V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Denisa Owen členka Beelong komunity

Denisa Owen

Tá, ktorá sprevádza ľudí na ceste za pevným, pružným a zdravým telom  

Telefón: 0905 157 182

Mail: denisa.owen@do-pilates.sk
FCB: https://www.facebook.com/denisa.owen

Instagram: https://www.instagram.com/dopilates_studio/

web: www.do-pilates.com

 

PILATES FAN PAGE: https://www.facebook.com/dopilatesstudio,

UZATVORENÁ SKUPINA VENUJÚCA SA TERAPII POHYBOM
https://bit.ly/PILATES-KOMUNITA

"Mojím poslaním je terapia pohybom. Učím ľudí, ako pracovať na svojom  pevnom, ohybnom, zdravom a neboľavom tele. Pomáham im vybudovať svalovú harmóniu, ktorá vedie k správnemu držaniu tela. Z 550 cvikov, ktoré mám v hlave, vyberiem tie najlepšie pre každého."

1/ Čo je „the BEST OF YOU", Denisa? 

Mojou silnou stránkou sú medziľudské vzťahy, komunikácia. Snažím sa človeku porozumieť, naladiť sa na jeho vlnovú dĺžku. Vďaka empatii, trpezlivosti a istej dávke perfekcionizmu viem človeka postupne dostať do tých správnych a pre  jeho telo optimálnych polôh, ktoré niekedy idú až za hranice jeho komfortnej zóny. 

Myslím, že viem ľudí nainšpirovať, namotivovať... Vlastne zisťujem, že to robím veľmi prirodzene. Som vždy šťastná, keď sa mi podarí niekomu otvoriť oči, nakopnúť ho, začne sa o seba starať a pochopí, že jeho telo je ten najdôležitejší artikel v jeho živote. Keď sa v ňom bude cítiť dobre, bude mať krajší život.

Mám tiež nekonečnú túžbu vzdelávať sa, osobnostne aj odborne rásť a stať sa "guru" a mentorom vo svojom odbore.  Nechýba mi výdrž, konzistentnosť, perfekcionizmus, pracovitosť a zároveň veľká vďačnosť za to, že môžem robiť to, čo ma veľmi baví.

2/ Prečo si v Beelongu? Čo ponúkaš a v čom ti môže byť Beelong nápomocný? 

Beelong je plný zaujímavých žien a ich príbehov, to ma fascinuje. Ľudia sú mojím hnacím motorom, neviem si predstaviť život osamote.  Chcem ponúknuť to najlepšie zo mňa, ale aj sa inšpirovať, byť v rovnováhe.

Mojím poslaním je, aby sa ženy vedeli sebavedome a bezstarostne, s ľahkosťou a ladnosťou „nosiť“ vo svojom tele.

Vyzeráme a cítime sa úplne inak, keď chodíme ladnou chôdzou. S napriameným chrbátom, pevným centrom tela, so správnym postavením hlavy aj lopatiek.

To je aj mojím cieľom - pomôcť ľuďom vybudovať si svalovú harmóniu, ktorá vedie k správnemu držaniu tela.  Z viac ako 550 pilates a fyzio cvikov, ktoré mám v hlave, vyberiem tie najlepšie pre každého. Svoje know how by som chcela pozdieľať v rámci iniciatívy Bee healthy, ktorej chcem byť súčasťou.

A hľadám niekoho, kto mi pomôže s online marketingom, píšem o tom ďalej.

3/ Čím momentálne žiješ? 

Žijem svojím novonarodeným biznis dieťaťom, online platformou www.do-pilates.com, podľa ktorej sa dá online, v pohodlí domova cvičiť pilates, jóga, fyzio zostavy, cvičenia za kancelárskym stolom, booty barre, PortDeBras, tvárová joga, ako aj naučiť sa zdravému stravovaniu. 

Platformu sa mi podarilo vybudovať minulý rok vďaka lockdownu, kedy som mala zatvorené štúdio. Niekedy som aj 14 hodín denne nahrávala videá. Teraz ich je na platforme viac ako 300. Videá s rôznou obtiažnosťou pridávam neustále, každý týždeň.

Okrem nekonečnej tvorby nového obsahu sa učím online marketing. Som súčasťou online marketingového programu, čo mi zaberá veľa času. Hľadám niekoho, kto má od online marketingu odbremení, aby som mala čas na odbornú prácu.

