V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Ako by si sama seba opísala ? Čo je „the BEST OF YOU ?“ Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá, čo sú tvoje silné stránky?

Sama seba vnímam ako naivného optimistu, i keď život mi príniesol veľa výziev - nikdy som ho neprestala milovať. Som toho názoru, že vždy je čo sa učiť, a najmä vždy je čo liečiť (aspoň v mojom prípade :)). Verím, že bolesť nemusí byť blokom k uzdraveniu, ale naopak bránou.

Milujem krásno, prírodu a farby. Svojimi obrazmi sa snažím takýto pohľad na svet priniest aj druhým ľuďom. Možno práve preto, že mám za sebou určitú časť cesty hľadania seba samej mám silnú empatiu k príbehom ľudí. Snažím sa neposudzovať a sama viem, že nikto okolo nemôže cítiť to, čo cítime my sami v našom vnútri... preto nepresviedčam ľudí k iným názorom, ale rada diskutujem o možnostiach iných pohľadov.

Prečo si v Be{e}longu? ČO ponúkaš do Be{e}longu? V čom by ti mohol byť Be{e}long nápomocný?

Som celoživotným zástancom toho, že ženy by si mali pomáhať a podporovať sa. Nie súperiť a ubližovať si. Na to, aby sa tak dialo, je potrebná práca na sebe a teda v tom som neúnavná. Myslím, že dokážem podporiť tento spolok mojim pohľadom na umenie, na to, čo z umenia môžme čerpať, a ako sa postupne môžeme harmonizovať tým, že budeme vnímať to krásne okolo nás. Verím, že si tu svoje miesto v tejto téme nájdem.  Aké miesto to bude nechám zatiaľ na Kosmír.

Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

Momentálne sa venujem projektu Yonisphere, ktorý je hlbokou súčasťou môjho života. Tento môj celoživotný projekt je o uzdravovaní našej sexuality a intimity. Vytváram obrazy, ktoré narábajú s hlbšími témami, ako sú tabuizovanie sexuality, zneužívanie, sebapopieranie. Sama som si takouto skúsenosťou prešla a som vďačná, že sa mi táto téma v živote otvorila.

Je veľké množstvo žien, ktoré majú podobný príbeh a myslím, že jediná cesta, ako to skutočne preliečť je prijať to a ísť s vďačnosťou ďalej. S hlbokým poznaním a s iným pohľadom na život. Chce to samozrejme svoj čas a ja verím, že umenie ako také, nám dáva príležitosť na zamyslenie, či zastavenie sa.

Napriek tomu, že pracujem s témami, ku ktorým vracať sa môže byť náročné, verím, že je to jedna z možností, ako sa dostať bližšie k sebe. Je to síce pre mňa veľká výzva, ale istotne aj moje celoživotné poslanie. Dôležité pre mňa je, že otváraním týchto tém sa môže otvoriť cesta k preliečeniu našich zranení, a že spôsob spracovania tejto témy obrazmi vo forme ako ich predstaví tento projekt nám dáva možnosť nazrieť do budúcnosti s nádejou a úctou. Verím, že preliečovaním týchto intímnych tém sme o krok bližšie k dosiahnutiu pokoja na našej planéte. Každý musí začať od seba a ja som sa rozhodla začať tým, že pomenujem môj zažitý príbeh, ktorý ma doviedol tam, kde som teraz... príbeh o neúnavnom hľadaní vlastnej hodnoty, príbeh o láske k životu, príbeh o odpúšťaní.

Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila prácu/ kariéru/ zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Mojim hlbokým zámerom je preliečovať ženskú energiu na tejto našej planétke. Viem, že mojou cestou je vizuálne umenie a teda momentálne najmä môj projekt Yonisphere. Som presvedčená, že ak prinavrátime úctu k ženám, prinavrátime aj úctu k našej planéte a tým sa dokážeme priblížiť k harmónii, k šťastnejšiemu životu.

Ak budeme toto vnímať na osobnej úrovni, viem, že je to otázka času kedy sa to objaví aj na tej kolektívnej. To je to, čo chcem robiť a to je to, čo aj robím. 

Linky na svoje najlepšie články alebo príspevky v médiách, ktoré si napísala, alebo ktoré môžu ženy o tebe prečítať:

Po absolvovaní ľudovej školy umenia v triede prof. Ladislava Čarného študovala v rokoch 1994 – 1998 textilný dizajn a propagačné výtvarníctvo na Strednej umeleckej škole v Bratislave. V rokoch 1998 – 2001 študovala na Universität für angewandte Kunst vo Viedni odbor grafický dizajn u prof. Tina Erbena a v rokoch 2003 – 2006 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na katedre sochy u prof. Juraja Meliša, kde absolvovala bakalárske štúdium.


Dnes žije v Kitsee a venuje sa maľbe a kresbe v kombinácii s digitálnymi tlačovými technikami. Je členkou Spolku výtvarníkov Slovenska a svoje diela predstavila na viacerých výstavách na Slovensku, v Rakúsku a v Mexiku.
 Okrem voľnej umeleckej tvorby je i autorkou mnohých vizuálov a produktov pre deti. S manželom vytvorila a viedla koncept Vnímavé hračky, neskôr Toyeto.

https://akcnezeny.sk/veronika-fodorova-projekt-yonisphere-vysiela-esenciu-zeny/
https://www.zenyvmeste.sk/zena-sexualne-nasilie-obet-terapia-proces-uzdravovania-vystava-vaginy https://www.40plus.sk/z-rodinnych-konstelacii-mi-vyslo-ze-nieco-v-nasej-rodine-nebolo-v-poriadku/ https://neviditelne.sk/veronika-fodorova

Srdce v rozkvete

Kolobeh života