V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Ingrid Kosibová

"Tá, čo kráča za hlasom svojho vnútra“

Keď pre niečo zahorím, hľadám cestu, spôsoby, riešenia. Mám v sebe postoj NEVIEM AKO, ALE CESTU NÁJDEM.

 

Telefón: 0917 468 256

Mail: ikosibova@gmail.com, LinkedIn:  https://www.linkedin.com/in/ingrid-kosibov%C3%A1-26076292/, FCB: Ingrid Kosibová, IG profil:  Ingrid Kosibová

 

1/ Inge, ako by si sama  seba opísala ?  Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá, čo sú tvoje silné stránky?“

Rada pracujem S ĽUĎMI A PRE ĽUDÍ. Viem vytvárať priateľské pracovné prostredie, kde sa ľudia cítia príjemne, môžu sa realizovať a rásť. Som empatická a vnímam atmosféru, aká je energia, ako sa majú ľudia okolo mňa. Podporujem ich v tvorivosti, v dôveru v seba a svoje schopnosti, predpoklady, aby videli a uverili v to, čo vidím ja.

Vyzerám niekedy, že nepočúvam. Nie je to tak. Vnímavo pozorujem všetkými zmyslami. Vo mne to vrie, buble a v hlave sa mi tvoria akési komplexné mozaiky. Pýtam sa stále dookola prečo, aby mi to docvaklo úplne presne, aby som vedela, čo treba teraz robiť, aby sme vyriešili zadanie alebo aby som bola v obraze, za čo beriem zodpovednosť.

Keď pre niečo zahorím, hľadám cestu, spôsoby, riešenia. Mám v sebe postoj NEVIEM AKO, ALE CESTU NÁJDEM.

Túžim prispievať svojou maličkosťou k ľahšiemu žitiu na zemi, nech je to čo najpríjemnejšie, pre čo najviac ľudí a detí.

2/ Čím momentálne žiješ?

Vlastnou transformáciou. Načúvam sebe a svojmu vnútru. Kreuje sa vo mne niečo nové. Neviem úplne presne, čo to bude, ale je to o ľuďoch, pre ľudí vrátane detí. Baví ma masírovanie, som vtedy v prítomnom okamihu tu a teraz, venujem sa druhému. Feedback – cítim sa uvoľnene, zrelaxovane, je momentálne tou najkrajšou odmenou.

Som v gestalt koučing tréningu. Môj vnútorný hlas s ním zarezonoval ešte dávno pred tým, ako prišiel prvý beh tréningu do praxe. Teším sa z toho, napĺňa ma to a približuje k mojej túžbe sprevádzať ľudí k ľahšiemu a vedomejšiemu žitiu. Učím sa veľa nového, spoznávam viac seba aj iných, som otvorenejšia, hlavne v prežívaní emócií.

3/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie? Ako sa stalo, že robíš to, čo robíš teraz?

Okolo 40tky som vnímala svoj vnútorný nepokoj. Zľakla som sa. Riešila som to cez osobný koučing. Niektoré veci sa pohli. No neskôr sa to opäť vynorilo. Zmenila som prácu. Lebo túžba zmeny bola už veľmi pálčivá. No neprinieslo mi to asi to, po čom moja duša túži. Tak to vyvrcholilo pred vyše rokom. Nevedela som ako inak, odišla som z korporátu, z lukratívneho miesta. Som na ceste za zmenou, počúvam hlas svojho vnútra a vedieme spolu debatu s mojím rozumom, ktorý hral dlhé roky prím. Je to zaujímavé. Dnes viac ako kedykoľvek pred tým dôverujem svojej duši, vesmíru a ceste, na ktorú som vystúpila, že ma privedú tam, kde moja duša, rozum a srdce budú spievať spoločne jednu pieseň naplnenia, zmysluplnosti a radosti bytia tu a teraz s prínosom aj pre iných.

4/Čím sa zaoberáš profesionálne?

Môj profesijný život bol o procesoch, operations, prevádzke, optimalizácii, zefektívňovaní, nákladovej optimalizácii, práci s ľuďmi, dosahovaní cieľov. Bola som flexibilná, hľadala som riešenia, cesty ako sa veci dajú, motivovala ľudí, aby sme spolu víťazne prešli cieľom. Nedá sa neexistovalo. Vedela som navymýšlať kopu riešení, nie každé sa dalo aplikovať  Postupne som viac motivovala ľudí k hľadaniu ich riešení, lebo to sa implementuje ľahšie a radostnejšie. Príjemné pracovné prostredie bol pre mňa základ. Tlmenie náročných informácií, aby sa ľudia nevyľakali, mám asi v génoch. Podanie zlej informácie prijateľným spôsobom tiež. Venovala som sa špecifickým oblastiam – platobný styk, úvery, stavebné sporenie, vymáhanie pohľadávok a financie.

Ako som vyššie spomínala, trénujem gestalt koučing, učím sa ho realizovať na sebe aj iných. Je to celostný prístup k človeku, ktorý celkom kreatívnym spôsobom pomáha uvedomeniu prežívania a podporuje nájdenie toho správneho riešenia.

Baví ma masírovanie. Robím to s radosťou a láskou. Chystám sa na kurz a verím, že budú pribúdať aj ďalšie. Uvoľniť fyzické telo, kde sa nám ukladajú aj stresy, obavy, je veľmi prospešné a keď sa to spojí s psychickou podporou, telo zažije na nejaký čas úžasnú harmóniu a ľahkosť.

5/ Prečo si v Beelongu?  V čom by ti mohol byť Beelong nápomocný?

V Beelongu ste komunikovali témy, ktorými som žila. To ma oslovilo a pritiahlo. Hľadala som vzory u žien, ktoré prešli svojou zmenou. Začali robiť niečo úplne iné ako predtým. Mám tiež potrebu niekam patriť, byť súčasťou komunity, inšpirovať sa, postupne verím aj prispievať.

6/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry! 

Pracovať a tvoriť vo svojom štúdiu, kde budem s radosťou a zo srdca prispievať k lepšiemu a ľahšiemu ŽITIU. Ako pre dospelých tak pre deti a študentov.