V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Lýdia Ladanová

Tá, čo pomáha ľuďom vytvárať si život, ktorý ladí s ich dušou

Tel: 0903 433778, lydia.ladanova@happycompany.sk, www.lydialadanova.sk, Linked IN, FCBIG

Tandemistka a svetluška v rámci iniciatívy Reinventing yourself - Znovuobjav seba

„Je to krásne, ako sa vieme v Beelongu prepájať – cez svoje dary, talenty, srdce, idey, humor či objatie.“

1/ Lydka, ako by si sama seba opísala? Čo je „the best od you?“

Som bojovníčka svetla (mierumilovná 😉) a prinášam láskyplné energie tvorenia, radosti a prijatia.

Viem prepájať duchovno a hmotu. Vytváram mosty – medzi ľuďmi, ideami, realitami.

Baví ma vytvárať niečo, čo je hodnotné a zlepšuje kvalitu života.

Tvorenie je pre mňa najkratšia cesta k radosti a slobode. Tak maľujem, kreslím, tancujem. Tango argentino a orientálny tanec. A píšem.

Viem posúvať veci vyššie, ďalej, do hĺbky alebo úplne do neznáma, kde ešte nikto nebol. Nie je to o dosahovaní nejakých cieľov, je to posúvaní si osobného priestoru na územia, kam mám ísť.

Proste viem vytvárať krásu a priestor medzi ľuďmi, ktorý je naplnený (seba)pochopením, láskavosťou, hravosťou, kvalitami, ktoré majú cenu. A aby tie veci boli urobené pre ľudí „na mieru.“

2/ Aké sú tvoje silné stránky podľa Gallup Clifton Strengths?

Empatický/Empathy, Vymýšľajúci/Ideation, Budúcnosť/Futuristic, Pozitívny/Positivity, Jedinečnosť/Individualization.

3/ Prečo si v Beelongu ?

Na začiatku som len intuitívne cítila tvorivý potenciál tohoto spoločenstva skvelých žien. A to sa mi potvrdilo, dokonca moje očakávania boli prekonané a to ja si viem všeličo predstaviť:). V Beelongu môžu mňa vyvierať nápady. Môžem voľne tvoriť, lebo sú tam ženy, s ktorými sa dá pri realizácii spojiť.

Tiež vnímam veľmi pozitívne to, že sme v Beelongu rozmanité, ako kvety. Každá je jedinečná a je tu naozaj dostatok priestoru, aby sme túto jedinečnosť mohli prejaviť. Cením si, že sa učíme postupne ukazovať aj tú stránku, ktorá nie je vo výklade. Poradiť si a podporiť sa, keď veci nejdú úplne hladko.

4/ Prečo si tandemistkou v rámci iniciatívy Reinventing Yourself - Znovuobjav seba?

Viem prinášať ženám vhľady a nové možnosti, aby prechádzali premenami života s väčším pochopením, ľahkosťou a radosťou. Zároveň rada pomôžem ženám uvoľniť to, čo im bráni slobodne a naplno žiť. Dokážem ich podporiť, aby mali odvahu vytvoriť si život podľa seba. Hoci aj úplne nanovo. Lebo to mám zažité na vlastnej koži.

5/ Čím momentálne žiješ ? 

Momentálne pripravujem vydanie mojej prvej knihy, ktorá sa volá Nanovo. Je to príbeh ženy, ktorá stráca a znovu nachádza zmysel života. Mojím zámerom bolo, aby táto kniha liečila už len tým, že ju niekto číta, tak som do príbehu vložila esenciu rôznych liečivých prístupov. Vytvorila som k nej maľovanky na ukľudnenie.

Plánujem aj druhú knihu, ktorá bude o tom, ako si dopriať radosť, pozornosť voči sebe každý deň. Nečakať, že ma niekto obšťastní, ozdraví, vylepší, zdokonalí, vzdelá.

Venujem sa zároveň celostnému rozvoju ľudí vo firmách, teda aby sme boli zdraví na tele, duši i mysli.

S mojimi priateľkami tiež píšeme divadelnú hru, liečivú komédiu.

No a som aktívna v rámci iniciatív Reinventing yourself a BeeEnergetic.

6/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Po 40tke mi prišla potreba zásadnej životnej zmeny – osobnej i pracovnej. Ukončila som viaceré vzťahy, ktoré už boli naplnené. A uzavrela projekty, hoci boli úspešné, aby uvoľnili priestor tomu, čo môže a má vzniknúť.  Potrebovala som si dopriať v živote obdobie ticha, aby som počula, čo mi hovorí moje vnútro, kadiaľ mám ďalej ísť. Prijala som nové meno, ktoré vystihuje moju dušu. Teraz už viaceré nové veci zapustili korienky a rastú.

Vnútorná nádoba, posvätný grál

Vždy som bola tá, ktorá sa vrhala do nových vecí. Aby bolo všetko dobré, aby boli ľudia šťastní, aby som napĺňala svoje poslanie. Dávala som bez  šetrenia si záložného systému, bez ohľadu na seba. Naučila som sa, a teraz učím ľudí, ako pracovať so svojou energiou, naplniť si svoj vnútorný pohár sama a až potom dávať z toho, čo preteká. A hovoriť nie: „Keď povieš nie smerom von, hovoríš áno sama sebe.“

Volant vo vlastných rukách

Dlho som to mala tak, že som si prisadala do vozidla k inému, silnému, skúsenejšiemu šoférovi: rodičom, bývalému mužovi... Za posledné roky som ten volant chytila do vlastných rúk a učila som sa dôverovať sama sebe a životu. Učím sa šoférovať tak, aby som tým volantom netrhala, ale išla čo najviac plynule a aby bol môj život v rovnováhe.

Terčík

V priebehu života som mávala „pohyblivé ciele.“ Mala som pocit, že chvíľku na niečo mierim, no ono to zmizlo a objavilo sa niečo iné, čo zaujalo moju pozornosť. Teraz sa viem na svoje ciele oveľa viac zamerať. Japonci keď mieria na cieľ, tak vlastne meditujú, mieria so zavretými, očami. Toto sa učím: mieriť na svoje ciele cez dôveru, netlačiť to, neforsírovať to zrakom a hlavou.

Autorstvo

Uvedomila som si, že by som za sebou chcela zanechať niečo, čo by nieslo moje autorstvo, rukopis mojej duše.

7/ Čím sa zaoberáš profesionálne ?

Som koučka, terapeutka, lektorka a autorka. Založila som spoločnosť Happy Company a vediem vo firmách programy celostného zdravia, manažmentu šťastia, energie a kreativity. Inšpirujem ľudí, ako tvorivo narábať so svojou životnou energiou a poslaním. Myslím, že učenie, sebapoznávanie, rast, nemusí byť útrpné „seba-mrzkanie“, ale že môže to byť radostné.

8/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? 

Chcela by som robiť tie tvorivé veci, ako doteraz, ale vo väčšom. Chcela by som cestovať po svete a prinášať rozmanité nápady na zvýšenie kvality života. Robiť rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi, objavovať a zažiť si rôzne nové prístupy, techniky a miesta. Natočiť to alebo napísať a priniesť domov. 

Kontakty:

Tel.: 0903 433778

Mail: lydia.ladanova@happycompany.sk

FCB link:  https://www.facebook.com/ladanovalydia

IG link:  https://www.instagram.com/lydia.ladanova/

Linked in:  https://www.linkedin.com/in/lydia-ladanova-bb889819/

Web:  www.lydialadanova.sk