V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Katarína Radvanyi členka Beelong komunity

Katarína Radvanyi

Mail: katarina.radvanyi@gmail.com
Linked in: www.linkedin.com/in/katarinaradvanyi

Ako by si sama seba opísala ? Čo je „the BEST OF YOU ?“ Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá, čo sú tvoje silné stránky?

Považujem sa za systematicko-logicku osobu so zmyslom pre poriadok a minimalizmus. Najväčšiu radosť mi urobí, ak viem niekomu pomôcť vyčistiť si priestor a myseľ, čo spolu súvisí.

Milujem zmeny a progres, hľadanie riešení na zložité problémy a možnosti uplatnenia cirkulárnej ekonomiky. Bavím sa upcyklovaním, recyklovaním a ostatnými formami cyklovania.

Prečo si v Be{e}longu? ČO ponúkaš do Be{e}longu? V čom by ti mohol byť Be{e}long nápomocný?

Ponúkam svoju hnaciu energiu, možno iný pohľad na vec a ochotu počúvať. Viem byť poruke niekomu, kto potrebuje pomôcť „zbaviť sa vecí“ a upratať si (s Majkou si budeme rozumieť).

Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

V poslednom čase zistujem, koľko vecí ešte neviem. Preto sa snažím porozumieť tajomstvám každodenného života – ako funguje motor, je možné zapracovať cigaretové ohorky do asfaltu bez straty jeho vlastností, kde končí odpad a prečo, ako sa robí sushi a či žaby prdia (otázka synátora). Veľmi ma baví učiť sa nové veci.

Tak isto pracujem na tom byť silnejšia. Fyzicky, aj mentálne.

Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Na vysokej škole som si naivne prisahala, že zmením svet verejnej správy a všetky tie byrokratické nezmysly. Plán, ktorý silno narazil na realitu. Stratila som ambície a ciele a moje nastavenie v pracovnom a súkromnom živote bolo veľmi pasívne. Sebavedomie kdesi v pivnici.

Po pár zahodených rokoch ma manžel a materská nakopla. Stále som sa však nevedela zorientovať čo je mojím cieľom a v tom tápaní mi zas neuveriteľne pomohol manžel a... kouč. Bolo to ako keby svet vykopol dvere garzónky. Zlom, od ktorého som začala veriť v seba a svoje schopnosti. Čas napredovania a uvedomovania si, čo chcem.

Aj vdaka tomuto kroku ma momentálne živí práca, ktorá bola ešte pred pár rokmi absolútne mimo moje hranice čo i len snívania. Bola to veľká výzva a som nesmierne šťastná, že som to nevzdala.

Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila prácu/ kariéru/ zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Zaoberám sa stabilizáciou, technickým supportom a realizáciou nových funkcií softvérových systémov v medzinárodnom korporáte. Zároveň navrhujem zlepšenia existujúcich procesov.

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry!

Chcela by som vytvoriť celoplošný systém na materiálnu pomoc pre sociálne znevýhodnených ľudí z vecí, ktorých iný majú prebytok a považujú ich za odpad. Pokryť dve problematiky naraz – znížiť vyhadzovanie použiteľných a funkčných vecí a aspoň čiastočne zabezpečiť zvýšenie kvality života iným.

Napríklad, ak by firma alebo hotel vymieňal nábytok, textílie alebo elektroniku, našla by som dom sociálnych služieb, školu alebo neziskovku, ktoré by plakali od šťastia, že môžu vymeniť svoje rozpadnuté stoličky a počítače z doby Márie Terézie.