V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Prvá biznis mudrovačka v Košiciach 

Príď s nami rozvíjať naše svojpomocné startupové družstvo!

Príď poradiť iným ženám v práci a biznise a zároveň si odnes niečo aj pre seba.

 

Sme strojčeky na riešenie problémov - hlavne tých druhých. Potrebujeme každú členku s jej skúsenosťami, názormi, radami a možnosťami pomôcť. 

 

Mudrovačka je zatiaľ pre ženy z Košíc a okolia. Ak máš záujem sa zúčastniť, prihlás sa Janke Karabinoš Fignárovej na maili jana.fignar@gmail.com alebo Lulu Wagnerovej na mail info@fitrecepty.sk

Kedy

27.6.2023, 16:00 - 20:00

Kde

Košice,
Gesto cafe and brunch

Cena

20€

Program podujatia 

16:00 - 16:30:  Príchod, networking

16:30 - 17:30 - Mix and match

Budeme matchovat potreby a schopnosti, "Múr nárekov" a "Armádu spásy." A budem pri tom veľa zábavy.

"Múr nárekov" - to, čo hľadáme a čo potrebujeme  v pracovnej aj súkromnej rovine.

"Armáda spásy" - to, čo ponúkam, čo dokážem, čo a koho poznám. 

17:30 - 18:00 - prestávka, občerstvenie, metworking

18.00 - mudrovačka

Ako mudrujeme? 

Biznis mudrovačka je proces.

  • Najprv musí členka, ktorej "mudrujeme", nahlas zadefinovať svoj pracovný problém, výzvu, miesto, kde sa zasekla. Hovorí sa, že dobre zadefinovaný problém je už napoly vyriešený.
  • Žena, ktorej mudrujeme, nás žiada o pomoc, radu pri jeho riešení. Zároveň ukazuje, že nie je dokonalá, že nevie všetko najlepšie, možno dokonca, že je zraniteľná. Veľká vec. U nás v Beelongu vytvárame emocionálne bezpečné prostredie, v ktorom si to môže dovoliť.
  • Vtedy musí otvoriť svoje srdce a myseľ, možno odložiť svoj štít a otvriť sa počúvaniu. 
  • Aj my ostatné otvárame svoje srdcia, myseľ a odkladáme svoje štíty, aby sme mohli vydať zo seba to najlepšie. Ponúkame svoje (vyžiadané), často out-of-box rady, návrhy, bláznivé nápady, mediálny priestor aj čísla z mobilu skutočných ľudí. V Beelongu vládne prajnosť.
  • Žena, ktorej "mudrujeme", si môže vziať to, čo chce, čo je pre ňu pravdivé. Často nám s odstupom času povie, čo konkrétne si vzala a začlenila do svojho života. To nás teší ešte viac.

"Mudrovanie" obohatí nielen ženu, ktorej mudrujeme, ale aj nás ostatné. Sme ako strojčeky na riešenie problémov, najmä problémov iných ľudí. "Vyriešiť" nejaký problém, alebo aspoň prispieť k jeho riešeniu, nás veľmi uspokojuje. Dať zo seba to najlepšie, zdieľať svoje dary a schopnosti je samo o sebe odmenou. "TROCHU VÔNE ZOSTANE NA RUŽI, KTORÁ RUŽU PODALA", hovorí čínske príslovie.

Vždy sa naučíme niečo nové, vždy môžeme nejakú radu využiť aj vo svojom živote. Navyše, spoznáme sa medzi sebou, v tvorení zisťujeme, kto sme, čo vieme, kto sú a čo vedia tí druhí. Svoje dary často nevidíme, kým nám iní nenastavia zrkadlo.

Kolektívna inteligencia je mocná!