V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať praviudelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Diana Rusnáková, 47

Indiánske meno: Tá, ktorá vidí neviditeľné

mail: rusnakovadia@gmail.com, tel: 0908 767 501, https://dianarusnakova.sk/o-mne, LinkedIn, FCB ,

 

"Prvé, čo vidím je, kde je problém a hľadám, ako to zlepšiť. Mám proste oko na to, čo by mohlo byť urobené lepšie. A to ma priviedlo k mojej práci – k zlepšovaniu, zjednodušovaniu, optimalizácii.  Beriem to ako osobnú výzvu, ako hádanku, ktorú treba rozlúsknuť."

1/ Čo je „the BEST OF YOU", Diana? Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá?

Fokus. Keď sa na niečo zameriam, zameriam sa na to veľmi. Držím smer a cieľ, nedám sa v tom rozptýliť, vydržím pri tom dlho. Dcéra mi to občas aj trochu vyčíta, že „mama, Ty ak sa pre niečo rozhodneš, nepozeráš naľavo, napravo“.

Viem dať štruktúru chaosu, rozmotať problém a rozložiť na drobné tak, aby to bolo aj pre druhých uchopiteľné. Viem uchopiť chaos a vytvoriť systém a štruktúru. Ako počúvam ľudí rozprávať o probléme, ja tam už vidím vzorce, začnem sa v tom orientovať a viem to následne dať do podoby, v ktorej sa aj ostatní začnú orientovať.

Som aj aktivátor. Viem dať veciam impulz, prinášať nové myšlienky, nápady, riešenia. Keď stojím pred témou, ktorú nepoznám, kúpim 4-5 kníh, naštudujem to. Hovorím, že na čo vymýšľať koleso, keď niekde už určite bolo vymyslené. Zorientujem sa v téme a viem to potom priniesť druhým.  Keď ľudia majú pocit, že tu už nie je čo priniesť, ja vždy ešte niečo nájdem.

2/ Prečo si v Beelongu? Čo ponúkaš do Beelongu?  V čom by ti mohol byť Beelong nápomocný?

Typ práce, ktorú robím je samotársky. Nie som síce úplne tímový typ, potrebujem ale zdieľať s ľuďmi v podobnej situácie, vypočuť si iné pohľady, ako riešili a vyriešili nejaký problém. Beelong je pre mňa priestor, ktorý mi nahrádza to, že nie som súčasťou žiadnej organizácie. Rada počúvam ako iní robia svoj biznis, s čím sa trápia, ako to riešia.

Ja tiež viem prispieť, byť sparingom pre niekoho iného. Rada pozdieľam svoje skúseností pre niekoho kto začína alebo chce nastúpiť na podobnú cestu.

3/ Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

Vo svojej podstate nie som veľmi tímový hráč, radšej pracujem sama alebo vo dvojici.  Život ma však opakovane k tomu núti. Moja práca obnáša potrebu zlaďovať veľa rôznorodých záujmov, dávať ich dokopy a hľadám v tom aktívne pomoc.

Často sa v projektoch, na ktorých robím, stretávam s ľuďmi v „obeti“. Hľadám ako s nimi pracovať, ako s tým pohnúť. A mám tu aj otázku, či mám vôbec niečo s tým robiť, ako nepreberať ich zodpovednosť.  

Pociťujem potrebu vystúpiť z role, ktorú nesiem celý život. Najstaršia dcéra, zodpovedná dcéra, postarať sa sama o seba aj o druhých, zarobiť na seba. Mám teraz potrebu NIČ nerobiť, nič nemusieť, len byť sama so sebou, polievať kvety v záhrade.

4/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie? Ako sa stalo, že robíš to, čo robíš teraz?

Som kritická. Prvé, čo vidím je, kde je problém a hľadám, ako to zlepšiť. Mám proste oko na to, čo by mohlo byť urobené lepšie. A to ma priviedlo k mojej práci – k zlepšovaniu, zjednodušovaniu, optimalizácii.  Beriem to ako osobnú výzvu, ako hádanku, ktorú treba rozlúsknuť.

Nedá sa povedať, že to bola moja voľba. Skôr to bolo tak, že si v tom dobrá, tak to poď robiť. Tak trochu mi to prischlo, dobre to vynáša, mám pomerne veľkú slobodu v tom čo robím. Zvonku to môže vyzerať, že som úspešná. Mám slobodu v práci, jednám so CEOs, fungujem v medzinárodnom prostredí, zarábam nadpriemerne...

Nemám však pocit, že toto je to moje miesto v živote. Ešte to stále hľadám. Cítim, že tá veľká zmena je ešte predo mnou.

5/ Čím sa zaoberáš profesionálne? 

Pomáham veľkým organizáciám so zmenami a transformáciami, ako sa stať agilnou a štíhlou organizáciou orientovanou na zákazníka. Pracujem ako konzultant, change manager, projektový manažér, agile coach, facilitátor workshopov.

Väčšinou ide o dlhodobú spoluprácu niekoľko mesiacov, až roky, na pravidelnej báze v spolupráci s interným tímom na strane klienta.

Pôsobím aj ako lektor na témy Lean a zlepšovanie procesov, Agile, Design Thinking, Projektový manažment.

6/Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry! 

Momentálne NIČ 😊. Cítim sa vyčerpaná z tej profesionálnej roviny.

 Chcela by som byť nejakým spôsobom v kontakte s mladými, robiť niečo ohľadne mládeže. Veľmi pozitívne vnímam mladých, akí sú, ako rozmýšľajú o sebe, o svete. 

Mám aj takú dlhodobú tému, v ktorej nemám žiaden konkrétny zámer. Keď cestujem po Slovensku vidím veľmi veľa opustených a spustnutých domov. A zas inde je veľa ľudí, ktorí nemajú dobre bývanie. Neviem čo ešte s tým, ale tá myšlienka ma neopúšťa.

Kontakty:

mail:  rusnakovadia@gmail.com, tel. 0908 767 501

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/dianarusnakova/

FB: https://www.facebook.com/diana.rusnakova1/

WEB: https://dianarusnakova.sk/o-mne