V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Katarína Medvecová Plichtová 

Tá, čo pomáha porozumieť ľuďom prakticky, v čom sú výnimoční a aké sú ich silné stránky

tel: 0905 413 320, mail: info@katkamedvecova.sk, https://katkamedvecova.sk, Linked In, FCB, podcast

Tandemistka a svetluška v rámci iniciatívy Reinventing yourself - Znovuobjav seba

1. Katka, ako by si samú seba opísala ? Čo je THE BEST of YOU?

Púšťam sa do nových projektov, víziev bez obáv a s radosťou. Verím, že s tými, s ktorými som na ceste, nájdeme riešenie.

Riadim sa vlastnými pocitmi a nadšením. Ak mne už niečo nedáva energiu a nadšenie po tom, čo sme vyskúšali niekoľko možných variácií, opúšťam. Čo nie je ľahké ani pre jednu zo strán. A to hovorím z vlastnej skúsenosti ako z osobných, tak pracovných vzťahov.

Som večný študent, čo mi napríklad pomáha zorientovať sa s novou situáciou. Zdieľaním mojich poznatkov tak pomáham ľuďom okolo seba zorientovať sa tiež so situáciou.

Najsilnejšia moja doména je realizačná. Čo to znamená? Že práca, úlohy, projekty a hlavne ich realizácia mi dávajú energiu.

Mojou silnou stránkou je rozpoznanie, pomenovanie silných stránok mojich klientov alebo ľudí okolo mňa. Keď sami tápajú alebo ich nevedia pomenovať. Som dobrý poslucháč a viem sa pýtať tak, aby som pomohla pomenovať to podstatné.

Mojimi základnými hodnotami sú dôvera a úprimnosť. Ak nemáte dôveru, každý deň začínate na bode nula.

2. Aké sú tvoje silné stránky podľa Gallup Clifton Strenghts?       

Restorative, Responsibility, Arranger, Learner, Futuristic

3. Prečo si tandemistkou v rámci iniciatívy Reinventing yourself - Znovuobjav seba?

Ponúkam svoje skúsenosti s procesom transformácie, ktorým som si prešla a prechádzam v osobnom a pracovnom živote. Ponúkam možnosť pomôcť si v transformačnom procese silnými stránkami. Keď ste napr. v štádiu, že si dávate sami sebe otázky typu, kto vlastne som? Čo sú moje dary? Ako ich môžem použiť? Nemusíte tápať, máme k tomu úžasný praktický nástroj od spoločnosti Gallup (CliftonStrengths®).    

4. Čím momentálne žiješ?

Gallup, Gallup, Gallup 😊

Celoživotné vzdelávanie ma napĺňa. Život nie je vždy ľahký, učím sa ho žiť s ľahkosťou a slobodne (v súkromí i pracovne). Aktuálne žijem novým online-novým programom rozvoja silných stránok, ktorý som po roku spustila do sveta. Tiež žijem starostlivosťou o klientov a komunitami: Beelong-om😊, súkromnými kruhmi a s koučmi silných stránok po celom svete.

Okrem toho rodina, zdravie, snívanie o chalúpke na Slovensku a apartmáne pri mori.

5. Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Ja som si transformáciu pritiahla zvedavosťou.

Cca 8 rokov dozadu, mi prichádzali do cesty ľudia, rozhovory, knihy, ktorí hovorili, že život môže byť iní, lepší, kvalitnejší. Naše vzťahy môžu byť iné, atď. Chcela som viac porozumieť, čo to vlastne znamená. Nasledovala som tieto odkazy a tak sa stalo, že som sa zúčastnila v roku 2013 transformačného kurzu v Londýne, ktorý spôsobil trhlinu (ako Janka Bernaťáková hovorí ).

Predstavte si krásnu sklenenú snehovú guľu, v ktorej je panáčik a keď ju prevraciate krásne sneží. Odrazu táto guľa spadne na zem a rozbije sa na malé kúsky. Takto som sa asi cítila po 3,5 dňoch. Nastalo u mňa stretnutie s mojim egom, odrazu som začala pochybovať o všetkom. Kto vlastne som? Aký život žijem? Práca, vzťahy. Či to tak chcem mať? Či je niečo čo chcem mať inak?

Istý čas bolo obdobie náročné a postupne som si túto „guľu“ začala na novo skladať, tvoriť. Z nevedomého sa začalo stávať vedomé.

Príklad:  Ak som predtým chcela mať viac kontroly nad všetkým, dnes už sa nesnažím. V minulosti, keď som si dala cieľ, nepripúšťala som iné podoby konca. Dnes mám zámer, mám ciele, ale zároveň sa venujem tomu, čo sa práve teraz deje.

