Ahoj! Aký bol rok? Zmena?

zmena

Rada Ťa spoznávam, ja som Klára. Budeme si spolu písať? Som žena po 40-tke, a ani neviem, čo mi je. Cítim, že niečo vo svojom živote musím zmeniť.

Téma životnej zmeny na mňa lieta zo všetkých svetových strán. Bodaj by aj nie! Veď všetci žijeme v permanentnej neistote, v neustálej zmene už aspoň 2 roky. No do tej mojej zmeny sa mi veľmi nechce. Aj keď to vyzerá, že sa jej nevyhnem.

Je zmena klišé?

A čo tak transformácia? Čo to je a čo ju spúšťa?

Môže to byť celá kaskáda drobných zmien, ktoré sa nabaľujú. Aj malý podnet, ktorý naštartuje celý proces. Spustí sa lavína, ktorá ničí všetko, čo jej vojde do cesty. Aj dlhodobý nesúlad v partnerstve alebo aj nepríjemná kolegyňa, ktorá si rieši svoje traumy na druhých. Covid to tento rok všetko ešte zhoršil. Spúšťačom môže byť čokoľvek a niekedy aj NIČ.

Môj príbeh je tak trochu príbehom každej z nás

Preto je interaktívny. Adela o mne píše na základe vypočutých príbehov žien z našej Beelong komunity. A vlastnej fantázie. Píše ušami. Nepozná ma a tak si ma musela vymyslieť. Adela jednotlivé pasáže komunikuje s terapeutkami, koučkami a mentormi z iniciatívy tak, aby zachytila plnú škálu pocitov, stavov a rozpoložení človeka, zmietaného v neľahkej životnej situácii. Klárou môže byť ktokoľvek. Kolegyňa, sestra, suseda, aj tvoj muž.

Prečítaj si o mne od úplného začiatku

Som Klára. Mám dobrú prácu, ktorú robím rutinne. Vášeň vyprchala. Zistila som, že už ma nebaví, ale neviem, prečo. S čím všetkým to súvisí? Vyhorela som? O tom je prvý diel —>.

Potom začne ísť do tuhého. Musím si zobrať v práci voľno, aby som sa dala aspoň trochu dokopy. Myslím si, že sa to spraví počas pár dní dovolenky. Ani neviem, ako veľmi sa mýlim v časti 2 —>.

V treťom dieli sa nevyhnem terapii —> . Zistila som, že si sama neporadím a musela som sa dlho presviedčať, že odborná pomoc nie je na hanbu.

Všetci sú ku mne veľmi zhovievaví a snažia sa mi pomôcť. Ja sa však musím rozhodnúť pre zmenu sama, z vlastného presvedčenia, aby som netrpela depresiou a úzkostnými stavmi. Aj o tom je 4. diel —>.

Rodina a kamarátky ma naozaj podržali. Zvonku sa mohlo zdať, že je všetko v poriadku. Okrem návštevy u odborníka som sa nechala v piatom dieli prehovoriť na dovolenku —>. Snáď to neoľutujem!

Epická dovolenka do exotiky v dieli číslo 6 —> Tak to je riešenie ako z telenovely, však? Lenže ja v mojom príbehu skúšam úplne všetko, len aby som sa cítila lepšie. Prosím, nesúď ma.

Dámsku jazdu v Dubaji vystihuje: slnko, shopping, kniha, neskoré raňajky. Okrem relaxu sa udiali rôzne hraničné situácie. Na scéne sa zjavil aj zaujímavý muž….. Diel číslo 7 si pečítaj tu —>

Čo zažijem ďalej? Aj ty môžeš prispieť nápadmi a ovplyvniť môj život.

Ďakujem za každý podnet,

Tvoja Klára

Sú ti Klárine myšlienky a pocity povedomé?

Je to úplne v poriadku. Klára je úplne v poriadku.

Okolo 40 sa totiž v našich životoch niečo mení. To, čo nám dávalo zmysel nám jednoducho už zmysel prestáva dávať. Dostávame sa do obdobia osobnej trasformácie, ktoré psychológovia nazývajú aj krízou v strednom veku. Obraciame pozornosť k sebe, k svojím skutočným potrebám. Objavujeme, kto sme a čo naozaj chceme. Motiváciu nedostatkom nahrádzame potrebou rásť, realizovať svoj plný potenciál, svoje talenty a dary pre dobro nielen nás, ale celej komunity. Nie je to výmyslom novej doby, ľuďom sa to deje odjakživa.

O zmenách sa (pre zmenu) nehanbíme hovoriť

Napriek tomu, že transformácia je normálna a deje sa v nejakej forme každému, stále je v našej spoločnosti tak trochu tabu.

Preto v našej Beelong komunite vznikla silná túžba o tom hovoriť, a to cez iniciatívu Reinventing yourself —>.

Nie každá životná fáza sa dá vždy pochopiť len cez jedno vysvetlenie. Každý z nás počúva na niečo iné. Niekomu stačí vypočuť si podcast —->, druhý si prečíta naše osobné príbehy —> a niekto pochopí, čo sa mu deje práve príbeh Kláry —> z pera našej členky Adely Jasenovcovej.

Dôležité: Nie si v tom sama. Prechádzaš si svojimi „fázami“ a myslíš, že to musíš zvládnuť sama? Nemusíš.Z vlastnej skúsenosti vieme, že ťažkým obdobím v živote vieme prejsť ľahšie, keď nás ním niekto prevedie. Niekto, komu môžeme dôverovať. Možno niekto, kto už niečím podobným prešiel a pomôžeme nám porozumieť, čo sa nám deje.Preto ti ponúkame je možnosť prerozprávať si svoj vlastný príbeh s niektorou z našich tandemistiek – tak voláme mentorky či sprievodkyne u nás v Beelongu.
Viac o našich mentorkách sa dozvieš tu —>
V prípade záujmu o prvý, bezplatný rozhovor s našou mentorkou môžeš mentorku kontaktovať napriamo, alebo nám napíš na jana@beelong.sk.
zmena

INICIATÍVY

PS: Ak máš nápad, ako by sa mal príbeh Kláry ďalej vyvíjať, napíš priamo Adele na adela.jasenovcova@gmail.com.

Ak si prajete dostávať informácie o našich webinároch, networkingu, mentoringu či iných aktivitách, prihláste sa na odber newslettra tu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.