V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Jana Karabinoš Fignarová

Tá, ktorá sa dotkne podstaty

Vedie pobočku Beelongu v Košiciach

Ako by si sama seba opísala ? Čo je „the BEST OF YOU ?“ Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá, čo sú tvoje silné stránky?

Mám dar hrať sa so slovom. Skladať slová, písať vety, aby sa dotýkali ľudí, aby boli zábavné, ale aj hlboké. Viem slová hovoriť nahlas, tak aby ten kto počúva, bol skutočne vtiahnutý do môjho sveta. Milujem estetiku a vnášam ju do svojich fotiek, aj interiérov. Som hľadač riešní a odpovedí a nekonečne milujem učiť sa nové veci a posúvať hranice možného.

Prečo si v Be{e}longu? ČO ponúkaš do Be{e}longu? V čom by ti mohol byť Be{e}long nápomocný?

V Beelongu som preto, lebo už som zažila životné zmeny, ktoré by bez podpory zdravej ženskej komunity a priateľstiev neboli možné. Chcem byť súčasťou aj tvorcom takejto komunity a zúčasťňovať sa úspechoch a radostiach iných. Chcem inšpirovať a byť inšpirovaná.

Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

Snažím sa konečne spoznať svoj osobný priestor, nájsť spojenie so svojim telom a starať sa o svoje zdravie. A cítim, že som veľmi blízko toho, aby sa moje najväčšie talenty a vášne konečne stali mojou prácou, ktorá ma bude živiť a prinášať mi hojnosť.

Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Moja prvá transformácia sa udiala po rozvode pred 12 rokmi, kedy som dokázala pretrhnúť putá očákavaní a závislosti na prianiach iných. Najväčšia transformácia ale prišla potom počas pôrodu prvej dcéry, kedy som si cez telo zažila, aké nebezpečné je naivne dôverovať, že niekto iný sa bude usilovať o moje najvyššie dobro, ak sama o neho nezabojujem. Tam cez veľkú traumu sa mi odomkli dvere sebaspoznávania. Tam som nazrela k múdrosti.

Pôrod druhého syna a obdobia po ňom som sa učila láske a láskavosti. Najmä voči sebe a tam som opustila násilie na vlastnom tele, ktoré som sa celý život snažila deštruovať, aby jeho vonkajšia forma bola prijateľná pre moje okolie.
Tiež som v tom období prišla k odvahe sa realizovať v dizajne a opustila istoty a pohodlie korporátu. Odvtedy sa učím, že nie ja najťažšie nájsť niekoho, kto potrebuje moje nadanie, ale oceniť svoje nadanie natoľko, aby som žila v pocite hojnosti.

Tretie tehotenstvo a pôrod bolo o objavení sily. Prišla som na to kto mi ju vzal, ale stretla som ju znova, keď som si myslela, že je koniec. Odvtedy mi pomáha sa o seba zaujímať, skúmame spolu čo naozaj potrebujem, kedy prúdi flow, komu venujem svoj čas, ako narábam so svojím telom.

Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila prácu/ kariéru/ zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Od právnického vzdelania, cez prácu v HR som sa dopracovala k podnikaniu v oblasti interiérového dizajnu a fotografie. Teraz ale cítim, že je môj pohár kreativity už naplnený a rozbieham projekt HR.able, kde budeme poskytovať spolu s kolegynkou externe HR služby, pre jednotlivcov aj firmy. V krátkej dobe absolvujem koučingový výcvik a plánujem efektívnejšie poskytovať koučing a poradenstvo pre ľudí v oblasti kariérnych zmien. A začala som konečne písať články a blogy a verím, že časom sa dostanem ku copywritingu, motivačným prezentáciam či vlastnej knihe.

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry!

Žiť pri mori v dome s veľkou záhradou, písať knihy, sedieť večer s priateľmi pri ohni a počúvať ľudské príbehy.

Linky na svoje najlepšie články alebo príspevky v médiách, ktoré si napísala, alebo ktoré môžu ženy o tebe prečítať: