V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Enneagram: Rozumieť sebe a rozumieť druhým

Mapa na cestu k nášmu JA. Vtipný aj vážny sprievodca k našim najhlbším motívom
a pohnútkam, aby sme po ich uzretí mohli skutočne pochopiť a objať seba aj druhých. Chýbajúci kúsok skladačky v dnešnom svete hĺbkových psychologických ponorov.

Väčšina tieňov v našom živote pochádza z toho, že si sami stojíme na slnku.“

Ralph Waldo Emerson

Kedy

Sobota 4.11.2024
9:00-15:30 hod.

Kde

Šusteková 49, Bratislava

Cena

Pre členky Beelongu zdarma;
pre nečlenky 60 eur

Minimálny počet účastníkov je 6, maximálny počet účastníkov je 10. Aby sa ti ušlo miesto, prihlás sa už DNES! 

Workshop je pre členky Beelongu zDARma v rámci iniciatívy "Share your skill, share your  gift." Účastníčky zaplatia Janke a Natálii  len príspevok na náklady, čo je cca
10 €. Pre nečlenky je vstup za 60 €.

Program workshopu

 • Na seminári spoločne nahliadneme na mapu nášho správania a prežívania, prevedieme ťa motívmi a mechanizmami nášho prežívania, myslenia i konania a
  dostaneme sa k zdrojom nedorozumení a nepocho-penia vo vzťahu k sebe aj k druhým. A tiež k tomu, ako z toho von.
 • Spoznáš 9 enneagramových typov, 9 spôsobov/ stratégii, ako si tieto potreby napĺňame. Skutočnosť, že dokážeme rozpoznávať svoje myšlienkové a emočné návyky, pomáha tieto návyky meniť tak, aby boli menej nutkavé a automatické.
 • Budeme hovoriť o „deviatich tvárach človeka“, o deviatich životných stratégiach, ktoré ako ľudia vo svojich životoch používame. Cez to sa otvárajú dvere k pochopeniu toho, čo človeka „núti“ správať sa tak, ako sa správa.
 • Enneagram je v podstate niečo ako cestovná príručka pre dušu a vzťahy. Až 90 % naších reakcií a konania riadi nevedomá časť nášho JA. Niekedy to robí dobre a niekedy nás vedie do slepých uličiek a opakovania stále tých istých príbehov.

  Dobrá správa je, že niekedy stačí odložiť to, čo nám až tak neslúži a neprospieva. K tomu vedie cesta cez uvedomenie, prichytenie sa pri čine. Až v tom momente sa môže začať zmena.

 • Enneagramu ti predstavíme v takej podobe, aby si ho mohla využiť v dennodennom živote.
 • Enneagram nám, s rešpektom k jedinečnosti človeka, pomáha odkryť štruktúru a štýl osobnosti, naučené spôsoby myslenia, cítenia a konania, silné a slabé stránky, spôsoby interakcie so svetom.
 • Zároveň to celé zasadíme do kontextu traumy, emocionality a vzťahových väzieb, aby sme sa naučili identifikovať, čo je to, čo nás v tomto momente
  vlastne poháňa.

Kto bude workshop viesť?

Natália Timková Rungis - Multipotenciálka doma aj v profesii.

Enneagramom ako svojím hobby žijem už deväť rokov a jeho nové aspekty objavujem neustále. Pomohol mi nájsť svoje obrysy, pozrieť sa do svojej hĺbky a prijať sa. Umožnil mi nazrieť do našej fascinujúcej rôznorodosti a otvoriť jej srdce.

Janka Bernaťáková - Expertka na témy zmeny. Prináša nadhľad a rozšírenie perspektívy.

S Enneagramom som sa stretla pred 13 rokmi, kedy mi kompletne prevrátil pohľad na samú seba. Odvtedy mi pomáha lepšie rozumieť sebe aj druhým a čo si cením na
Enneagrame najviac, pomáha mi rozlišovať čo je moje a čo mi nepatrí.

Čo v rámci workshopu získaš?

 • Návod na naštartovanie zmeny - domov si odnesieš praktický návod, ako začať uvoľňovať návyky, ktoré ti neprospievajú a začať tak žiť slobodnejší život, t.j. život skutočne podľa seba.

 • Všetko, čo nenájdete v knižkách: zážitok zo stretnutia
  a zdieľania s ľuďmi rovnakého, ale aj odlišného ennea-typu ako si ty. Je potrebné prísť s otvorenosťou, ochotou nazrieť hlbšie a ísť s kožou na trh, a.k.a. byť
  zraniteľná.

Čo budeš potrebovať?

 • vyhradiť si čas pre seba
 • prihlásiť sa na jana @beelong.sk
 • poznámkovy blok