Community Building Masterclass - logo

How to build or revitalize
your professional community?

Starting on April 22nd, 2024!

Biba Bohinská

telefón: 0905 728 449

mail: bbohinska1@gmail.com,

FCB, web: www.dayheyfilm.com

 

 

1/ Čo je „the BEST OF YOU", Biba? Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá?

Práca dramaturgičky mi ukazuje, že dokážem z ľudí “vytiahnuť to najlepšie”. Rada autorov inšpirujem, aby sa nebáli vykročiť zo svojej komfortnej zóny a pritom sa snažím byť pre nich bezpečnou zónou, kde si to môžu dovoliť. Verím, že projekt nie je len neosobná vec, ale je to príležitosť na osobnú transformáciu.

2/ Prečo si v Beelongu? Čo ponúkaš do Beelongu?  V čom by ti mohol byť Beelong nápomocný?

Od detstva verím v silu ženského priateľstva a podpory. Som presvedčená, že ženy, ktoré si navzájom nepomáhajú, sa ukracujú o dôležitú časť svojej podstaty. Beelong sa mi páči, lebo cítim, že bol vytvorený zo srdca a pritom je tam jasne nastavený princíp hraníc. Beelongu ponúkam “the best of me”  - ak niekto bude mať chuť napísať knihu, scenár, natočiť dokument a bude mať pocit, že potrebuje zo seba “vytiahnuť to najlepšie” som tu.

3/ Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

Momentálne žijem rozvojom našej producentskej firmy DAYHEY, ktorú máme so Silviou Panákovou a robíme tam filmy a telvízne projekty, ktoré majú zmysel a otvárajú tabuizované (predovšetkým) ženské témy. Doteraz som sa živila televíznou scenáristikou, ale teraz si dávam pauzu, lebo už nevládzem písať len pre peniaze. Potrebujem nájsť svoje “nové Tajné životy”. Námet, ktorý zasiahne priamo do srdca nielen mne, ale aj divákom.

4/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie? Ako sa stalo, že robíš to, čo robíš teraz?

Takmer 15 rokov som chodila po rôznych terapiach, aby som prišla na to, kto som, čo chcem a čo nechcem. Teším sa, že táto cesta skončí až keď ma uložia do truhly (a možno ani potom nie:), ale teraz už po nej chcem kráčať inak. Prišla som na to, že každý človek si vie najlepšie pomôcť sám. Nikto iný na celom svete ho nepozná tak dobre ako sa pozná sám. A jedine, čo potrebujeme je mať pri sebe človeka, ktorý nám aktívnym počúvaním a hlbokým pochopením pomôže, aby sme to zo seba “vydolovali” a aby sme dostali z podvedomia do vedomia všetky informácie, ktoré nám pomôžu vyvíjať sa k nášmu lepšiemu JA.

5/ Čím sa zaoberáš profesionálne?

Vyštudovala som VŠMU -  filmová a televízna scenáristika a dramaturgia, čomu sa aktívne venujem od roku 2000. Som aj spisovateľka. Doteraz som napísala štyri knihy, ktoré sa venujú hlbokým ženským témam. Medzi moje najväčšie úspechy patrí seriál pre RTVS Tajné životy, ktorý pomohol v spoločnosti otvoriť tému domáceho násilai páchaného na ženách a deťom. Seriál mal obrovskú sledovanosť (dokonca aj medzi mužmi) a získal mnohé ceny na Slovenku aj v zahraničí.

Túto jeseň (2022) ide do kín čierno-biely hraný film Piargy, kde som pracovala ako dramaturgička a na ten som patrične hrdá. Verím, že tiež otvorí dôležitú tému v spoločnosti a stane sa námet na diskusie.

6/Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry!

Musím povedať, že žijem presne tak ako som vždy chcela. Mám útulnú drevený domček pri nádhernom jazere a živím sa písaním, ktoré pomáhajú otvárať dôležité ženské témy. Je to pre mňa “dream life”.

Kontakty:

Telefón: 0905 728 449, mail: bbohinská1@gmail.com, FCB, web: www.dayheyfilm.com