Inge Schostoková Krupičková 

Indiánske meno: Tá, čo miluje akčnosť a príbehy s dobrým koncom. Podporuje, nestarne a nevzdáva sa.

tel: +421 904 305 294,  mail: info@empowering.coach,  www.empowering.coach, FCB

 

Čím som staršia, tým viac verím, že mám čo ponúknuť. Nejde mi o status, ale o to využiť môj potenciál. Mám veľmi veľa energie a mohla by som robiť všetko. Kľúčom k môjmu šťastiu je robiť veci - veľa vecí! S vášňou.

1/ Čo je „the BEST OF YOU", Inge? Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá?

Viem rozžiariť svet, mám veľa energie, som extrovert, milujem prácu s ľuďmi. Viem spájať rôznych ľudí cez spoločné témy, pomáham im v tom, aby sa napriek odlišnosti videli a spojili.

Som PODPORIVÁ. Moja dcéra to raz tak nazvala. Viem podporiť ľudí, aby vynikli a aby sa nebáli. Ukážem im, že na to majú a svojou otvorenosťou ukazujem, že sa netreba na nič hrať . Tlieskam ich úspechom. Svojím nastavením ukazujem to pekné, čo je v našich odlišnostiach.

Som aj bláznivá, crazy, tvorivá, hravá, a tým  ukazujem, že sa netreba brať príliš vážne, a že je úplne v poriadku byť sama sebou.

2/Čo ponúkaš do Beelongu?  

Chcem ponúknuť svoju PODPORIVOSŤ a nájsť nové polia pôsobnosti, vďaka novým spojeniam.

Milujem individuálny koučing, ale aj spájať koučing s tvorivosťou, napr. formou výtvarných dielničiek, organizovať tradičné i vymýšľať netradičné workshopy, a to sem tiež rada prinesiem. Chcela by som pracovať s dospelými ľuďmi, ktorí nemali čas/dôvod/príležitosť zlepšovať svoj život, i s mladými, aby boli lepšie vybavení pre život.

3/ Čím momentálne žiješ? 

Plány, plány, plány ... koučing, rodina, priatelia, vzťahy... Všetko, čo sa má rozvíjať, potrebuje energiu, a tú nám dávajú vzťahy. O vzťahy sa treba ale vedome starať. To je aj jedna z mojich tém v práci s druhými.

Chcem vybaviť svoju dcéru takou múdrosťou do života, aby na všetko nemusela prísť sama. Tu cítim aj svoju vášeň, odovzdať to, čo viem, mladým. Robila som dlhé roky tábory pre deti,  koučujem tínedžerov i vysokoškolákov, vidím, čím všetkým sa trápia. A pritom niekedy stačí málo. Robievam s nimi „zbieranie úspechov“ alebo Vision Board (pozn. koučingové techniky) a je pre nich je veľmi posilňujúce,  keď si uvedomia, čo všetko už dokázali a čo všetko môžu sami ovplyvniť.

4/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?  Ak si v poslednom čase zmenila kariéru, tak prečo tento kariérny posun? 

Kariéru som nezmenila. Celý môj doterajší život som pracovala s ľuďmi, v malých firmách i korporátoch, ako zamestnanec, podnikateľ či šéf. Viem spájať ľudí, cez spoločné témy, ktorí by inak mali k sebe ďaleko. Som dobrá v podporovaní top manažmentu a v prepájaní  medzi izolovaným svetom top manažmentu a zvyškom firmy. Raz mi jedna kolegyňa povedala, že je za mňa veľmi vďačná, že som tam zmenila atmosféru, oteplila vzťahy, poľudštila biznis. Takéto vyznania si veľmi vážim a neskutočne ma nabíjajú energiou.

Pre seba potrebujem pestrosť. Jedna „vec“ mi nestačí.

Čím som staršia, tým viac verím, že mám čo ponúknuť. Nejde mi o status, ale o to využiť môj potenciál. Mám veľmi veľa energie a mohla by som robiť všetko. Kľúčom k môjmu šťastiu je robiť veci - veľa vecí! S vášňou.

Keď som objavila koučing, našla som novú vášeň. Baví ma podporovať ľudí a baví ma vymýšľať kreatívne spôsoby, ako sa ľudia dostanú sami k sebe. Vidím potenciál v práci s dospelými, ale i mladými, chcem sa ľuďom venovať, pomôcť im objaviť seba a zdvihnúť ich sebadôveru.  

S vekom rastie moja odvaha. Mať svoj názor, svoj priestor, brať zodpovednosť do vlastných rúk. Chcem inšpirovať aj iných žiť svoj príbeh naplno, s radosťou, autenticky a nikdy sa nevzdávať.

Vychutnávam si život a snažím sa ho nepremárniť.

Vždy musím na niečom robiť a v pracovnej oblasti teraz chcem rozbehnúť biznis, koučovanie. Okrem uspokojenia a vnútorného naplnenia potrebujem aj slobodu, slobodu si dopriať.

5/ Čím sa zaoberáš profesionálne? 

Mám výcvik v business, life, tímovom a systemickom koučovaní podľa ICF (International Coaching Federation). Každý výcvik trvá pol roka a zahŕňa desiatky hodín nielen teoretickej prípravy, ale aj koučovania druhých a práce na sebe.

6/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry! 

Chcem mať pestrosť, aby ma „nevzala“ len jedna vec, aby som mohla robiť viac vecí paralelne.

Chcela by som byť šéfkou oddelenia, ktoré sa v korporáte stará o to, aby ľuďom bolo v práci dobre. Riadila by som oblasť Well-Being-u, WFH/Hybrid Work-u, ale aj tradičné HR oblasti novátorskými metódami, ktoré zohľadňujú rast a zmenu. Okrem iného, prinášali by sme aj rôzne formy, aktivity, ktoré zlepšujú vzťahy a spokojnosť  ľudí vo firme i so sebou samými. Chcem poľudšťovať biznis.  

Chcela by som v školstve mať tú moc, aby som mohla zaradiť do škôl program na zvyšovanie sebavedomia a sebahodnoty. Už na základných školách by sa deti učili, ako sú dôležité vzťahy, nastavovať hranice, tolerancii, vidieť silu v jedinečnosti -že to, čo je iné, je fajn a že majú veľa vecí vo svojich vlastným rukách

Kontakty:

www.empowering.coach

LI, IG, FB : Empowering Coach

info@empowering.coach

+421 904 305 294

Linky na Ingine najlepšie články:

Coaching in the Leadership - Czech & Slovak Leaders (czechleaders.com)

https://www.forbes.sk/ako-na-dobru-naladu-aj-v-nepriaznivych-casoch-skuste-sa-inspirovat-tymito-9-tipmi/

https://www.forbes.sk/pandemia-berie-aj-dava-zvladli-sme-veci-o-ktorych-sme-ani-nechyrovali-mysli-si-koucka/

https://akcnezeny.sk/51-rad-ako-dotiahnut-svoj-plan-do-konca/

https://akcnemamy.akcnezeny.sk/2021/02/04/muz-deti-domacnost-mama-miesto-v-rodine/

https://akcnezeny.sk/o-sebavedomi-alebo-ako-sa-mat-lepsie/

https://ereport.sk/svet-uz-nebude-nikdy-ako-predtym-odbornicka-radi-ako-byt-uspesny-napriek-pandemii