V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať praviudelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Klaudia Kadúcová, 43 

Tá, ktorá je verná tradíciam, otvorená výzvam a živá prírodou

tel.: 0903/438253, mail: kaducova@gmail.com, IG klaudiakaducova, Linked in, FCB

Klaudia, čo je „THE BEST OF YOU ?“ Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá, čo sú tvoje silné stránky?

Mám dobré nápady „outside the box thinking“. Kladiem si otázky, ako sa dajú veci zjednodušiť a robiť efektívnejšie, ľahšie.

Som komunikatívna a aktívna v hľadaní optimálnych riešení a pri nábehoch nových projektov.    

Som „žienka GPS“, idem a cestou prepočítavam ako navigácia. „Wow, aká super cesta, poďme tým smerom.“ Teším sa z cesty a z objavovania. Mám rada tanec, staré veci a ich záchranu alebo repas, cudzie jazyky a kreslenie.

Pozitívna spätná väzby na fotky z potuliek, najmä krajiniek sa mi dostala aj na sociálnych sieťach. „Máš dobré oko“.  Teším sa, že zachytím iný uhol a že sa fotky páčia.

Čím momentálne žiješ?

Každý deň sa rodím do nového poznania. Predtým som hovorila - DEJE SA MI a teraz hovorím - JA SI TVORÍM. Vystúpila som z roly obete. Otáčam si to. Vidieť to dobré, čo je tu. A nie, čo by mohlo byť. Učím sa vedome vnímať situácie, veci, ľudí a svoje telo. Je veľmi podstatné, s akou energiou do niečoho vstupujem. Keď priznám svoju silu, svoju slabosť, svoju autenticitu, vtedy to ide akosi ľahšie.  

Chcela by som robiť niečo RUKAMI a NOHAMI, nevrátiť sa do tej svojej komfortnej zóny. Láka ma to a zároveň sa bojím pasce. Pasca je, keď ma práca nebaví.

Mám víziu prenajímať malé ubytovania a sprevádzať ľudí po výletoch, popr. vyrábať syry, domáce džemy, bylinky. Verím v usilovnosť, pracovitosť a návrat k prírode. Taktiež už viem, že je treba dopriať si aj relax, t.j.  chvíle na komplexnú regeneráciu tela aj mysle. Dovoliť si len byť a robiť, čo ma baví. Včely sú perfektný príklad. Beriem ich ako inšpiráciu.

Aký je tvoj osobný príbeh transformácie? 

Začala som si klásť otázky zmyslu života. Prečo ma už moja práca nebaví? Prečo telo bolí?  Chcela som naspäť pracovné a životné nadšenie.

Pracovala som viac ako 12 rokov vo svetoznámej korporátnej firme, pritiahla ma tam nejaká magická sila. Už som mala nastúpiť inde a oslovili ma cez referenciu.

Pracovala som tam na viacerých pozíciach. Zažila som priestor, možnosti, ale aj pády, slzy a vyčlenenie.  Moja snaha bola zapadnúť do teamu. Celkovo mi to prostredie pripadalo, že treba byť neústále vo výkone. Až teraz chápem, že je to doména mužská. Chodila som do práce ako schránka, bez chuti a sily rozhodovať a niečo riešiť. Vyhorela som. Riešením bolo krátke neplatené voľno. Vrátila som sa po troch mesiacoch, avšak s obavami. Začala som hľadať možnosť zmeniť pozíciu. Prestúpila som do Žiliny ako zástup počas materskej dovolenky, ekonomicky riadiť vývojové kompetenčné centrum. Plná nových plánov, výziev, učenia a entuziazmu. V tom čase sa kompetečné centrum rapídne rozrastalo, rádovo o stovky nových kolegov. Bolo veľa úplne nových tém a samé deadliny. Bez ekonomického tímu, skúsenosti a automatizovaných nástrojov. To bola riadna výzva. Menila som procesy za pochodu. Priestoru a času na komunikáciu bolo málo, opäť som sa ocitla v roli outsidera. Aplikovala som zmeny, i keď boli efektívne, no okolím neboli až tak želané a ocenené. V tom čase mi už moje telo posielalo signály, ktoré som ignorovala. Vnímala som, že som unavená. Po dvoch rokoch som sa vrátila na projekty do Bratislavy.

Prišiel covid, s tým súvisiaci nútený homeoffice, ktorý som začala vnímať už nie ako výhodu, ale ako trest. Neustále byť online, na meetingoch, sedieť na stoličke. V pracovných problémoch som sa cítila byť sama a zahltená. A do toho všetkého prišlo rozhodnutie rozbehnúť nový veľký projekt. Uvedomila som si, že už nemám kapacitu a  potrebujem zmenu. Prispeli k tomu aj stupňujúce sa bolesti s chrbticou. Tak som sa rozhodla, že toto dobre platené miesto opustím. Našla som si novú prácu, ktorá bola v mieste bydliska a čakala som zmenu. V deň podpisu pracovnej zmluvy bolo potrebné absolvovať aj vstupné lekárske vyšetreni. Tam mi lekárka, na základe mojich vtedajších výsledkov zo zdravotných vyšetrení, odporučila, že pracovná pozícia na plný pracovný úväzok na kancelárskej stoličke nie je pre moje zdravie vhodná. Je pravda, že som sa cítila veľmi zle, akýkoľvek pohyb znamenal pre mňa bolesť a práca za PC bola možná len s veľkým sebazaprením. Vďaka jej odbornému úsudku som si ujasnila, že prijať tú prácu, by bolo nesprávne. Zase termíny, vysedávanie za PC a stres z deadlinov.

