V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Viera Divišová členka Beelong komunity

Viera Divišová

Indiánske meno: Tá, čo rada pozoruje a načúva ľuďom

tel.: +420 604 317 543, +421 905 296 390

Email: viera.divisova@gmail.com, LinkedIn

Patrím ku generácii, ktorej sa hovorí stredný vek. V súvislosti s touto fázou života, je často spojovaný pojem kríza. Ja tento vek skôr považujem za obdobie dosahovania zrelosti a plne sa stotožňujem s výrokom  Marianne Williamson: "Krásu našej mladosti sme možno stratili, ale vyrovná ju krása osobnej autentickosti."

1.     Prečo si tandemistkou/svetluškou v rámci iniciatívy RY?

Ja som najprv krivku „U“  žila a potom som zistila, že existuje aj teória J.

Dávne príslovie hovorí, že máme učiť to, čo žijeme a žiť to, čo učíme. Myslím si, že som    dosť dlho žila v období temna. Ani extra spokojná, ale ani nespokojná. Vedela som, čo už nechcem a zároveň nevedela, čo chcem. Hľadala som odpovede na otázky: Kto som? Kde je pravda? Čo je moje poslanie? Odpovede postupne prichádzali a ja som teraz vďačná za toto pomerne dlhé obdobie temna. Veľmi rada budem kráčať a sprevádzať každého, kto podobným procesom prechádza a potrebuje viac svetla na ceste, kde vníma tmu.

2.     Čím momentálne žiješ?

Moja srdcová téma je študovanie ega a duše. Je úžasné sledovať, ako veľmi nás ovplyvňuje to, ktorého sprievodcu počúvame. Ego?  Dušu? Len my sme zodpovední za to, čo vidíme, volíme pocity, ktoré prežívame a rozhodujeme o tom, čo chceme dosiahnuť. Rada píšem články na túto tému a v poslednej dobe som našla zaľúbenie aj pri tvorbe a realizácii webinárov s ďalšími členkami z Beelongu.

3.     Aký je tvoj osobný príbeh transformácie? 

Dlhé roky som pracovala pre bankovú inštitúciu, ako manažér a neskôr ako interný kouč pre manažérov banky. Zo všetkých činností som mala najradšej rozhovory s ľuďmi. Študovala som popri zamestnaní, písala diplomovú prácu na tému koučing a zároveň som realizovala  výskum v oblasti zvýšenia výkonu jednotlivca. Dalo by sa povedať, že som dosiahla kariérny vrchol, ktorý bol prerušený materskou dovolenkou a relokáciou do ČR.

Čím viac sa blížil koniec materskej dovolenky, tým viac som bola nepokojná z toho, čo chcem vlastne ďalej robiť? Zdalo sa mi logické pokračovať v tom, čo ma napĺňalo. Návrat do bývalej práce v SR bol však z praktických dôvodov nereálny.

Začala som tak vyhľadávať príležitosti koučingu v ČR. Prišlo viacero sklamaní pri hľadaní novej práce. To zvyšovalo moju frustráciu. Usúdila som, že svoju hodnotu zvýšim, získavaním diplomov a certifikátov . Cítila som, že musím už len vykročiť a dať o sebe vedieť. Ja som však bola ako paralyzovaná a zacyklená vo svojich myšlienkach ako ďalej. A potom prišlo pomerne dlhé obdobie temna.

Po čase som prijala situáciu takú, aká je a postupne prichádzali rôzne uvedomenia. Toto obdobie temna teraz vnímam ako obdobie transformácie. V mojom prípade bolo  hlavne o vzdávaní sa vecí. Prehodnotením toho, čo mi neslúži a prijatím plnej zodpovednosti za svoje rozhodnutia. Uvedomujem si, že čím viac prijímam seba, tým viac prijímam ostatných. Som rada, že som na tejto ceste transformácie a viem, že ešte stále pokračuje.

4.     Čím sa zaoberáš profesionálne?

Vyštudovala som sociálnu a pracovnú psychológiu. Od roku 2008 sa venujem koučingu. Absolvovala ročný intenzívny výcvik z exekutívneho koučovania pod záštitou MCC Sandry Wilson. Následne som výcvik  doplnila o poznatky rozvoja praxe mentorovania.

V  koučovacom procese používam prístup zameraný na riešenie v kombinácii s teóriou transakčnej analýzy. Je dôležité poznať teóriu, ale za významnejšie považujem využitie daru intuície a ísť počas koučingového sedenia za hranicu toho čo vieme.

5. Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?

Mojím snom je mať ozdravovňu na pokraji lesa, kam by ľudia prichádzali starať sa o svoje telo. K harmónii však patrí aj myseľ a duša ... a tam som ja. Sprevádzam ľudí, ktorí chcú byť v rovnováhe telo – myseľ – duša.

Kontakty:

Tel.: +420 604 317 543, +421 905 296 390,

Email: viera.divisova@gmail.com

LinkedIn

Články:

https://beelong.sk/stredny-vek/

https://eduworld.sk/cd/viera-divisova/9666/presmerujte-pozornost-do-seba-a-neobvinujte-sa?fbclid=IwAR0dxTEcOInIb8gTuKN-9r1dVXutyrr7l5MWHYeoLjWQryIzhhZq_AwC4gc