Community Building Masterclass - logo

How to build or revitalize
your professional community?

Starting on April 22nd, 2024!

MasterHeart

Masterheart je skupinka žien – členiek Beelongu, ktoré sa pravidelne stretávajú na tému „Ako vylepšiť vzťahy“. Patrí do našej aktivity BMGs – Beelong Mastermind Groups, aj keď masterheart má oproti inným mastermindom trošku voľnejšiu štruktúru.

Vedú ho dve krásne žiarivé, iskrivé a veselé ženy: Zuzana Marková a Erika Makarová. Spojil ich práve Beelong. Mimo neho by sa možno nestretli. Zuzka nabrala odvahu a oslovila Eriku.

Každá prinesie to, čo potrebuje

Masterheart je typickým príkladom toho, ako to vyzerá v internej kuchyni Beelongu. Miešajú sa tu ingrediencie, ktoré sa spájajú vďaka odobnosti a dopĺňajú v rozmanitosti. Kuchtením sa tvorí jedinečná, mnohokrát nová chuť, ktorá prinesie každej podľa jej chuťových pohárikov práve to, čo potrebuje a výsledok je sýtosť a dobrý pocit z procesu kuchtenia, aj samotnej ochutnávačky. Je to taký inovatívny inkubátor pre novoty, ich trénovanie, skúšanie a zažívanie.

Zuzana Marková členka Beelong komunity
Zuzana Marková

Zuzka je odborníčkou na vzťahy, intimitu a sexualitu.

Erika Makarová

Erika sa zaoberá budovaním vzťahu k sebe cez oblečenie, cez neho komunikujeme svoje ja.

MasterHeart vznikol zo spolupráce Zuzky a Eriky

Svoju expertízu a nadobudnuté skúsenosti z praxe priniesli do MasterHeart skupinky zameranej na posilňovanie seba-hodnoty, seba-lásky a vzťahov.

Zhostili sa úlohy facilitovať celý proces. Podporovali nás cez svoju otvorenosť k životu, cez dôveru v neho a cez uvoľnenie sa. Vytvárali bezpečný priestor na zblíženie sa so sebou, spojenie sa a spoznanie samej seba lepšie. Každá išla toľko a tak ďaleko, ako si sama dovolila. Nakoľko sa cítila. Bez tlaku, prirodzene, spontánne. Ako vravia bola to alchýmia. Stálo to na osobnom vklade každej. V úvode si každá žena vytvorila svoj zámer, kam sa chce posunúť. Zistenia v závere, ako sa ho darilo napĺňať, boli veľmi povznášajúce a potešujúce.

Prostredie a energia, ktoré sa Zuzke a Erike podarilo vytvoriť, sa dáva ťažko do slov. Bol to ozaj jedinečný zážitok. Proces, prerod, transformácia, ktoré sa diali postupne step by step. V skupinke pri spoločných aktivitách alebo ešte viac aj potom mimo nej. Na každej bolo vidieť žiarivejšiu energiu, väčšiu dôveru v seba, odhodlanie meniť sa ďalej, otvárať sa životu, ísť viac vo svojom flow a v súlade so sebou. Proste si plynúť. A na záver chuť v týchto stretnutiach pokračovať. 🙂

Prečo sa im to v MasterHeart darilo tak dobre?

Sú ako jin a jang, biela a čierna, deň a noc, blond a bruneta, nádherné polarity v nich oslňujú každá osvé a zároveň sa navzájom krásne dopĺňajú. Dokopy ladia. Lahodia oku, keď sa na nich pozrieš zvonka. Aj uchu, keď sa započúvaš, rezonuje to zvnútra. Dopĺňali sa pri každom stretnutí úplne plynule a elegantne, každá svojím štýlom.

Súznejú v tom, že hľadajú jedinečnosť a unikátnosť človeka, spojenie samého so sebou. Majú prirodzený láskavý pohľad na druhých. Pozerajú sa na ľudí cez to pekné. Smerujú vo svojej práci k tomu, aby urobili ľudí celistvými. Obe dámy sú veľmi otvorené. To ich spája.

Tvorenie a príprava pre stretká MasterHeart im šli úplne prirodzene, spontánne a s radosťou. Cítili, že tvoria vo flow. A to spojenie medzi nimi bolo cítiť aj v priestore pri vzájomnom stretávaní sa. Práve aj to prispievalo v posúvaní sa vpred vo svojich zámeroch oveľa efektívnejšie.

Kedy prileteli do úľa?

Erika sa stala súčasťou Beelongu ešte, keď sa kládli základy. Prispievala k zrodu myšlienky. Zuzka priletela pred niečo vyše rokom. V čase svojej životnej križovatky.
Obe sa prišli inšpirovať – inými ženami. Obe fascinuje prirodzená ľudská krása, vyžarovanie, zvedavosť, priestor pozorovať a motivovať sa tým, čo dokážu zo seba dať, priniesť iné ženy. Nehovoria o sterilnej kráse, hovoria o tej, ktorá ide z vnútra. To celé podporovala túžba pracovať na sebe a posúvať sa. Nabrali odvahu aj napriek vnútorným strachom a obavám. Túžili priblížiť sa k svojej podstate. A to sa im darí každým dňom viac a viac.

Čo im Beelong priniesol?

Pocit, že niekam patria, že sú pochopené, prijaté. Sú inšpiratívne, taká aké sú a zároveň môžu
inšpirovať iných, aj seba inými.

Zuzka vníma Beelong ako podporu, povzbudenie pre praktické veci, čím žije. Vďaka Beelong prostrediu a atmosfére akosi ľahšie začala zhmotňovať, po čom túžila. Mnohé pochytila z konceptu Mudrovačiek. Vnímala, čo sa dialo okolo nej. Je to tu taký urýchľovač. Máš šancu skúšať a potom sa to proste začne diať. Je tu priestor na poprepájanie sa s tými, ktoré s nami ladia alebo rezonujú. Môžu sa obohacovať, podporovať, posúvať, motivovať a aj niečo spoločne tvoriť, ak sa nájde spoločný zámer. Ako to bolo s nami s Erikou. Je to také opeľovanie.

Eriku podporil Beelong v tom, že je čas vyjadrovať svetu to, čo vie ponúknuť – osobný štýl. Našla tu prvé publikum pre svoj workshop. Obrovský support. Jedna z najcennejších vecí, ktorú dostala bola možnosť kultivovať konštruktívnu spätnú väzbu. V bežnom svete je to raritné, povedať si aj cez negatívny pohľad, kde sa môžem zlepšiť. Naučila sa ju dostávať aj dávať.

Čo oceňuje jedna na druhej? Čím sa inšpirujú?

Zuzka inšpiruje Eriku pragmatickosťou a jasnosťou. Zuzka na Erike obdivuje aký láskavý jazyk volí. Kochá sa a počúva.

V čom ich zmenil Beelong?

Empowerment je tu mocný, dodáva odvahu. Zmenil pohľad na seba samú. Od ambícii k zmyslu sa to tu nesie. Nemusíš nič byť, znamenať, veľké tvoriť a si tu hodnotný človek. Vraví Erika a naučil ju veriť v seba. Neporovnávať sa, ale inšpirovať sa navzájom.

Zuzke na životnej križovatke priniesol kolektívnu podporu, pocit, že niekto za ňou stojí. To jej dalo silu a odvahu. Necíti sa byť osamelý jazdec. To jej robí veľmi dobre.

Stojí za to priletieť ochutnať. 🙂

Štítky:
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.