Beelong Summit o ženách pre ženy

Realizované s finančnou podporou Nadácie Ministerstva hospodárstva SR na rok 2023.

Online summit:

16. - 18.10.2023

Osobné stretnutie:

19. - 21.10.2023

Košice, Trenčín, Bratislava

Mudrovačka - naše svojpomocné startupové dužstvo - v novom formáte od  Janky MošovskejJanky Bernaťákovej. 

Kedy

25. 4. 2023, 17:30 - 20:00

Kde

Index Cafébar, Staré Grúnty 1A, Bratislava

Cena

20€

"Sme strojčeky na riešenie problémov - hlavne tých druhých. Potrebujeme každú členku s jej skúsenosťami, názormi, radami a možnosťami pomôcť. "

Čo na biznis mudrovačke robíme? 

Mudrovačky majú svojpomocný charakter a sú rozdelené do 2 častí:

👉 jedna členka sa vopred prihlási a pripraví si nich Biznis ristretto (20 min.) Biznis ristretto alias "Ukáž, čo robíš," je ochutnávkou toho, čo robí tá žena, ktorá sa prihlási. Môže to byť formou  ukážky z jej práce, Ted Talku, prednášky, vzdelávacieho okienka a pod.

👉 Iná členka sa vopred prihlási na hlavnú časť - "mudrovanie," ktoré opisujeme ďalej. 

Mudrovačka je zatiaľ určená len pre členky Beelongu. Ak sa chceš stať  členkou, si u nás vítaná. Stačí napísať na zuzana@beelong.sk -->.

Biznis mudrovačka 

Príď s nami rozvíjať naše svojpomocné startupové družstvo!

Na tejto mudrovačke mudrujeme našej členke Ivanke Petrovej.

Ako mudrujeme? 

Biznis mudrovačka je proces.

  • Najprv musí členka, ktorej "mudrujeme", nahlas zadefinovať svoj pracovný problém, výzvu, miesto, kde sa zasekla. Hovorí sa, že dobre zadefinovaný problém je už napoly vyriešený.
  • Žena, ktorej mudrujeme, nás žiada o pomoc, radu pri jeho riešení. Zároveň ukazuje, že nie je dokonalá, že nevie všetko najlepšie, možno dokonca, že je zraniteľná. Veľká vec. U nás v Beelongu vytvárame emocionálne bezpečné prostredie, v ktorom si to môže dovoliť.
  • Vtedy musí otvoriť svoje srdce a myseľ, možno odložiť svoj štít a naozaj počúvať naše rady a odporúčania.
  • Aj my ostatné otvárame svoje srdcia, myseľ a odkladáme svoje štíty, aby sme mohli vydať zo seba to najlepšie. Ponúkame svoje (vyžiadané), často out-of-box rady, návrhy, bláznivé nápady, mediálny priestor aj čísla z mobilu skutočných ľudí. V Beelongu vládne prajnosť.
  • Žena, ktorej "mudrujeme", si môže vziať to, čo chce, čo je pre ňu pravdivé. Často nám s odstupom času povie, čo konkrétne si vzala a začlenila do svojho života. To nás teší ešte viac.

"Mudrovanie" obohatí nielen ženu, ktorej mudrujeme, ale aj nás ostatné. Sme ako strojčeky na riešenie problémov, najmä problémov iných ľudí. "Vyriešiť" nejaký problém, alebo aspoň prispieť k jeho riešeniu, nás veľmi uspokojuje. Dať zo seba to najlepšie, zdieľať svoje dary a schopnosti je samo o sebe odmenou. "TROCHU VÔNE ZOSTANE NA RUŽI, KTORÁ RUŽU PODALA", hovorí čínske príslovie.

Vždy sa naučíme niečo nové, vždy môžeme nejakú radu využiť aj vo svojom živote. Navyše, spoznáme sa medzi sebou, v tvorení zisťujeme, kto sme, čo vieme, kto sú a čo vedia tí druhí. Svoje dary často nevidíme, kým nám iní nenastavia zrkadlo.

Kolektívna inteligencia je mocná!