V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Jana Mošovská

Tá, čo navracia ženám hrdosť a dôveru v seba“

Tel:  0917 953 918, email: jana.mosovska@gmail.com, FCB, LinkedIN       

DNES JE PRVÝ DEŇ MôJHO NOVÉHO ŽIVOTA, to je motto, ktorým žijem. Zmena príde, keď sa rozhodneme, že ju chceme prijať. Začínam nový deň s novým možnosťami, ale opieram sa o to, čo už viem, z čoho som vzišla.

1/ Janka, ako by si sama seba opísala ? Čo je „the BEST OF YOU ?

Motivujem ľudí, aby našli svoju vnútornú silu, svoj vlastný zdroj a dovolili si vykročiť do neznáma. A byť sami sebou. Baví ma byť súčasťou pozitívnych zmien u ľudí a som rada, keď to niekomu spustí AHA moment.  Baví ma osvetľovať tmavé miesta, ktoré nikto nevidí. Rada posúvam  ľudí v tom, v čom sú dobrí.

Mám dar napojiť sa na to, čo druhá strana potrebuje počuť a viem, čo treba, aby to bolo aj počuté. Správne nastavená komunikačná stratégia je polovicou úspechu. Dlhodobo sa venujem obchodným stratégiám, negociácii a otázke ceny. Zaujíma ma cena služby, produktu a v neposlednom rade naša vlastná hodnota, ktorá je priamo premietnutá do celého procesu cenotvorby.  Ako rozmýšľa klient a čo je podmienkou úspešného biznisu. Pre mňa boli vždy výzva tí najkomplikovanejší zákazníci. Čo nie je easy, na tom sa človek vždy najviac naučí.

Vidím veci a možnosti, ktoré iní nevidia. Nájdem riešenie, aj keď si iní myslia, že tam už nie je. Baví ma pretaviť myšlienku do niečoho konkrétneho. Nie som veľmi systematická, ale som strategická, preto rada pracujem v tíme. Myslím, že som dobrý líder, stratég, motivátor a mám čuch na ľudí.  

2/ Prečo si v Beelongu? Čo ponúkaš do Beelongu?  

Beelong je veľmi zaujímavá platforma, ktorá spája ľudí s rôznymi darmi a tak umožňuje vyskladať plnohodnotný celok. Úžasným benefitom Beelongu pre mňa je, že ja nemusím vedieť všetko. Je tu veľa inšpiratívnych ľudí, ktorí vedia to, čo ja neviem.

Viem dostať podporu v témach, kde nie som doma a ja zase priniesť to, v čom som ja dobrá.  Veľa ľudí robí úžasné veci a majú problém pretaviť to do adekvátneho finančného ohodnotenia. Boja sa vypýtať si svoju cenu. Prémiový produkt má mať prémiovú cenu.

3/ Čím momentálne žiješ?

Baví ma skúšať nové veci, ísť do hĺbky toho, čo človek sám dokáže. Vekom človek prichádza na to, že všetky odpovede  a riešenia sú v nás ....Tak si to začínam konečne dovoľovať a pozorujem, čo sa deje.  Chcela by som zažiť vlastný biznis. Nie kvôli peniazom, ale mať možnosť realizovať svoje nápady. Po rokoch práce v medzinárodných firmách, 13 rokoch manažovania ľudí, koučovacích a rozvojových výcvikoch už viem,  v čom som dobrá a chcem to odovzdávať ďalej.

Nemám potrebu rásť pozične, potrebujem rásť cez zmysel. V tých posledných 10 minútach svojho života si chcem povedať: „ WOW, stálo to za to !“.

DNES JE PRVÝ DEŇ MôJHO NOVÉHO ŽIVOTA, to je motto, ktorým žijem. Zmena príde, keď sa rozhodneme, že ju chceme prijať. Začínam nový deň s novým možnosťami, ale opieram sa o to, čo už viem, z čoho som vzišla.

4/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie? 

Čím som staršia, tým beriem život menej vážne a beriem ho viac ako hru.

40ka bol pre mňa zlom, rozpadol sa mi 20-ročný vzťah, prišli vážne zdravotné problémy a odišla som zo zamestnania po 16-tich rokoch. Za týždeň sa všetko rozpadlo. Dnes o tom hovorím ako o troch zlatých fackách. Vtedy to bolo ako železnou päsťou medzi oči. Za týždeň sa rozbúralo všetko, čo som dovtedy považovala za samozrejmé.

Bolo to náročné obdobie, ale vďaka tomu som dnes lepší človek. Tam, kde som bola slabá ma to posilnilo a tam, kde som bola silná, ma to posunulo do tých zdravších polôh. Úplne ma to PREPÓLOVALO. Dovtedy bežné hodnoty – rodina, zdravie – sa mi stali tými najdôležitejšími v živote.

Všetko, čo sa v prírode transformuje – had zvlieka kožu, húsenica sa mení na kuklu – to všetko sú náročné procesy a tam sme v nejakom momente veľmi zraniteľní. Ale práve tak sa stávame silnejšími a lepšími .

Rozvod, rozchod vnímame ako tragédiu, niečo hrozné. Pritom je to len o odvahe vystúpiť z niečoho, čo už nefunguje. To pochopenie príde až neskôr, predtým treba prežiť smútok, frustráciu, ťažké chvíle. Potrebujeme ale niečo, čo nás v tej ťažkej chvíli podrží. Potrebujeme vidieť svetlo. Niečo, v čo môžeme dúfať. Ja som si tam dala rodinu, zdravie, priateľov a partnera.

Krásne po 40ke je, že toto všetko už vieme a rozumieme. V 30ke je to pre nás ešte ako čínština, je to pre nás nezrozumiteľné,  zakódované. Je veľký rozdiel čítať o hurikáne a zažiť hurikán.

Už počúvam reč svojej duše. Už nemusím, tak sa vždy pýtam sama seba, chcem to či ono?  Čo je pre mňa najdôležitejšie? U mňa je to kvalita života, zdravia, vzťahov.

5/ Čím sa zaoberáš profesionálne?

Pracujem v logistike už 24 rokov a momentálne riadim tím 28 ľudí na Slovensku v oblasti medzinárodnej námornej prepravy. Sme jednou z najúspešnejších logistických spoločností na Slovensku i vo svete. Predajné a rozvojové stratégie, negociačné techniky a cenotvorba sú súčasťou mojej každodennej práce. Som certifikovaný kouč a baví ma posúvať ľudí vpred.

6/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?

Začala by som tam, kde sa to celé začína - v škole. Zriadila by som úplne iný školský systém a vybudovala by som školu na úplne iných základoch, ako je dnes bežné. Deti by sa naučili sebavedome komunikovať, presadzovať svoje názory správnou formou a tiež by sa učili, ako byť šťastné.

Kontakty:

Tel:  0917 953 918, email: jana.mosovska@gmail.com, FCB, LinkedIN