V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Zuzana Kaščáková členka Beelong komunity

Zuzana Kaščáková

Tá, čo neustále vylepšuje

 

Zuzka vedie pobočku Beelong Košice

Mail: zkascako@gmail.com

Linked in: https://www.linkedin.com/in/zuzana-kascakova/

Ako by si sama seba opísala ? Čo je „the BEST OF YOU ?“ Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá, čo sú tvoje silné stránky?

Premýšľam (niekedy až príliš :-)), kombinujem a prepájam, hľadám synergie a využitie už existujúceho a dobrého pre spokojnosť a naplnenie zámeru, aby to bolo ešte lepšie.

Prečo si v Be{e}longu? ČO ponúkaš do Be{e}longu? V čom by ti mohol byť Be{e}long nápomocný?

Verím, že sme tu pre to, aby sme si navzájom pomáhali a zdieľali dobré veci, pretože „Sharing is Caring“. Chcela by som pomáhať budovať a byť súčasťou takejto komunity, kde si každý nájde to svoje k spokojnosti.

Ponúkam svoj čas, nápady, entuziazmus, skúsenosti z práce i života. Veľmi rada niečo tvorím, formujem a vylepšujem.

Beelong by mi mohol pomôcť v prekonávaní svojej komfortnej zóny, ako aj naplniť moje potreby a pocit zmysluplnej činnosti. Zároveň sa veľmi rada neustále vzdelávam, učím sa a skúšam nové veci, ktoré mi prídu do života.

Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

Už niekoľko rokov je to moja rodina a moje deti, well-being, ako sa dá práca zladiť so starostlivosťou o rodinu, ako si nájsť priestor pre seba a nastavovať hranice, robiť tie správne veci, ktoré dávajú zmysel a naplnenie.

Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Ja mám pocit, že sa stransformujem neustále, ako sa hovorí „Pomaly ďalej zájdeš“. Snažím sa nič nerobiť nasilu, počúvam svoju intuíciu a svoje potreby s vedomím, že to robím v danej chvíli najlepšie ako viem a ako sa dá, s dobrým úmyslom. Ja sa celý život riadim heslom „Všetko sa dá, len treba chcieť.“

Pre mňa bola asi najväčšia výzva narodenie tretieho dieťaťa a zmeny s tým súvisiace v práci aj v rodine, vlastné nastavenie a hlavne uvedomenie si vlastnej sily a schopností, čo všetko dokážem zvládnuť. Na druhej strane som sa musela naučiť aj oddychovať a spomaliť, ak je to treba.

Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila prácu/ kariéru/ zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Už cez 20 rokov pracujem v oblasti Human Resources, kde som vyskúšala toho veľmi veľa. Mňa osobne najviac baví akákoľvek kreatívna časť v rámci HR, so zámerom vylepšovať existujúce produkty, procesy, systémy, využívať už dobre
zabehnuté veci, ale zároveň neustále inovovať a prinášať nové perspektívy, či už pre zamestnancov alebo zákazníkov, lídrov. Ideálne ak je to všetko spojené s ľudskými hodnotami a postojmi.

Rada veci analyzujem a vylepšujem, mám rada pragmatické ,ale aj bláznivé riešenia. V každej úlohe si viem nájsť niečo
zaujímavé, a keď sa do niečoho pustím, tak to spravím najlepšie ako viem. No a podľa toho si teda vyberám projekty a úlohy, na ktorých pracujem a mám to šťastie, že mi to zamestnávateľ umožňuje.

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry!

Hmmm, možno by som mala hotel či penzión pri nejakom jazere (alebo pri mori) v Taliansku, s veľkou záhradou, kde by som pestovala bylinky, zeleninu a ovocie, z ktorej by sa varilo aj pieklo pre nás a hostí, organizovali by sme rôzne well-
being eventy a tak si všetci spoločne užívali život.