Som súčasťou celku, ľudí, s ktorými sa „to“ všetko spolutvorí. Predtým som posudzovala a hodnotila viac externé faktory – situácie, ľudí. Dnes beriem, že akákoľvek situácia, interakcia, ľudia, sú len reflexiou mňa. Keď sa ma niečo dotkne, idem do vnútra a snažím sa porozumieť, čo nemám vyliečené.    

6.  Čím sa zaoberáš profesionálne?

Koučka silných stránok (Gallup-Certified Strengths Coach).

Gallup ma neprestáva baviť a fascinovať. Je tu úžasná komunita koučov z celej EÚ, s ktorými som neustále aktívne v kontakte. Pravidelne sa stretávame, pomáhame si, podporujeme sa.

Tento rok som začala spoluprácu so Slovincami a v spolupráci s nimi pripravujem on-line programy v slovenčine.

Ja mám veľkú túžbu po slobode. Preto chcem mať viac on-line produktov, ktoré sú nezávislé od osobnej interakcie, dostupné kedykoľvek na samoštúdium.

Chcem robiť prácu, kde mi stačí počítač a môžem robiť kdekoľvek. Kdekoľvek kde je dobrá energia miesta a ľudí okolo.

7. Prečo si v Beelongu?  Čo do Beelongu ponúkaš?

Videla som veľké plus, že je tu taká komunita žien. No a samotná Zuzka, veľmi ma oslovila ako žena, jej energia a myšlienka Beelongu. Od prvého stretnutia so Zuzkou som vedela, že to bude iné.

Do Beelongu ponúkam seba. Svoje pracovné aj osobné skúsenosti. Vďaka networku Gallup koučov mám skúseností s fungovaním podporných skupín na bussines témy (Master Minds Groups). V prípade záujmu viacerých členiek, vieme zostaviť skupinu a rozvíjať svoje talenty na spoločných workshopoch.

Som otvorená spájaniu sa a možnosti vytvorenia spoločných projektov, napríklad s Lydkou Ladanovou robíme teraz webinár o nájdení svojho poslania.

8.  Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?

Byť čo najviac v teple, pri mori. To je sloboda, lebo to znamená, že všetko už beží a ja môžem vymýšľať nové projekty.

A tam by som vymyslela niečo tvorivé. Lebo už nemusím, to sa zabávam, najlepšie pre študentov. To ma láka najviac. 

Kontakty:

Tel.: +421 905 413 320

Mail: info@katkamedvecova.sk

Web: https://katkamedvecova.sk

FB page: https://www.facebook.com/katkamedvecova.sk

LI: https://www.linkedin.com/in/katar%C3%ADna-medvecov%C3%A1-plichtov%C3%A1/

Blogy, články: https://katkamedvecova.sk/blogy/

Podcast: https://podnicast.com/cliftonstrengths/

Ako vidí Katku Janka Bernaťáková: 

Katka spája v sebe na prvý pohľad nespojiteľné. Pokoj Angličana a zároveň dušu dobrodruha. 

Katka pôsobí ako človek, o ktorého sa dá oprieť.  A nie je to len pocit. Vo svojej práci vždy vytvárala stabilné a oporné systémy a procesy, na ktoré sa ostatní mohli spoliehať. Aj teraz, vo svojej srdcovej téme Gallup talentov, vytvára opäť systém, ktorý by ľuďom dobre slúžil. Prekladá do slovenčiny, aby to bolo dostupné každému. Vytvára on-line obsah, aby sa k tomu človek dostal vtedy, keď to práve potrebuje. Pracuje s cenou tak, aby dvere neostali nikomu zatvorené. 

Nepotrebuje exhibicionovať, necháva veľký priestor pre druhého. Že toho veľa vie a mala by sa čím predvádzať, zistíte keď si všimnete, ako vám nenápadne doplní vaše rozprávanie nejakou užitočnou informáciou či radou.  

Hovorí o sebe, že radšej je ten človek v úzadí, ktorý vytvorí funkčné riešenie, fungujúce nezávisle od jej osoby. To je veľký dar. Keď totiž taký človek niekde chýba, všetko je také nejaké rozkolísané a dočasné. 

A k tomu dobrodruhovi. Chvíľu som jej to neverila. Nešlo mi to dokopy s jej kľudným prejavom. Kým nezačala rozprávať o svojich odvážnych skokoch do neznáma a dobrodružných cestách. Ako hovorí, má dôveru v to, že riešenie sa nájde po ceste. Keď niečo chce, neváha zbaliť kufre a vystaviť sa všetkému novému, neistému, neznámemu. 

 

Na čo mám talent podľa Gallup