V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Dagmar Kéryová 

Tá, čo nosí zmenu

Tandemistka a svetluška v rámci iniciatívy Reinventing yourself - Znovuobjav seba

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

1.  Prečo si tandemistkou v rámci iniciatívy Reinventing yourself - Znovuobjav seba?

Rada by som priniesla informácie a nástroje pre osobnú transformáciu. Mám a prežívam svoju osobnú transformáciou, ale vidím aj modely u mojich klientov. Toto všetko by som rada dotvorila v iniciatíve Reinveinting yourself.

2. Čím momentálne žiješ? 

Nechcem, aby to vyzeralo marketingovo, ale v zmene a transformácii žijeme všetci a ja určite intenzívnejšie, keďže je to moja celoživotná téma a zároveň oblasť, ktorej sa venujem profesionálne viac ako 14 rokov. Takže mám teraz plnú šírku záberu – môžem ju skúmať osobne na mojom prežívaní, u klientov, vlastne všade naokolo. Podnikám v koučingu ale aj v denných rozhovoroch výpravy do životov iných ľudí a snažím sa iba vnímať aké to majú z rôznych perspektív, čo ich posúva, ako idú svojou cestou. A potom to zhrniem do nejakej múdrosti v rámci workshopu, mentoringu a posúvam ďalej, nech sa to nestratí a poslúži viacerým.

3. Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?  

Celý môj život bol o „volaní“. Niečo ma zaujalo, išla som za tým a vždy z toho niečo vzniklo. Má to ale podobnú líniu – ľudia, organizovanie, vytváranie priestoru, aby sa mohlo udiať, čo je potrebné.

Na SŠ som začala organizovať diskotéky v mestečku, kde som vyrástla. Nič sa tam nedialo a tak som to rozbehla. S touto skúsenosťou som prišla na VŠ stavebnú. Do toho prišla revolúcia a zo študentského B-klubu sa stal „podnik“  – mali sme najväčšie diskotéky v meste, bary, vlastnú dopravu - proste celé podnikanie. Ja ako tajomníčka som organizovala, zabezpečovala a hlavne sa učila o čom podnikanie je.

V celom mojom živote je charakteristické, že robím rýchle zmeny. V 5. ročníku VŠ som sa vydala a hneď po škole som išla do personálnej agentúry, aby mi pomohli nájsť zamestnanie. Oni ma však rovno zamestnali ako projektového manažéra. Bola to v tej dobe špičková agentúra, Management Partners. Viedli ju tri elegantné, krásne a šikovné biznismenky. Tieto dámy mali nos na šikovných ľudí. Mnoho bývalých kolegýň sa výborne uplatnilo. Robili sme výbery, assesmenty, rozvoj, stala som sa projektovou manažérkou prvej TREND konferencie Personálny manažment, udávali sme trendy.

V praxi som sa veľa naučila o marketingu a komunikácii a tak som založila vlastnú PR agentúru, jednu z prvých na Slovensku. Bolo to niečo úplne nové, učili sme ľudí čo je PR, aj keď niekedy sme boli len 3 strany pred účastníkmi. Keď som vyhrala prezentáciu veľkého developerského projektu na veľtrhu v Cannes, išla do toho, hoci som netušila, čo ma čaká. Keď mám nápad, nájdem spôsob ako to zrealizovať.

Po niekoľkých rokoch som cítila, že potrebujem agentúru posunúť odborne ďalej, pribrala som spoločníka a tam sa to zastavilo. Nakoniec som odišla z vlastnej agentúry...

Môj život vyzerá ako prekážková dráha – vyskoč – preskoč – podlez – vyšplhaj sa... Idem však v prúde so životom, nasledujem svoju Víziu, čo ma baví a teší.

Ako zakladatelia PR na Slovensku sme mali dobré vzťahy a tak ma moje kolegyne oslovili, aby som prišla do ich agentúry – Seesame. Narodila sa mi dcéra a začala som viac riešiť svoj život. To ma priviedlo k rozvojovým programom a nakoniec ku koučovaniu. Brala som to ako techniku pre prehĺbenie mojej PR práce. Klienti málokedy vedeli, čo chcú, takže som robila tímové workshopy, aby sme to spolu zistili.

Ešte ako PR človek som si našla Co-active koučingový výcvik v Paríži, išla som tam s kolegyňou z agentúry pre nové techniky a odchádzala som s tým, že som našla naplnenie pre ďalšiu kariéru. Bolo to transformačné.

V Paríži nás učili starí americkí koučovia a videla som, aké rôzne a silne naplnené životy žijú. Videla som úplne INÉ spôsoby ako ŽIŤ život. Aj v 70ke. 

Tu so našla SLOBODU, o ktorej som ani nevedela, že ju nemám.

V práci kouča som objavila ZMYSEL, keď človek prišiel so zvesenými ramenami a odchádzal vystretý, s rozžiarenými očami. To, čo bolo mojím hobby, som mohla robiť ako prácu. A aj vytvárať povedomie o tejto novej oblasti rozvoja cez moju prácu v ICF – Medzinárodnej asociácie koučov, kde som pôsobila aj ako prezidentka.

Mám za sebou veľkú variabilitu, pracovala som na projektoch v rôznych firemných kultúrach a tak som do koučingu vedela priniesť skúsenosť a rôznorodosť.

4.  Čím sa zaoberáš profesionálne?

Som certifikovaná biznis koučka. 25 rokov pôsobím v biznise, za viac ako 14 rokov som pracovala so stovkou tímov, odviedla viac ako 2500 individuálnych koučovacích a mentoringových hodín. Venujem sa témam: Vedenie procesov zmien v tímoch a organizáciách, Budovanie flexibilných tímov pre VUCA svet a obnovenie spolupráce v tímoch, individuálne koučujem lídrov a dizajnujem rozvojové programy úzko prepojené s praxou. Pracujem s lídrami, ktorí tvoria so zmyslom - v
nadnárodných firmách ale aj v rastúcich stredných firmách a samosprávach. Svoje miesto má u mňa aj spolupráca s organizáciami, ktoré rozvíjajú nových lídrov – študentské organizácie a školy a práca v ICF – Medzinárodnej federácii koučov, kde som pôsobila aj v pozícii prezidentky.

Spoluzaložila som Mysliteľňu - koncept rozvoja jednotlivcov a tímov pre úspech v biznise a súčasne aj fyzického priestoru
v uličkách starej Bratislavy. 

Dnes tvorím priestor KLARISKA Inspiration Space , kde sa stretáva inšpiratívna komunita ľudí. Podporujeme, otvárame zaujímavé témy, tvoríme spolu.  

5.  Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? 

Chcela by som založiť miesto niekde v lese, v prírode, kde by som prepájala myseľ, ducha a telo. Kde by mohli ľudia prísť a oddýchnuť si a posilniť sa v tom čo potrebujú. A takto mať aj čarovnú chalúpku, ktorú som vždy chcela. Chcem byť dušou toho miesta, vytvárať ho a prinášať inšpirácie. Správu by som prenechala iným – lebo ma baví byť na rôznych miestach na svete.

Kontakty:

Dagmar Kéryová, CPCC, PCC

Business&Leadership Coach

Klariská 14, 811 03 Bratislava

Tel:  0903 724248http://chatcoaching.sk/

www.dagmarkeryova.sk
www.linkedin.com/in/dagmarkeryova