Beelong Summit o ženách pre ženy

Realizované s finančnou podporou Nadácie Ministerstva hospodárstva SR na rok 2023.

Online summit:

16. - 18.10.2023

Osobné stretnutie:

19. - 21.10.2023

Košice, Trenčín, Bratislava

Aktuálne témy Beelong Mastermind Groups

O súčasných potrebách slovenských žien, ktoré sa stali základom pre Beelong Mastermind Groups, napísala Jana Schochmann skvelý článok, ktorý si môžeš prečítať tu —>.

Témy, na ktoré prieskum priniesol, sa stali témami našich  BMGs. Zoznam aktuálne otvorených BMGs nájdeš nižšie.

1/ Ako zvyšovať svoju mentálnu odolnosť (rezilienciu) a zároveň flexibilitu v dnešnej dobe? 

V našej skupine budeme pracovať na tom, aby sme si viac zvedomili, čo sa v našej hlave odohráva a ako nám to (ne)pomáha byť šťastnejšími a spokojnejšími v živote. Mentálna odolnosť je akási naša pevnosť a pružnosť zároveň, schopnosť prispôsobiť sa náročnej situácii, prekonať ju a dostať sa opäť do pohody. Okrem rôznych vonkajších tlakov nás pôsobia aj vnútorné - naše vlastné tlaky: rapot v hlave, vtieravé, opakujúce sa "neužitočné" myšlienky, skryté postoje a presvedčenia, vzorce správania, náš vnútorný kritik a rôzni iní "skrytí" sabotéri (kontrolór, perfekcionista, detailista) atď...

Budeme si zvedomovať mentálny hluk v hlave a nachádzať spôsoby, ako skľudniť svoju myseľ a získať vnútornú rovnováhu. Pre prihlásenie  do tejto skupinky napíš Janke Bernaťákovej na jana@beelong.sk -->.

2/ Ako efektívne riadiť seba (svoj čas/energiu/ úsilie/pozornosť), keď pracujem z domu/hybridne/som sama sebe pánom? 

Táto skupinka bude online a bude ju viesť Naďa Roštek —-> a Zuzka Lešová —>.  Dočasne pozastavené.

Byť sám sebe šéfom je veľká výzva. Byť sám sebe skvelým a podporujúcim šéfom, ktorý navyše dokáže efektívne manažovať vlastný čas, energiu a pozornosť to je častokrát mission impossible. Tiež vám to tak pripadá? Poďme na tom spolu popracovať, vymeniť si skúsenosti, inšpirovať sa a spraviť zo seba tie najlepšie šéfky, aké sme si kedy mohli priať. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

3/Ako autenticky budovať seba ako svoju značku, nielen na sociálnych médiách. Ako dať o sebe vedieť?

Zámerom vytvorenia Matermind skupiny „Ako autenticky budovať svoju osobnú značku" je zdieľať, diskutovať, získavať nové podnety a inšpirácie k danej téme. Budeme sa venovať oblastiam, ktoré s osobnou značkou a jej budovaním súvisia. Napr.: aké ciele nám môže pomôcť dosiahnuť dobre vybudovaná osobná značka - Personal Branding (na pracovisku a v súkromí); aké vlastné osobné zdroje môžeme využívať pri budovaní osobnej značky; aké bariéry nám bránia pustiť sa do "sebapropagácie"; aká stratégia je vhodná pri budovaní osobnej značky; ako a kde komunikovať posolstvo svojej osobnej značky; sila sociálnych médií, a na čo si pri nich dať pozor; aký je význam imidžu a celkového výzoru, oblečenia a správania a čo sa stane keď toto zanedbáme. Otvoríme i tému budovania osobnej značky ženy v "mužskom svete".

4/Ako prekonať tzv. impostor syndróm? Ako prekonať pochybnosti o sebe a získať viac sebavedomia v tom, čo robím ? 

 Syndróm podvodníka sa prejavuje tak, že bez ohľadu na to, aké máme vzdelanie, zručnosti a pracovné úspechy, pravidelne nás prepadáva myšlienka, že nie sme vôbec také dobré, ako "predstierame". Že náš úspech je podvod, vec šťastia alebo okolností. Že náš úspech nemá nič spoločné s našimi schopnosťami či úsilím a ostatných tak vlastne podvádzame. Je len otázkou času, kým na to prídu...

No, a čuduj sa svete, tento syndróm postihuje najviac ľudí na stredných a vysokých pozícíach, ktorí sú mimoriadne úspešní v tom, čo robia. V USA vraj 1 človeka z 3. V dnešnej dobe otvoreného či skrytého narcizmu je dobré pravidelne viesť vnútorný dialóg sama so sebou. Ale na druhej strane, čo ak je ten syndróm taký silný, že nás oberá o radosť zo života, práce a hlavne, oberá nás o odvahu púšťať sa do nových vecí?

Toto všetko preskúmame v rámci tejto Beelong Mastermind Groups s nádejou, že nám to pomôže získať zdravé sebavedomie, nadhľad a zároveň úľavu.

5/Ako navigovať svoj život v čase zmeny? 

Ako efektívne urobiť zmenu v živote alebo v kariére? Čo robiť keď som na rázcestí alebo nemám jasno, čo mám ďalej robiť? 

6/Ako si priniesť do života viac energie v čase perimenopauzy?

Táto BMG priamo súvisí s našou inciatívou Bee Energised, o ktorej si môžeš viac prečítať tu  -->. 

7/Masterheart o vzťahu so sebou, o sebaprijatí a o láskavosti k sebe

Túto BMG vedú Erika  Makarová —->Zuzana Marková —>.