V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Agnesa Belková

Newbie manažérka - pomáha novým členkám pri onboardingu

1/ Ako by si sama seba opísala? Čo je „the BEST OF YOU ?“ 

Som jedinečná v budovaní vzťahov. Vzťahy sú centrom môjho života či už rodinné, pracovné, partnerské alebo s priateľmi. Potrebujem kvalitné, harmonické a naplnené vzťahy a viem také vzťahy vytvárať.

Načúvam druhým srdcom a empaticky sa vžívam do ich situácie. Viac počúvam ako rozprávam, lebo tým sa veľa učím a dozvedám.  

Tvorenie. Priestor, projekty, ale aj krásne veci, dekorácie, chutné jedlo, či kvetinový záhon na chalupe. Skratka niečo jedinečne krásne. Za tým mám vždy nejakú myšlienku a koncept resp. štruktúru. Som veľmi schopný realizátor.

Som veľmi trpezlivá. Idem postupne za svojimi snami, nevzdám sa keď to nejde podľa plánu. Neotočím sa, rozkľúčujem to a nájdem iný spôsob, alebo sa to samé vyskladá. Učím sa byť viac v prítomnom okamihu.  

2/ Prečo si v Beelongu? 

Mala som to na svojom Vision Boarde. Obrázok s rôznymi ženami, mladšie, staršie, vyššie aj nižšie, tmavé aj svetlé, pestré v inakosti presne ako Beelong. A potom mi Erika vraví: „Zlatko, ty patríš do Beelongu.“ Chcem byť v ženskej energii, mať okolo seba opornú, zdieľaciu, vyživujúcu a inšpirujúcu komunitu a spolutvoriť ju.

Som silná v organizovaní (až do úplného detailu), viem podporiť rôzne inicitívy či eventy, dať im koncept aby sme mali z toho želaný benefit.

3/ Čím momentálne žiješ? 

Novými obzormi a novými začiatkami. Jednak na fyzickej úrovni, po operácii sa mi otvorili úplne nové možnosti. Som nevychodená, hovorím 😊, teraz sa mám potrebu veľa hýbať, užívam si, že už môžem.

Žijem transformáciou, prakticky všetko v mojom živote sa zmenilo alebo mení. Na všetkých úrovniach. Vzťah, práca (ako aj odvetvie), nová adresa, nové možnosti, ktoré sa mi otvorili. Po takomto upgrade premýšľam aké je moje vyššie poslanie a ako viem vytvárať pre komunitu krajšie a láskavejšie miesto na život. I keď ma moja práca veľmi napĺňa a robím ju so srdcom,  cítim ešte nejaký vyšší zmysel.

4/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Mojím snom vždy bolo robiť politiku, ako službu ľuďom. Na diplomaciu som sa nedostala, išla som na ekonómiu. Počas VŠ štúdii som aktívna zapájala v študentskej únii a mládežníckej politickej organizácie. Ako sekretár pre zahraničnú politiku som cestovala po celej Európe a stretala vrcholových európskych politikov.

Dostala som sa na stáž do Bruselu a skončilo to pre mňa veľkým sklamaním. Rozplynul sa sen, kým som chcela byť a niekde patriť. A to bol čas rozhodnúť sa, na ktorej stoličke chcem sedieť. Politika alebo rozvíjať svoju profesiu. Rozhodla som sa posunúť sa profesijne.  

Zaujímajú ma vzťahy, ľudia a ich príbehy, s číslami sa nedá rozprávať. Bolo zaujímavé učiť sa  chápať financiám, ale analyzovať ich ma nebavilo. To si všimli aj moji manažéri a posunuli ma od analýz viac ku projektovému riadeniu. Toto je ozaj „moja šalka kávy“ 😊  štruktúra, poriadok, koncept a previazať to podporným prostredím. Mám to v krvi, ale musela som na to prísť.

V 30-ke prišiel ten veľký zlom, keď sa mi rozplynul sen a s tým prišla potreba riešiť seba, prečo to mám tak ako mám a čo je môj „životný prameň“. Začala som sa šprtať v sebe. Svoju energiu som nasmerovať do vzťahov a začala som tým najdôležitejším – k sebe samej.

Zistila som, že mi bolo ťažko v maskulínnom svete. Politika, to je mužský ring. Išla som na to hlavou, chcela som sa im rovnať a nešlo to prirodzene, dnes vidím, že chvalabohu.

Uvedomila som si, odkiaľ boli moje sny, vyrastala som v štýle láska za výkon. Tie sny neboli moje. Ani ten výkon vôbec nebol môj. Lepšie sa cítim v plynutí, načúvam svojmu srdcu a intuícii.

Ako projektový manažér vytváram prostredie a koordinujem ľudí či vstupy, aby sa tímu dobre pracovalo. Ja som zameraná na tím, lebo viem že je kľúčom k úspechu. Umožňujem, aby sa benefit doručil, aby sa „zrodil“ ten projekt. Je to o tvorení a držaní priestoru.  

5/ Čím sa zaoberáš profesionálne?

Každý vizionár potrebuje schopeného realizátora. Ja som presne takým builder-om😊 Najskôr čakám & načúvam - zisťujem nové nápady/ projekty -  vyberám si kam nasmerujem svoju energiu alebo čo realizujem – konám - cítim radosť a satisfakciu z výsledku.

6/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? 

Chcela by som viac cestovať a spoznávať nové miesta, ľudské príbehy...Objavovať, ale aj cez vyššie poslanie niečo hodnotné tvoriť. Sprevádzať a podporovať druhých ku plnohodnotnejšiemu životu, tak vedome a s láskou.