Community Building Masterclass - logo

How to build or revitalize
your professional community?

Starting on April 22nd, 2024!

Čo sa nám za posledný rok podarilo?

Je to neuveriteľné, ale 1. júla sme mali prvé výročie Beelong tvorivého networku a vstúpili do nášho druhého roku!

Malé dieťa potrebuje rok, aby sa postavilo na nohy a začalo kráčať. My sme potrebovali tento rok na to, aby sme s tvojou podporou postavili na nohy Tvorivý network. Myslím, že sa nám to spoločne podarilo. Tvorivý network ukázal svoju silu a potenciál. 

Čo sa nám za rok podarilo spoločne vytvoriť ?

Dnes nás je nás 2x viac ako pred rokom. Viac ako kvantita je dôležitá kvalita.

Máme tri typy pravidelných podujatí, naa ktorých sa môžeme stretávať, prepájať, podporovať a vytvárať nové spolupráce aj priateľstvá.

Každý typ podujatia má svoje tvorkyne, hýbateľky, miestodržiteľky, ženy, vďaka, ktorým sa rozvíja platforma, aj my s ňou: 

–         Úle – Zuzka a Janka

–         Biznis mudrovačky – Evka a Mirka

–         Káva bez agendy (alias obed každý prvý štvrtok v mesiaci) – Erika a Aška

Od vzniku Tvorivého networku sme mali 3 Veľké Úle, 9 Biznis mudrovačiek a 22 x Kávu/obed bez agendy. 

Naše podujatia sú ako životodarné podhubie. Vznikli takto desiatky spoluprác a podpory vo všetkom, čo je v našich životoch dôležité. Od práce, biznisu, až po psychológa, lekára, predaj auta, hľadanie práce, písanie CV, či vzťahové a rodinné trable.

A potom sú tu naše iniciatívy

Pribudli tri nové iniciatívy:

–         Be(e)znis Unit – svojpomocné startupové družstvo, kde si navzájom radíme v biznisoch a kariérach a trénujeme si dôležité zručnosti.

–         BeeEnergized – ako si zvýšiť energiu vo veku 40+. Hovoríme o tom, čo by mala vedieť každá žena po 40ke, aj keď si myslí, že sa jej menopauza ešte netýka.

–         BeeVoice – ako vyjadriť seba, propagovať svoju prácu a komunikovať na sociálnych sieťach autenticky a zmysluplne.

Vznikajú aj mnohé menšie učiace sa skupinky, ako napr. Linkedin, Theory U, Systemický koučing. Každá má svoje hýbateľky, tvorkyne, svoje malé Úle. Vytvárame si tu pre seba navzájom psychologicky bezpečné prostredie, kde je v poriadku skúšať, experimentovať, učiť sa od seba navzájom či učiť sa z chýb v bezpečnom prostredí.

Vzniklo aj 15 webinárov a seminárov a viaceré z nich si už našli aj svojho biznis klienta. A takto prirodzene, postupným zrením sa z tohto vykryštalizoval náš spôsob spolupráce, ktorý sme začali nazývať BeelongExpertHUB. Powerfull tím expertiek, ktoré spolupracujú a dopĺňajú sa vo svojich silných stránkach.

Máme aj členskú sekciu a TRH_lovisko

Od júna máme členskú sekciu a TRH_lovisko, exluzívny a bezpečný priestor pre členky Beelongu.

Je to jedno miesto, kde nájdeš pokope všetky potrebné info z našej komunity – o členkách, podujatiach, iniciatívach a hlavne, ako sa do nich môžeš prakticky zapojiť. Nájdeš tam aj knižnicu so všetkými záznamami webinárov, ktoré sme v Beelongu robili.

Členská sekcia obsahuje všetky informácie, potrebnné pre členky Beelongu, vrátane záznamov zo zrealizovaných podujatí Beelongu.

TRH_lovisko obsahuje 👉 ponuku platených služieb👉 ponuku služieb zadarmo👉 dopyt po tom, čo hľadáš👉 rýchly trh.

Opeľovacie skupinky od septembra

V Beelongu máme ohromnú kumuláciu pestrosti, skúsenosti aj expertízy. Chceme vám preto dať oveľa väčší priestor a podporovať svojpomocné a podporné formáty, kde každá z nás vie byť učiteľom aj žiakom. Všímame si, že takto rastieme a posúvame sa oveľa rýchlejšie, ako je to pri iných formách.

Budeme preto od jesene podporovať a vytvárať  Master Mind skupiny alias Opeľovacie skupinky, tzv.  cross pollination groups. Je to spravidla 5-6 stretnutí, v peer to peer skupine, na preskúmavanie, získavanie novej perspektívy, objavovanie nových možností a učenie sa navzájom. 

Viac o opeľovacích skupinkách si môžeš prečítať tu –>

Vnímame viaceré témy, ktoré sa v rozhovoroch často opakujú, ako napr.

– práca na voľnej nohe (mať flexibilitu vs dať flexibilitu, sloboda vs zodpovednosť)

– osobná transformácia (prechod Učkom)

– budovanie osobnej značky, propagácia a predaj seba, svojich produktov, služieb

– prezentačné zručnosti

– menopauza, energia, zdravie, telo

Stačí len byť

No a v neposlednom rade chceme povedať, že Beelong je od slova patriť, patriť taká aká som a ako to aktuálne mám. A je úplne v poriadku tu len BYŤ a že to považujeme za jeden obrovský benefit a dar Beelongu. Že tu naozaj môžeme.

Nie je to vidieť, lebo tieto rozhovory sa väčšinou dejú len medzi štyrmi očami. Mnohé z nás prechádzajú vo svojich životoch ťažkými obdobiami a je pre nás veľmi veľmi dôležité, že aj v takých chvíľach sa tu navzájom máme.  Je tu Beelong so svojimi zdrojmi a možnosťami a je tu možnosť naozaj len BYŤ, keď nemám úplne potrebu byť videná a aktívna.

Ešte nie si čenkou Beelongu a chcela by si sa ňou stať? Je to jednoduché, stačí napísať na jana@beelong.sk.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.