Zintenzívnila som teda cvičeniach s fyzioterapeutom.  Začala hľadala alternatívne riešenia v čínskej medicíne, v snahe spať a oddychovať, rehabilitovať. Po liečebnom kúpeľnom pobyte však nenastalo výrazne zlepšenie. V mojom tele sa naopak po kúpeľoch spustil zápalový proces.

V tom čase mi pri pravidelnej prehliadke diagnostikovali rakovinu krčka maternice. Nespala som ešte viac. Začal kolotoč nespavosti, strachu o život a bolesti. Intenzívne som vtedy vnímala cenu života. Bol to nekonečne dlhý čas, kedy som spoznala ženy, ktoré ma podporovali, smerovali, pomáhali. Ukázali mi, že treba hľadať možnosti. Treba za seba zabojovať. Učila som sa, čo sa mi snaží telo povedať.

Po troch mesiach liečby, nemocníc, prišlo leto, ktoré som si venovala. Užívala som si všetko, že môžem chodiť, spať, byť v prírode. V auguste bolesti v chrbtici ustúpili, akoby jedným dňom zmizli. Neskutočný pocit. V októbri som mala opäť nastúpiť do novej práce. No moje telo ma znovu zastavilo. Znova sa mi ozval chrbát a nevedela som sa ani pohnúť, skončila som na infúziach a na lôžku. Mala som veľké bolesti. Postupne som však našla cestu k balansu aktivity, oddychu a stresu.

Už v lete som spoznávala komunitu Beelong a videla som tu možnosti na nové prepojenia a skúsenosti a dokonca aj príležitosť  VYPÝTAŤ SI POMOC a nájsť svoje TALENTY a začať iný smer. Zmena začínala maličkými krôčikmi.  Ukľudniť myseľ, spustiť pozitívne procesy v hlave a tým aj v celom tele. Začať spať. Spánok je kormidlo, ktoré lieči. Počúvala som piesne, ktoré mi pomohli k sebaláske a objaveniu svojej sily. Sledovala som videá, prešla programom Cesta ženy, počúvala podcasty, chodila na masáže, rehabilitácie, meditácie, navštívila liečiteľa.

A takto som paradoxne objavila aj kľúč k mužskému prístupu, kde som objavila AHA momenty. Videla som, ako sa podvedome správam vo vzťahoch s mužmi. Prečo som stále súprerím, som vo výkone a že „vydržíím“. Našla som prostredie žien, kde zdieľanie starostí a radostí je pre mňa podporné a pomáha sa posúvať v živote. Ženská sila je v zdieľaní, vypočutí, podpore a vzájomnej inšpirácii. Mužská sila je vo výkone. Žijem tak, že každý deň urobím niečo pre seba.

Čím sa zaoberáš profesionálne?

Som odborníkom na projektový manažment, riadenie rizík, vypracovanie budgetov, zavádzanie systému SAP, logistiku a som doma v zakladaní masterdát, kalkulácií, cashflow. Mám viacročné skúsenosti s tlmočením a prekladmi /nemecký a anglický jazyk/.

Zároveň mám niekoľkoročné skúsenosti s postupom v nasmerovaní na správne cvičenie, dýchanie,  uvoľnovacie techniky a meditácie.

Prečo si v Beelongu? V čom by Ti mohol bol Beelong nápomocný?

Posunúť sa v osobnom i pracovnom živote prostredníctvom inšpirácií zo sveta žien. Vidieť, ako ženy premýšľajú. Aké majú strachy, obavy, neistoty a ako ich spolu prekonávajú. A tiež prepojenia, výzvy, poznať iné svety.

Ponúkam moje nadšenie, vytrvalosť, empatiu a podporu iným členkách pri prekonaní rôznych blokov, obáv, či strachu z vystúpenia z komfortnej zóny a bezpečia. Rada zazdieľam svoje tipy, dýchanie, aktivity, ktoré mne pomohli prekonať vypäté situácie.

Rada by som sa aj smerom koučingu vybrala aj do budúcna. Rada cestujem, najmä po Slovensku. (ale aj po Európe).

Mám aj skúsenosti s  ubytovaním, dobrým jedlom a atrakciami, či pamiatkami. Výhodou je, že sa vyznám v mapách.

Otvorila som sa novým veciam. Venujem sa dobrovoľníckej práci, doučovaniu  mládeže, kreatívnej tvorbe, prekladom a editovaniu textov.

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?

Momentálne mám plnú hlavu nápadov.

Chcela by som raz mať penzión alebo mobilné domy, ktoré by sa  prenajímali. Oživiť  dedinský život, splynutie s prírodou.

Robiť aj  fyzicky, zároveň mať možnosť stretávania sa s ľuďmi a môcť využívať cudzie jazyky. Poskytnúť servis ako je tipy na výlety, podniknúť zážitkové aktivity dobré jedlo, včeláranie, bylinkáreň popr. si zacvičiť, zastaviť sa.

Chcela by som absolvovať koučinový výcvik a svoj príbeh využiť pre pomoc ostatným ženám, ktoré prechádzajú rôznymi obdobia a nevidia cieľ. Nech nie sú v tom samy. To sú oblasti, ktoré by sa mi v živote páčili.

Milujem východy a západy slnka. Mať raz vidiecky dom, ktorý to všetko spojí do jedného miesta. Priestory presvetlené svetlom a tam dennodenne zažívať brieždenie aj západ slnka.

Byť samostatná, mať prácu, ktorá ma baví a zároveň živí.  A mať i voľný čas na cestovanie.

Kontakty:

tel.: 0903/438253, mail: kaducova@gmail.com, IG klaudiakaducova, Linked in, FCB