Silvia Nipčová, 45

Tá, ktorá radí 

Tel: 0905 904 763, mail: info@foodforhealth.sk,  FCB, IG, Linked in, https://www.foodforhealth.sk/

Chcem ľudom pomôcť lepšie a kvalitnejšie žiť. Mám veľa naštudovaných informácii a viem ľuďom odporučiť malé, postupné zmeny, ktoré im môžu predĺžiť život až o 10, 15 až 20 rokov. A zvýšiť jeho kvalitu. To by mohlo byť moje poslanie.

1/ Silvia, ako by si sama  seba opísala ? Aké sú tvoje silné stránky?

Som pracovitá, húževnatá a tak trochu perfekcionistka. Keď sa do niečoho pustím, urobím to najlepšie, ako viem. Veci vždy dotiahnem do konca.

Keď sa rozhodnem vyriešiť problém, nevzdám sa. Ale musím byť o tom presvedčená, inak sa pre to nezapálim.

Veci rada študujem do hĺbky a z rôznych uhlov pohľadu. Urobím analýzu, syntézu a potom to spíšem. Baví ma písať.

Dôležité sú pre mňa vzťahy a spolupráca. Radšej pracujem v tíme, kde sú všetci na rovnakej úrovni. Žiadna hierarchia.

V živote potrebujem rozmanitosť, pestrosť, zmenu. Som efektívna, snažím sa naplno využiť každý moment, napríklad 2 hodinový podcast si kľudne vypočujem po 10 minútach počas cesty v aute.

2/ Prečo si v Beelongu? 

Išla som do Beelongu intuitívne, zdalo sa mi to ako dobrý nápad a teraz v ňom začínam nachádzať zmysel. Teší ma, že najprv môžem pomôcť najbližším ženám. Mám tu takú uzavretejšiu, bezpečnejšiu skupinku, v ktorej môžem odskúšať veci, než ich vypustím do veľkého sveta.

Beelong mi prináša zrkadlo, spätnú väzbu, ale zároveň aj radosť, smiech, nové priateľstvá aj veľa inšpirácie. A niekedy aj úplne nečakanej. Napríklad Táňa na mudrovačke spomenula, že robí 20 minút online poradenstvo pre 20 žien. Ja som to využila, veľmi mi pomohla, a zároveň ma inšpirovala. Chcem urobiť niečo podobné!

3/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie? 

Som advokátka. Právo ma baví. Študovala som ho na UK aj semester v Holandsku, a mám aj  postgraduál z medzinárodného daňového práva z Viedenskej Univerzity. Pracovala som v tejto oblasti v Holandsku, potom aj na Slovensku, naposledy ako šéfka právneho oddelenia v Delloite. Potom prišli deti. Keď začali chodiť do škôlky, zrazu som mala niekoľko hodín denne pre seba a chcela som ich využiť inak ako len upratovaním. Klienti na právo mi stále chodili, no chcela som vyskúšať niečo iné. Som kreatívna, mám veľa nápadov, a to sa v práve až tak nedá využiť, a tak som hľadala, kde by som mohla rozvíjať túto svoju stránku.

Ten zlom nastal, keď som prečítala knihu od Dr. Gregera – Ako nezomrieť. Fascinovalo ma zistenie, ako veľmi strava ovplyvňuje naše zdravie.

Strava ma vždy bavila, celý život som sa hýbala a športovala. Už na strednej som v noci pod perinou čítala knihu o delenej strave, písala si poznámky. A tak som začala veľa študovať, počúvať odborné podcasty a urobila som si viacero medzinárodne uznávaných certifikátov. Som napríklad koučkou zdravia v Inštitúte Dr. Searsa.

Zistila som, že ma to baví stále viac. Keď baby potrebovali poradiť, tak som to vedela a videla som ten efekt! Začala som cítiť pretlak informácií, túžbu nejak to, čo viem, odovzdávať. Mám veľkú chuť vzdelávať sa ďalej. Uvažujem, že vyštudujem výživu na vysokej škole.

4/ Čím sa zaoberáš profesionálne?

Som advokátka a Health and Nutrition coach.

Chcem ľudom pomôcť lepšie, kvalitnejšie a dlhšie žiť. Mám veľa naštudovaných informácii o výžive a viem ľuďom odporučiť malé, postupné, no trvalé zmeny životného štýlu, ktoré im môžu predĺžiť si život aj o 10, 15 až 20 rokov a zvýšiť jeho kvalitu. To by mohlo byť moje poslanie.

Viem odporučiť ako zdravšie žiť vo všetkých oblastiach: jedlo, pohyb, spánok, stres. Viem poradiť ohľadne výživy, pomôcť ľuďom vytvoriť ich vlastný jedálniček, prevetrať im špajzu a odporučiť zmeny v tom, čo nakupovať alebo čo variť. Nikdy nie je neskoro začať lepšie žiť a lepšie sa stravovať.

Každý mesiac prečítam nejakú odbornú knihu, ktorú potom spracujem do článku s najdôležitejšími závermi a odporúčaniami. Články uverejňujem na svojom blogu https://www.foodforhealth.sk/ a raz do mesiaca odporúčania, recepty a najlepšie články posielam svojim odberateľom v newsletteri.

Verím, že všetky procesy v tele, od starnutia, cez choroby až po krásu, vieme ovplyvniť. Je dokázané,  že 70 - 80% chorôb, alebo skôr zdravia je spôsobených tým, čo jeme. To je podľa mňa fascinujúce!

5/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?

Cestovala by som po svete, pozrela si každý kút sveta a odtiaľ robila online poradenstvo ohľadne zdravého životného štýlu.

Kontakty:

Tel: 0905 904 763, mail: info@foodforhealth.sk,  FCB, IG, Linked in, https://www.foodforhealth.sk/

Linky na svoje najlepšie články, rozhovory, podcasty:  

https://www.foodforhealth.sk/chudnutie/

https://www.foodforhealth.sk/rozhovory-a-webinare-2/

https://www.foodforhealth.sk/podcasty/