Ako ma „Prievan v šatníku“ naučil púšťaniu

Lucka Ilašenková má dar vybrať človeku farbu, strih a štýl šiat tak, aby podčiarkol jeho osobnosť. No má ešte jeden dar naviac, a síce pôsobiť na ľudí. Jej Prievan v šatníku – swap šiat, ktorý Lucka organizovala, ma prinútil upratať si v skrini, aj vo svojom vnútri. Podľa Lucky sme sa mali kvôli Prievanu v šatníku “Zbaviť krásnych a nositeľných vecí, ktoré sme už na sebe nemali aj rok – dva a predať ich v rámci tejto akcie za symbolické ceny 3-5 eur.“ No a čo sa nepredalo posunula Lucka do rodín, ktoré si nemôžu dovoliť kupovať oblečenie. Pekný nápad, ale ja som poriadne netriedila šatník už roky!

Ó, ŠATY

Rozlúčiť sa so šatami je špecifické. Dobre padnúce šaty podtrhujú našu osobnosť. Sú vždy spojené s našimi spomienkami, emóciami, našim sebaobrazom a ich vyradením zo šatníka sa zbavujeme lipnutia na svojej „šatovej story“. Ruku na srdce: „Ktorá z vás si stále odkladáte šaty, v ktorých ste stretli muža svojho života?“ (Tie neodporúčam vyhodiť, ale radšej zarámovať). Ako spieva Marika Gombitová vo svojej legendárnej piesni Ó šaty>>:  „Dáme si šaty nech máme aspoň trocha vzruchu… Dúfam že ešte platí múdrosť odveká, možno aj tieto šaty spravia zo mňa človeka…“

ŽIARLIM ?

Nikdy som nečítala knihu od Marie Kondo. Neviem, ako sa má šatník správne upratovať, no povedala som si, že tento Luckin event je znamenie. Začala som triediť, mala som zo seba dobrý pocit, až pokým prišla na návštevu moja mama. Mala na sebe „moje“ šaty, ktoré som jej kedysi podarovala. Vyzerala v nich skvelo, a ja som si na sekundu pre seba povedala: „Kedy som jej dala tie šaty? Sú super, veď možno by som ich ešte ponosila?!“ Chápete? Žiarlila som na vlastnú mamu!

POSUNUTIE ŠIAT JE …

A potom mi to došlo. Zbavovanie sa šiat by sa malo správnejšie volať POSUNUTIE ŠIAT. Je to energetický posun (po anglicky „shift“), je to duchovná prax. Ide o to, že rozpoznám, že môj čas s týmito šatami sa už skončil a dovolím, aby s nimi prežil „dobrý čas“ niekto iný. Aby teraz šaty osvetlili JEJ osobnosť.

Posúvať šaty znamená dávať svoju energiu do pohybu a prenášať ju na niekoho, kto ju rád príjme a u koho sa oveľa lepšie rozvinie. A ak tú osobu ešte aj poznám, o to lepšie, môžem sa tomu s radosťou prizerať! Niekedy to znamená priznať si, že moje telo už nemá také proporcie, ako mávalo kedysi, a prijať to.

Posúvať šaty je forma zdieľania. A zdieľanie je druh inteligencie, o čom som už písala kedysi tu>>:

ŠATY A AUTENTICITA

Marika vo svojej pesničke pokračuje: „Mám šaty, ach ako príma sa v nich chodí, mám šaty čo o pár týždňov vyjdú z módy…Keď túžia výjsť, tak môžu – nech idú do hája, mám pod nimi svoju kožu, pod nimi som ja.“ Takže môj záver? 3 IKEA tašky, pocit ľahkosti a pochopenie, že šaty sú dôležité, no sú „pohyblivé.“ Naša osobnosť, naša „koža“, naša autenticita naopak ostáva. Ako rada hovorí Eva Babitz, naša autenticita bude vytvárať nový svet…

A AKO TO DOPADLO?

Swap šiat, alebo aj Prievan v šatníku, dopadol výborne. Janette si vybrala moje modré šaty s bielymi bodkami (keď som ich vyraďovala, myslela som na Janette, že by sa jej hodili !!!), Martina si našla krásne šaty v holubovo- sivej farbe a od samej radosti mi podarovala svoju krásnu parku v cyklámenovej farbe. A ja som si u Lucky objednala šaty z tej tigrovanej látky, čo som už tak dávno obdivovala, a obliekla si ich na Úľ č. 7. 🐝

Najbližší SWAP, ktorý organizajú Lucia IlašenkováErika Makarová v rámci iniciatívy Be{e} Beautiful bude v sobotu, 4.9. 2021.

Ak si prajete dostávať pozvánky na naše eventy či informácie o našich webinároch, networkingu, mentoringu či iných aktivitách, prihláste sa na odber newslettra tu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.