Portál má už 700 členov a ich počet rastie. Som za to veľmi vďačná, je to veľká zodpovednoť aj výzva, neustále prinášať ľuďom hodnotu. 

4/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie? Ako sa stalo, že robíš to, čo robíš teraz?

Celý svoj pracovný a kariérny život (BC – before children) som strávila u jedného zamestnávateľa, nadnárodnej spoločnosti a bola som veľmi spokojná s prácou, kariérnym rastom i firemnou kultúrou.  Z „korporátu“ som však ako HR konzultant po 17 rokoch odišla na „materskú dovolenku“ a už som sa vlastne nevrátila. Po 3 deťoch sme sa s mužom zhodli na tom, že cesta späť do „korporátu“ je aspoň načas uzavretá a potom sa uvidí.   

Počas materskej sme postavili dom, zasadili strom, odsťahovali sa do periférie Bratislavy a začala som sa okrem detí venovať konečne aj svojmu telu.  A vtedy mi učaroval pilates. 

Začala som ho cvičiť v špecializovanom štúdiu, ale aj doma cez americký portál zameraný na pilates. Telo sa mi menilo pred očami a cítila som sa fantasticky.  Na americkom portáli predcvičovali aj 70 ročné inštruktorky, ktoré vyzerali úžasne. A vtedy prišlo „osvietenie“ – veď toto by som mohla robiť aj ja profesne a popri tom sa budem vlastne starať aj sama o seba. Navyše je to práca, ktorú viem robiť po celom svete.  

A bolo rozhodnuté. Začala som konať: nekonečná cesta vzdelávania - certifikáty z Prahy, z Viedne, Londýna, otvorenie pilates štúdia v Pezinku, potom jeho rozšírenie do vlastných priestorov.

Jedného dňa si do môjho štúdia prišla na strojoch zacvičiť moja kvázi konkurentka. Povedala mi, že vo veku 40 rokov, s dvoma deťmi, práve doštudovala  fyzioterapiu. Uvedomila som si, že aj ku mne chodilo stále viac a viac ľudí s problémami bedrového kĺbu, s boľavým chrbátom či ramenami, a ja som im so svojím pilates vzdelaním nevedela vždy pomôcť. Teraz už viem, že fyzioterapeut má oveľa hlbšie znalosti, ako pilates cvičiteľ. Ten pomôže v post rehabilitačnej fáze, pri "údržbe"  stavu, aby sa nezhoršil, ale nemôže "riešiť" rehabilitáciu.

A tak som sa vo veku 41 rokov dala na denné, vyššie odborné štúdium diplomovaného fyzioterapeuta, medzi 20 ročných mladých. Musím povedať, že to bolo veľmi náročné, hlavne časovo. Mala som veľa praxe a medzitým som aj stále cvičila v štúdiu, niekedy aj 10 hodín denne. Ako sa hovorí: "Čo ťa nezabije, to ťa posilní."

Dvere korporátu zostali navždy zatvorené. Dnes sa teším sdvojmu úspešnému štúdiu v Pezinku, pravidelným FIT pobytom, no a minulý rok, počas lockdownu, som vybudovala svoj online portál www.do-pilates.com.

5/ Keby si to teda mala zhrnúť, čím sa zaoberáš profesionálne?

Terapiou pohybom.  Využívam zdravotné pohybové metódy, koncepty, vzorce, učím ľudí prepojiť telo, myseľ aj dušu. Správne sa hýbať, s radosťou a bezbolestne.

Odmenou je mi šťastný človek, ktorý sa vďaka cvičeniu cíti skvele, má opäť radosť zo života, z maličkostí. Terapiu pohybom si prenáša do každodenných bežných činností.

Mojím prianím je, aby sa mi podarilo šíriť túto metódu medzi čo najširší okruh ľudí.

6/Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si žila v poli neobmedzených možností ?

Robila by som to, čo robím teraz. Takže by som cvičila a cvičila a snažila by som sa, aby aj iní cvičili.

Ja som sa po 40-tke úplne rekvalifikovala.  Prišli vzostupy i pády, pohoda aj stresy, sloboda aj pripútanie – ale všetko stálo za to.  Som šťastná, že som našla prácu, ktorú milujem a milujem, to čo robím.  Nerozmýšľam nad ničím iným. Moje krédo je: "Love what you do!  Do what you love!"