Community Building Masterclass - logo

How to build or revitalize
your professional community?

Starting on April 22nd, 2024!

Katarína Varga

Tá, čo ukáže ľuďom, čo je na nich pekné

"Vidím, čo iní nevidia. Čo sa deje a prečo sa deje. Pozriem a ukážem. To mám aj pri fotení, všímam si to a snažím sa to zachytiť na fotkách. Ukážem im to a sú  prekvapení, že oni sa tak vôbec nevidia."

1/ Katka, ako by si sama  seba opísala ? Čo je „The BEST OF YOU ?“ 

Podpora. Držím chrbát ostatným. Či treba niečo vyriešiť, zorganizovať, porozprávať sa, ja som tam. Vidím, čo treba urobiť, vidím s čím druhí bojujú, ja to vezmem a spravím. Zorganizujem, predvídam, poistím veci typu „keby dačo“, usporiadam do systému, s ktorým sa dá jednoducho pracovať. Viem zachytiť, čo je podstatné.  Mám to tak, či som robila zápisy z predstavenstva alebo organizujem fotenie.

Vidím, čo iní nevidia. Čo sa deje a prečo sa deje. Pozriem a ukážem. To mám aj pri fotení, všímam si to a snažím sa to zachytiť na fotkách. Ukážem im to a sú  prekvapení, že oni sa tak vôbec nevidia. Zvyčajne sa ľudia vidia veľmi negatívne, ženy aj muži to tak majú. Paradoxne ani tak nemajú problém s tým, čo na sebe vnímajú ako negatívne, oveľa viac bojujú, keď majú prijať to pozitívne.    

Učím sa nové veci a rada to odovzdávam ďalej. Napríklad som sa kompletne naučila ako vystavať komunikáciu na sociálnych sieťach. Ako ostať pri tom autentický a nebáť sa toho. Viem vytiahnuť čo je dôležité komunikačne, naštudujem všetko čo k tomu patrí, technicky, GDPR, aké fotografie, formáty, reels a dám tomu systém, s ktorým sa dá jednoducho pracovať. Ukážem, ako sa toho nebáť.

2/ Prečo si v Beelongu? Čo ponúkaš do Beelongu?  V čom by ti mohol byť Be{e}long nápomocný? 

Vďaka Slávke Mackaničovej. Hovorila, že Beelong je iná ženská komunita, treba to zažiť. Hľadám ženskú podporu, úprimnú podporu. V podobe ako to je v Beelongu. Netreba pritom veľa, stačí niekedy počuť, že si dosť.

Rada fotím a môžem fotiť Beelong akcie. Zachytávať atmosféru, ľudí, dianie. Viem pomôcť so sociálnymi sieťami, nastaviť fungovanie, kde bude treba.

3/ Čím momentálne žiješ?  O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš ?

Ja som servisný typ, viem zorganizovať a podporiť druhých. A teraz si z toho chcem dať viac sama pre seba. To je moja téma tohto roka. Druhým viem všetko usporiadať, upratať, aby to dobre fungovalo, ale pre seba nemám na to čas.

Chcem robiť viac to, čo mňa osobne baví. Pracovne ale aj osobne, také úplne ženské veci. Ako napríklad naučiť sa zavárať 😊.

Experimentujem s vlastnou cestou vo fotení. Sociálny dokument a Story portrét, keď som s človekom dlhšie a zachytávam ho takého aký je, v tom čo robí. To ma baví, zachytiť to, ako sa človek uvoľní a je sám sebou. To je iné ako fotografovať v ateliéri. Chcem sa teraz viac venovať svojim súkromným fotografickým projektom.

4/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?  Ak si v poslednom čase zmenila kariéru, tak prečo tento kariérny posun ?

Pracovala som dlhé roky v banke. Pred dva a pol rokom som sa však rozhodla, že naberiem odvahu a zmením svoj pracovný život. Dala som výpoveď.  Prinútil ma aj zdravotný stav, ako to už často býva. Pár mesiacov som sa iba dávala dokopy. Začala som robiť, to čo ma vždy bavilo. Fotografovať. Pridala som sa ku priateľom vo vizuálnom štúdiu a učila som sa nové veci. Začala som pomáhať ľuďom naštartovať biznis cez sociálne siete, tvoriť pre nich obsah. Mám šťastie, že môžem povedať, že moja práca je aj mojim koníčkom.

5/ Čím sa zaoberáš profesionálne ? 

Ako som už spomenula, som fotografka. Mojou doménou je dokumentárna fotografia, ale aj portréty. Zároveň tvorím obsah na sociálne siete – fotím, tvorím krátke videá a píšem texty.

6/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry! 

Chcela by som mať raňajkáreň. Už som si to aj celé vymyslela a testovala na mojich blízkych. Bystré raňajky.  Bolo by to pojazdné autíčko a krabičkové raňajky podľa chuti, pre každého niečo. Baví ma variť a piecť pre iných ľudí. Raňajky sú základ dňa a vedia urobiť krásny deň, keď sa niekto o Teba ráno dobre postará. Ja by som sa o to postarala, len by som potrebovala k tomu niekoho, kto by sa postaral o celú tú byrokraciu a behačky okolo toho.  

7/ Kontakty:

0944212484, varga.dnmt@gmail.com

FCB link: https://www.facebook.com/katarina.bezki

IG link: @bezkiphoto, @dynameet_studio

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/katarina-varga-742738185