V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Martina Stašíková - členka Beelong komunity

Martina Stašíková, 44 rokov

Tá, pri ktorej môžeš byť sama sebou.

Ako by si sama seba opísala ? Čo je „the BEST OF YOU ?“ Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá, čo sú tvoje silné stránky?

Dokážem počúvať, navnímavať ľudí a potom ich prepojiť s ich vlastnou pravdou. Viem priniesť súvislosti, dielik do skladačky, ktorý v nej chýbal. Kto je pri mne otvorený pravdivosti, cezo mňa sa k nej môže priblížiť. (Ľudia mi v tomto období zvyknú hovoriť: „Potrebujem tvoj mediátorský pohľad, pretože ty vieš tak dobre veci pomenovať.“)

Mám prirodzený dar pre nacítenie sa na spravodlivosť. Všetko okolo seba harmonizujem. Ale nie len na oko. Záleží mi na harmónii, ktorá je naozajstná a pravdivá. Mám rada ľudí, baví ma počúvať rôzne životné príbehy. Vzdelávam seba a vzdelávam, a veľmi ma baví tieto svoje vedomosti vzdelávaním posúvať ďalej.

Okrem toho milujem krásno. Pohľad na krásne interiéry, oblečenie, či umelecké dielo ma nikdy neomrzí. Relaxujem v prírode a záhrade a samozrejme s mojou rodinkou.

Aké sú tvoje silné stránky podľa Gallup Clifton Strenghts?

1. Individualization, 2. Woo,  3. Achiever,  4. Conectedness,  5. Learner,

6. Communication,  7. Context,  8. Developer, 9. Empathy,  10. Relator

Prečo si v Beelongu? ČO ponúkaš do Beelongu? V čom by ti mohol byť Beelong nápomocný?

Vždy som bola súčasťou komunity, a ak okolo mňa nebola, tak som ju vytvorila. Čo je pre mňa dôležité, v Beelongu cítim, že je v poriadku byť autentický a na nič sa nehrať.

Ponúkam svoju aktívnu účasť, podporu, spolutvorenie komunity. Hľadám inšpiráciu a ľudí, s ktorými sa vzájomne podporíme na našej podnikateľskej ceste.

Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

Žijem tým, ako moji klienti dokázali pozitívne zmeniť svoje životy. A zároveň aj ja sama mením svoj život. Fascinuje ma nachádzať odpovede na svoje otázky vo vzdelávaní sa.

Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Je to príbeh hľadania pravdy, osobnej slobody, hraníc, sebahodnoty, ale aj úspechu a životnej radosti. Moju transformáciu zahŕňal rozvod, vyhorenie, aj zmena práce a neskôr profesie. Vo všetkom, čo ma stretlo hľadám význam, ktorý táto situácia pre mňa má. A darí sa mi ho nachádzať.

Mám veľa naštudovaných informácií a naučených techník. Ale v skutočnosti to najhodnotnejšie, s čím pracujem a čo odovzdávam ďalej, je moja osobná skúsenosť.

Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila prácu/ kariéru/ zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Dva roky dozadu som spravila väčší životný skok, než som si vtedy dokázala predstaviť. Z právnickej pozície som sa rozhodla venovať sa mediáciám, ktoré ma ale doviedli ešte ďalej. Spravila som si koučovací výcvik. Poskytujem podporu ľuďom v krízových vzťahových situáciách a hľadám s nimi rešpekt, úctu k sebe aj partnerovi. Pomáham prepisovať nefunkčné vzorce správania na také, ktoré sú vedomé a prinášajú pocit životnej spokojnosti.

Už v tejto chvíli viem, že podstatou toho, čo robím, je previesť ľudí zmenou k niečomu lepšiemu, než čo žijú teraz a nemusí sa to týkať len vzťahov.

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry!

Ja to vlastne robím. Teda lepšie povedané, kráčam za tým. A zároveň pozerám stále na to, aby v tom bolo mne dobre. Zistila som, že plniť si svoje sny je nádherné a zároveň je to aj chvíľami veľmi náročné. Vyžaduje to mnoho krát za sebou opustiť komfortnú zónu. Šľapnúť vedľa a potom sa vrátiť naspäť. A potom chvíľami nevedieť presne, čo je ten najlepší ďalší krok. Hľadať v tom všetkom láskavosť k sebe. Opúšťať hodnotenia. A držať si svoju víziu. Byť ochotný vidieť, že sa napĺňa, aj keď jej kvalita je niekedy trochu iná, ako moja vlastná predstava.

Martina Stašíková - členka Beelong komunity