V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Kedy

streda, 7.9. 2022, 18 hod.

Kde

Kino Lumiére, Špitálska 4, Bratislava

Cena

20€ pre členky Beelongu

Je tu ďalšia aktivita, na ktorú sme už dlho čakali! Culture Club!

Chceme sa stretávať pri kvalitných umeleckých zážitkoch (knihy, filmy, koncerty, výstavy), ktoré upriamujú pozornosť na ženské témy, alebo ich autorkami sú naše  členky.

Začíname slávnostnou predpremiérou slovenského  filmu Piargy našich členiek Silvie PanákovejBiby Bohinskej.

Čo o filme hovoria jeho  protagonistky? 

"Piargy sú pre mňa (Biba)Silviu oveľa viac než len dobrým filmom so silným posolstvom. Sú pre nás veľmi osobné. Silvia ma práve s týmto filmom oslovila na našu prvú spoluprácu a hneď sme si padli do oka. Intuitívne sme tušili, že si môžeme veriť, aj keď v tomto biznise to nie je bežné."

"Obidve sme pracovali vo svojom odbore už viac než desať rokov - Silvia ako filmová producentka, ja ako scenáristka a dramaturgička a obidve sme boli blízko vyhorenia z frustrácie, ktorú práca na tvorbe filmov na Slovensku so sebou prináša. Som veľmi vďačná, že sme sa spojili, lebo aj keď to je stále veľmi ťažké, spolu sa nám to ľahšie znáša. Kto to zažil, vie o čom hovorím.

Dokonca sa nám to zapáčilo natoľko, že sme si založili firmu Dayhey, kde sa špecializujeme na filmy, ktoré otvárajú tabuizované témy a prinášajú dôležité posolstvá, lebo veríme, že filmy dokážu prispieť k zmene v myslení ľudí."

Culture Club - predpremiéra filmu Piargy exkluzívne pre členky Beelongu!

Úvodné stretnutie Culture Clubu, na ktorom sa budeme venovať kvalitnej kultúre a diskutovať o ženských témach.

 

Prvý Culture Club bude už 7.9. 2022 o 18 hod. v Kine Lumiére (bývalý Charlies), Špitálska 4, kde si pozrieme ako úplne prvé na Slovensku film Piargy našich členiek Silvie Panákovej (producentka filmu) a Biby Bohinskej (dramaturgička filmu).

Vlastne je to taká exkluzívna predpremiéra filmu PIARGY len pre členky Beelongu a nami pozvané priateľky! 

Film opisuje situáciu na Slovenskej dedine v roku 1939. Je príbehom mladej ženy Juliši (Judit Bárdoš), ktorá sa vydá za syna najbohatšieho statkára v dedine, ale neubráni sa násilníckým zvodom svojho svokra a nechtiac sa ocitne uprostred drsného milostného trojuholníka.

Piargy sú symbolom novodobej Sodomy a Gomory, zrkadlom pokrivenej morálky spoločnosti. Zároveň sú naturalistickou metaforou o podriadenej pozícii ženy v patriarchálnej spoločnosti. A odkaz pre dnešnú dobu? Možno že sa až tak veľmi nezmenilo.

Po skončení filmu sa presunieme do blízkeho bistra St. Germain na Rajskej u. 14, kde bude pripravené malé občerstvenie (v cene lístka) a kde budeme diskutovať o filme a o ženských otázkach, ktoré nastoľuje.

Veľmi, veľmi sa už na teba tešíme!