V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať praviudelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Natália Timková - Rungis, 41 

Tá, ktorá píše tak rada, ako rozpráva

Telefón: +421 908 320 502,  mail: timkova@gmail.com

LinkedIn profil: https://www.linkedin.com/in/nat%C3%A1lia-timkov%C3%A1-b88a01b1/

www.timkova.sk

1. Natália, ako by si sama  seba opísala ? 

Momentálne, po nesmierne aktívnych rokoch, je môj život vo fáze sebaskúmania, útlmu, vyčerpania. Potrebujem sa definovať, vymodelovať alebo určiť nanovo.

Z toho, čo o sebe viem a počúvam, mám presnú, cielenú, dobre artikulovanú  komunikáciu (slovom alebo písmom); Charakterizuje ma vysoká citlivosť a teda schopnosť predvídať, „čítať“ druhých, atmosféru. Vysoká profesionálna úroveň toho, čo robím. Výborná schopnosť koordinácie a organizácie projektov.

Som multipotenciálka, mám PhD.ô z politológie a tlmočím v anglickom a ukrajinskom jazyku.

2. Čím momentálne žiješ? 

Momentálne žijem svojou rodinou a svojím zdravím. Mám náročného tretieho syna, okrem jeho špeciálnych potrieb je často chorý a ja prežívam kompletné vyhorenie plus post covid syndróm (časté a ťažké virózy). Po aktívnych rokoch a potom, čo som napriek trom deťom vždy mala svoje podnikanie a vyhranenú profesionálnu cestu, je byť doma, často v posteli a popritom sa starať o deti, náročné.

3. Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Mám pocit, že som v transformácii už veky. Začala sa narodením mojej dcéry (teraz 14 rokov) a pokračovala po narodení syna (11 rokov). Zažila som násilné detstvo, osamelé a manipulatívne manželstvo, rozvod, druhý vzťah a narodenie tretieho syna, a teraz vyhorenie. Chcem veriť, že ma ešte čaká obdobie, ktoré bude moje, ktoré bude vyjadrovať mňa a moju hĺbku a nebude len reakciou na to, čo sa mi deje / udialo.

4. Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila prácu/kariéru/zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Ja som kariéru zmenila v 2018, keď som odišla zo spoločnosti, kde práca pre mňa strácala zmysel. Začínala som odznova, rozbehla som svoje podnikanie v oblasti tlmočenia a prekladov, urobila som si licenciu úradného tlmočníka a prekladateľa a po 15 rokoch po skončení VŠ som sa vrátila k politológii, bola som prijatá na PhD štúdium na UK v Bratislave. Dôvodom bola túžba robiť naplno to, čo som vyštudovala, nechať sa tým viesť a nebyť neustále „pod“ niekým, zároveň to bolo prirodzené vyústenie môjho osobnostného rastu.

5. Prečo si v Be{e}longu? 

Kvôli potrebe počúvať, vnímať, ako to majú druhé ženy a nechať sa inšpirovať. Keď nastane čas, ponúkam seba a svoje talenty pre druhé ženy a pre Beelong.

V konkrétnych a praktických tipoch, ako si seba pomaly a postupne znovu-vybudovať. V podpore, akomsi nakopnutí, ísť aj do rizika. To môže byť aktívna podpora, no som dobrá aj v získavaní podpory pasívnym spôsobom, teda tým, že sa nechám inšpirovať druhými ženami.

6.   Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? 

Písať o zmysluplných veciach, ktoré majú pozitívny dopad; prednášať, vyučovať (vyššie školstvo), pomáhať druhým meniť svoj život, prispievať k zmene v spoločnosti.

Konštruktívna pomoc druhým, aj prípadná terapeutická intervencia (tanec, trauma release etc.). Cestovať so svojimi projektami (prednáškami, prípadne knihou). Tvoriť – aj rukami, modelovať. A byť za to dobre platená 😊

7.  Linky na tvoje najlepšie články alebo príspevky v médiách

V pláne je publikácia knihy v ktorej budem mať svoj článok o Stigmatizácii v EU (vydavateľstvo Routlege). Inak, ja túto oblasť písania iba rozvíjam, som na úplnom začiatku, no publikovala som zatiaľ tieto:

1.            https://www.40plus.sk/genocida-v-historii-a-v-suvislostiach-dejin-delenie-na-my-a-oni-je-nebezpecne-a-aj-v-nedavnej-historii-bolo-mnohokrat-zneuzite/

2.         https://www.40plus.sk/agresivitu-nemozeme-pochopit-pokial-nepochopime-strach-preco-proti-sebe-nebojovat-ale-naopak-spolu-drzat-a-odfiltrovat-rozne-podvedome-manipulacie/

3.         https://www.40plus.sk/sme-tak-ponoreni-v-tomto-hnoji-ze-zabudame-zdvihnut-hlavu-a-uvedomit-si-ze-existuje-aj-nieco-mimo-nasho-nazoru/

4.         https://www.40plus.sk/sme-v-informacnej-vojne-prosim-vas-zabudnite-na-fasisticku-ukrajinu-to-je-cista-propaganda/