V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Maja Nosáľová Grežďová

Tá, ktorá rada organizuje a skúša

 

"Milujem momenty, keď mám “iskru v oku”. Je pre mňa dôležité sa nadchýnať a mať vášeň pre to, čo robím. Som generátor nápadov."

1/Majka, ako by si sama seba opísala ?  

Som veľmi pracovitá, možno až príliš, neviem v praxi realizovať “sladké ničnerobenie”. Ak aj nič očividne nerobím, tak určite aspoň v hlave niečo plánujem. Som vytrvalá a trpezlivá (ale paradoxne občas nedočkavá). Investujem do vecí a vzťahov, ktoré majú pre mňa hodnotu. Ja som na to, čo je dlhodobé – vzťahy, práca. 

Mám organizačný talent, viem z roztrúsených informácií zostaviť cestovnú mapu. Či ide o prácu, workshop, dovolenku, event pre 1200 ľudí, organizujem rada. Som racionálna, ale rada skúšam nové veci, osviežujem si život, improvizujem. Som animátorka rodiny.

Mám analytické schopnosti, viem odhaliť, kde je problém a nájsť aj riešenia. Ako bývalá sprievodkyňa a súčasná dlhoročná manažérka ľudských zdrojov som už všeličo zažila a riešila, využívam tieto skúsenosti.

Milujem momenty, keď mám “iskru v oku”. Je pre mňa dôležité sa nadchýnať a mať vášeň pre to, čo robím. Som generátor nápadov.

2/ Prečo si v Beelongu?  

Je tu zmysluplná komunita, príčetné ženy, ako niekto povedal :). Chcela som si rozšíriť obzor  a spoznať nových ľudí po materskej dovolenke, chorobe a pandémii. Chcem sa tu rozvíjať, nájsť niečo nové, inšpiratívne. Neviem o inom mieste, kde by som našla takéto pestré portfólio žien.

Zaujalo ma tiež, že tu sa nič nemusí. Je tu rešpekt k individualite a potrebám človeka, prajnosť a prijatie. 

Rada sa zapojím tam, kde viem participovať, napr. workshopy, prezentácie, soft skills. Nemám vlastný biznis. Ale ak príde tá iskra, nápad a aj presvedčenie, že by ten nápad mohol mať dlhodobý potenciál, nevylučujem tú možnosť.

3/ Čím momentálne žiješ? 

Hľadám niečo zmysluplné do ďalších 20 rokov. Skúmam, kde a ako môžem zúročiť to, čo už viem a ako to pretaviť do niečoho dlhodobého. Chcem zažívať viac situácii s iskrou v oku a mať sa dobre, spokojne. 

4/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?  

Pre môj rozvoj bolo charakteristické, že čokoľvek som začala robiť, vždy som vhupla do zložitej situácie a ja som ani zďaleka nemala dostatočné skúsenosti a podporu. Som chronický samouk, učila som sa priamo v ostrej prevádzke a na vlastných chybách. Neľutujem to, dalo mi to veľa, viem sa postaviť k neštruktúrovanému problému, nájsť riešenia, jedno vybrať, ísť do toho a prijať zodpovednosť. Niekedy sa mi zdá, že ako mladšia a neskúsenejšia som paradoxne riešila väčšie a komplexnejšie výzvy. Tak veľa sme toho zefektívnili, že teraz už zriedka pocítim to vzrušenie z krásneho nového problému :). 

Zo dva razy som bola blízko k vyhoreniu, ale vtedy som ešte nevedela, čo sa to deje. Našťastie som dokázala zatiahnuť brzdu. Poučila som sa, že nikto, naozaj nikto sa o mňa nepostará a nezachráni ma, ak to neurobím ja sama.

Ako pre mnohé ženy, aj pre mňa bol výraznou, aj keď želanou a plánovanou, zmenou príchod dieťaťa. No ešte väčšou zmenou, neželanou a neplánovanou, bola rakovina, ktorú som krátko po narodení dcéry prekonala. Zase som bola hodená do neznámej situácie, akurát že tu išlo o život. Táto skúsenosť ma v poslednej dobe ovplyvnila asi najviac. 

5/ Čím sa zaoberáš profesionálne?

17 rokov pracujem v HR oblasti, väčšinu z toho ako HR manažérka spoločnosti, ktorá počas môjho pôsobenia veľmi vyrástla a viackrát sa transformovala. Som konzultantkou ľudských zdrojov pre našich biznis manažérov, hľadáme spolu riešenia na rôznorodé situácie. Mám za sebou mnohé projekty, medzinárodné aj lokálne. 

Dlho spolupracujem s Junior Achievement ako trénerka, mentorka a porotkyňa Company of the Year Competition. Je skvelé sledovať stredoškolákov s ich nadšením a potenciálom a pomáhať im ich rozvíjať. 

Mám za sebou koučingový výcvik, často pôsobím ako mentorka, dobrovoľníčim.

6/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? 

Chcela by som mať penzión na úžasnom mieste. Vytvorila by som miesto s jedinečnou atmosférou, také, aké vyhľadávam na cestách. Miesto, kde by sa diali zážitkové veci. Pre pohodových ľudí. A ja to celé manažujem a organizujem. 

Kontakty:

Tel: 0903 022 864

Mail: mnosalovagrezdova@gmail.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/maria-nosalova-grezdova-2853664/

Facebook: https://www.facebook.com/Maja.Nosalova.Grezdova/