V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať praviudelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Príbehy z našej komunity

Na tejto stránke naše členky píšu svoje osobné príbehy, ako aj príbehy iných žien o tom, čo nám Beelong priniesol, ako nás posilnil, s akými ženami sme sa spoznali a prečo by sme Beelong odporúčali každej žene. 

 Sú to:

  • príbehy o posilnení
  • príbehy o tom, že sme dosť, keď sme samy sebou
  • príbehy o neporovnávaní
  • príbehy o prijatí o odvahe, dovolení a sile.
  • príbehy o tom, že stačí byť.
  • príbehy, v ktorých je iskra, svetlo a radosť.
  • príbehy, ktoré prinášajú úľavu.
  • príbehy, ktorými búrame mýty a bariéry.
  • príbehy žien, ako si ty. 

The Room of Requirement

Svoj pohľad na našu komunitu zapísala naša členka Majka Nosáľová Grežďová takto:

Predstavte si úžasnú miestnosť. Takú, v ktorej vždy nájdete to, čo práve potrebujete. Či je to hever, pudrenka, alebo encyklopédia párnokopytníkov. Poskytne vám práve taký priestor, aký potrebujete. Raz je to dielňa, inokedy tanečná sála, či bazén. Otvorí sa vždy, keď má, keď ju niekto veľmi potrebuje. V príbehoch o Harry Potterovi takú mali a volala sa “The Room of Requirement”.

A teraz si predstavte úžasný priestor. Nie je tvorený stenami a predmetmi, ale ľuďmi. Vždy v ňom nájdete, koho potrebujete. Účtovníčku, koučku, manažérku, umelkyňu a mnohé iné. Môžete sa pozerať, sadnúť si blízko, alebo do posledného radu. Môžete sa zapojiť – jediný raz, alebo každý týždeň. Nemusíte nič a budete prijatá ako človek a osobnosť. Priestor je tam pre vás, čaká, čo od neho budete potrebovať a čo do neho možno vložíte. Žiadne čary, ale naša realita.

To je Beelong.

komunita žien Beelong podporila film Piargy

Ako sme Silvii a Bibe pomohli spropagovať ich film Piargy

Príbeh, ktorý pre našu komunitu spísala Biba Bohinská, je príbehom o tom, ako sme na sociálnych sieťach pomohli rozprúdiť vášnivú debatu o filme Piargy našich členiek Silvie Panákovej a Biby Bohinskej.

Naše príspevky na sociálnych médiách zdvihli ženy (aj mužov) z gaučov do kín a aj vďaka nim zaznamenal film vysokú návštevnosť. Film Piargy zaujal aj medzinárodné publikum, keďže v súčasnosti má na svojom konte už 30 cien z celého sveta.

Celý príbeh, ako naša komunita pomohla Silvii, Bibe a ich skvelému filmu Piargy si prečítajte tu --->. 

Vynorila som sa z hĺbin seba. Našla svoju silu, svoj hlas, ktorý začína byť počuť. Nielen ušami, celým mojím JA.

Obrázok mojej milovanej dcéry presne vyjadruje môj stav z pred roka. Chcela som ďalej tancovať životom. Chaos vo mne ma zastavil. Od vtedy prešiel rok. Konečne začínam opäť tancovať. Preciťovať radosť a nadšenie, naplnenie a vďačnosť. Cesta zmeny nebola jednoduchá. Kto zažil vie. Kto sa v niečom podobnom nachádza, verím, že si tu niečo pre seba nájde.

V čase, keď som sa rozbila na milión čriepkov a prestala vnímať kto som, som pociťovala potrebu niekam patriť. Na mojej ceste zmeny ma podporuje mnoho bytostí.  V istom momente som začala vnímať potrebu byť súčasťou niečoho, čo ma presahovalo. Lákalo ma to a obávala som sa toho zároveň.

Bol to Beelong Community & Networking. Komunita krásnych duší. Jedinečnosť sama. V každej jednej z nich. Ja stratená, skromná, tichá pozorovateľka. Prešlo nejaké obdobie v sebaspoznávaní, v borení sa s hĺbkou seba. A zároveň v obklopení komunitou. Takým nevtieravým spôsobom. Mala som priestor. Len byť. Sledovateľ, pozorovateľ. Nastavovalo mi to zrkadlo. Dávkovalo postupne, čo potrebujem ešte v sebe spracovať. Zmiešanosť neopísateľného bolo vo mne. Dlho som sa tam cítila čudne. Niečo mi našepkávalo to nie je pre Teba. Niečo iné ostaň.

Vynorila som sa z hĺbin seba. Našla svoju silu, svoj hlas, ktorý začína byť počuť. Nielen ušami, celým mojím JA. Dnes som aktívnejšia, o čosi odvážnejšia. Pokračujem na svojej ceste. Vo väčsej interakcii s komunitou.
Má špeciálnu ingredienciu, ktorá sa nedá opísať. Množstvo zaujímavých aktivít a podujatí. Otvárajú iné pohľady, prinášajú nóvum, priestor na zamyslenie, či podporujú pracu na sebe. Prídi ochutnať, zažiť.
Niekedy vo vlastnom zahltení stačí urobiť malý, odvážny krok k neznámemu. Uvidíš sama, že sa oplatil. Mne určite. 

Ingrid Kosibová