V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Culture Club: 

Barbora Botošová a jej Roshambo

Barbora Botošová je rómska huslistka, primáška, skladateľka a aranžérka.

Na Culture clube si ako prvé vôbec si vypočujeme skladby z jej nového albumu Roshambo, ktorý výjde v septembri 2023.

Ide o prvý album v histórii československej hudby, ktorý je v štýle world music s vlastnými autorskými skladbami a textami piesní v rómskom jazyku.

Culture club Barbora Botošová

Kedy

Štvrtok, 7.9.2023 od 18:30 hod.

Kde

Kafé Lampy, Černyševského 3761, BA Petržalka

Cena

20€ pre členky Beelongu, 20€ pre pozvaných hostí

Dôležité! Tak, ako na každý Culture Club, aj na tento môžeš pozvať jednu svoju priateľku (tiež musí zaplatiť vstupné 20€). Lístok zahŕňa nealko drink a niečo malé pod zub.

O Barbore

Pochádza zo známej hudobníckej rodiny - jej starý otec je legendárny huslista Ján Berky Mrenica starší a otec je huslista  Eugen Botoš.

Barbora sa venuje aj pedagogickej činnosti, už 14 rokov je umeleckou vedúcou organizácie Divé maky, ktorá sa venuje talentovaným rómskym deťom zo sociálne znevýhodnených prostredí.

Prečo prísť na Culture club?

Pretože bude opäť výnimočný.

Hlavným žánrom, v ktorom Barbora a jej kapela výrazne vynikajú je žáner world music a ethno.

V roku 2023 vydáva svoj druhý album s názvom Roshambo. Album uzrie svetlo sveta v septembri 2023. Ide o prvý album v histórii československej hudby, ktorý je v štýle world music s vlastnými autorskými skladbami a textami piesní v rómskom jazyku.

Producentom albumu je Barborin brat Eugen Botoš mladší, významný multiinštrumentalista a hudobný producent, ktorý spolupracoval s Dionne Warwick (sesternica Whitney Houston), Brianom McKnightom, Marcusom Millerom a dokonca jednu z jeho piesní si vybral na svoj album aj známy rapper a producent - Jay Z.

Na albume spolupracovali aj známe hviezdy českej a slovenskej scény - speváčka Monika Bagárová, Igor Kmeťo mladší a Tomáš Botló.

Barborinou veľkou ambíciou a snom je, aby skladby z albumu prerazili do sveta. Album chce ponúknuť trhu aj v Japonsku, Nemecku, Francúzku a Rakúsku. Je to síce ešte dlhá cesta, ale sny sú jej tlkot srdca a cesta, aj keď je náročná, je tým cieľom, ktorý túži dosiahnuť.