Jediná prihlásená žena na workshop, teraz sa cíť DOSŤ!

Kráčala som pešo 300 km cez dve krajiny s ruksakom na chrbte. Spala v albergoch spolu so 60 inými pútnikmi. A keď som po jedenástich dňoch prišla do cieľa a postavila pred katedrálu Sv. Jakuba v Santiago de Compostella, plakala som. Plakala od dojatia, že som to zvládla. JA, ktorá zablúdim aj v jednosmerke.

Ale viete, prečo som plakala najviac? Že ma zradilo moje vlastné očakávanie.

Očakávala som, že keď sa postavím tvárou tvár katedrále, ako milióny ľudí každý rok, bude to POMPÉZNY pocit. Ale nebol! Bol úplne rovnaký, ako keď som vstala každé ráno púte, obliekla sa a vyrazila na ďalšie desiatky kilometrov, zas bližšie k cieľu. Rovnaký!

Tak ešte raz, jediná prihlásená žena na worshop… a to je presne ono!

Od Santiaga v sebe nosím pocit, že ak mám cieľ- ukázať ženám, že sme DOSŤ, tak každá jedna duša sa počíta. Každá, tak ako bol dôležitý KAŽDÝ deň púte. Lebo čo ak je pre tú ženu kľúčové, v ten deň byť iba jedna na jednu. Alebo čo ak sa worshop zruší úplne a doma ma dcéra bude potrebovať viac, lebo na jej zlomené srdce frajerom ? Bude fungovať iba môj koláč a ani o tom nemusím vedieť. Lebo aj so zlomeným srdcom sme DOSŤ, hoci sa vtedy cítime akokoľvek, len nie dosť.

Jediná prihlásená žena, vďaka za ňu

Necítim sa menej, lebo verím, že cesta k môjmu cieľu je správna. Dôverujem v proces a v seba. Lebo stalo sa vám, že ste niekde celým srdcom túžili byť, a nestalo sa tak? Ale celým srdcom. Mne nie, všetko sa vždy stalo, ako som si priala, ALE podľa vlastného algoritmu plynutia.

Byť DOSŤ, každá jedna z nás, je presne ten pocit, či mám na worshope desať žien, alebo jednu jedinú. Rovnako ako stáť pred katedrálou, alebo každý jeden deň vykročiť k svojmu cieľu. Sme DOSŤ, aj s jedinou prihlásenou ženou, rovnako ako zlomeným srdcom v izbe, ktorému vôňa sobotného koláča dá to najviac.

Sme DOSŤ presne tam, kde sme a aké sme. Všetky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.