V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Aňa Kotúľová členka Beelong komunity

Aňa Kotúľová

Tá, ktorá dáva nádej 

Telefón: 0911 980 013

Mail: eporita.anya@gmail.com

Web: www.eporita.sk

Ako by si sama seba opísala ? Čo je „the BEST OF YOU ?“ Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá, čo sú tvoje silné stránky?

Dokážem sa prihovoriť deťom. Témy okolo ktorých kráčam sú empatia, rešpekt, etiketa, spoločenské spôsoby a spoločnosť ako taká. Nejak tak cítim, že by som v týchto témach mohla byť pre spoločnosť prínosná.

Prečo si v Be{e}longu? ČO ponúkaš do Be{e}longu? V čom by ti mohol byť Be{e}long nápomocný?

Hľadám súlad. Príliš vo mne prežíva mužský princíp, nepáčim sa sama seba takáto. Hľadám masívnu dávku ženskosti, pôvabu, emócií, prijatia, pochopenia a jemnosti. Beelongu ponúkam svoj pohľad, ponúkam seba ako Aňu, ktorá má rada
zmysluplné aktivity a rada sa do nich zapojím, rada privoniam niečomu nepoznanému.

Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

Aktuálne prechádzam silným procesom uzatvárania. Uzatváram manželstvo. Uzatváram minulosť – ale rešpektujem ju. Uzatváram nefunkčné vzorce. Uzatváram toxické priateľstvá, aby som dala priestor skutočným ľuďom, ktorí mi pomôžu rozkvitnúť. Rozlúčila som sa s manželom a traumatickým vzťahom s ním. Uzatváram pózu obete. Po agresívnej chorobe manžel zomrel. Som samoživiteľka troch perfektných detí.

Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Môj život bol ako jedna neriadená hra bez pravidiel. Čo prišlo, to som brala, bez rozmyslu. Hodilo sa na mňa to „máš viac šťastia ako rozumu.“ Stále sa učím „vybrať si“, „povedať Nie“ a niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Cítim, že zmena je nutná. Posledné roky sa najviac venujem etikete – nie len protokol, etiketa je totiž súbor PRAVIDIEL, keď ich dodržiavame, prichádza súlad.

Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila prácu/ kariéru/ zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Otec chcel zo mňa zdravotnú sestru. Okej, poslušne som dokončila strednú zdravotnícku školu, aj som sa dva roky hrala na zdravotnú sestru na Detskom kardiocentre na Kramároch. Nebola som dobrá, dobrovoľne som odtiaľ utiekla. Potom som išla cestou, ktorá ma vždy lákala – Masmediálna komunikácia spustila kolotoč v médiach. Skúsila som rôzne pozície, redaktorka v Reflexe na Markíze ma asi naučila najviac. Otehotnela som. Desať rokov doma s deťmi. Ponorka. Vyhorenie. Choroba. Smrť.
Skĺbiť to, čo už viem, s tým, čo sa chcem naučiť a toto ponúknuť Beelongu aj svetu. To je moje svetlo na konci tunela.

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry!

Otvorila by som Dom pre deti, ktoré stratili blízkych. Učila by som ich stratenej radosti zo života. Existuje. A otvorila by som aj druhý Dom - Hravá etiketa, tam by som učila všetky deti spoločenskému správaniu, tolerancii, rešpektu, empatii – o tom celá etiketa je. A veľakrát by som tie dva domy prepájala. Jedni od druhých by sa učili pokore, pochopeniu, významu priateľstva, vzťahov a významu slov.

Linky na svoje najlepšie články alebo príspevky v médiách, ktoré si napísala, alebo ktoré môžu ženy o tebe prečítať

Amatérske pokusy mojej poézie zhmotnil kamarát – výtvarník.