V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Gabika Zúbriková

Tá, čo rada počúva reč múdrych ľudí

tel. 0917429982, mail: gabika.zubrikova@gmail.com, FCBFCB: Dásato -Svet podľa Gabiky, IG, IG Dásato - Svet podľa Gabiky, Linkedin

"Mám rada ľudí. Zaujímajú ma, rada ich počúvam. Nasávam inšpirácie a tie potom rada šírim ďalej. Veľa vecí ma frustruje, no nechcem len frfľať, ale chcem svet zlepšiť, hoc len trocha."

Prečo si v Beelongu? V čom by Ti mohol bol Beelong nápomocný?

Že tu stretnem super ženy. Byť v spoločnosti so zaujímavými ľuďmi, len tak sa v tom kúpať, to je úplný flow.

Chcela by som inšpirovať a vzdelávať druhých. No neviem či to dokážem. Čiže hľadám spätnú väzbu, ale aj inšpiráciu a podporu. Rada naopak pozdieľam svoje zručnosti, poteší ma záujem a ocenenie, že aj moje skills môžu byť užitočné a potrebné.

Čím momentálne žiješ?

Chcem sa zase o kúsok posunúť k svojej predstave lepšej budúcnosti, t.j. postupný ústup z robenia finančných vecí, viac sa venovať skôr konzultingu a manažmentu. Pracovať max 60% úväzku a zvyšok sa venovať svojim kreatívnym veciam... Hľadám ako posunúť moju reláciu Dásato, aby to nebolo len tých 300 videní a počutí, ale aby sa zaujímavé info, ktoré prinášam, dostali viac k ľuďom. Chcem ľuďom, ktorí sú presvedčení, že „nemáme, nedá sa“ narúšať ich presvedčenia.

Aký je tvoj osobný príbeh transformácie? 

Končila som strednú rok po revolúcii, všetko v spoločnosti sa začínalo odznova. Chcela som pracovať, byť samostatná, postkomunistickú výšku som odmietla, hoci som mala vždy výborné známky v škole.

K účtovníctvu a financiám som sa dostala pragmaticky, vedela som, že ma to uživí, moja mama to robila a povzbudzovala ma do toho. Neskôr som sa dostala do Nadácie Pontis, kde som robila potom 18 rokov. Úplnou náhodou, vďaka inzerátu v angličtine. Lákala ma organizácia, kde sa hovorí po anglicky. Ako nadácia rástla, ja som rástla s ňou, postupne mi pribúdali ľudia do tímu a zrazu som bola finančnou riaditeľkou.

Medzitým som si dokončila aj vysokú školu na túto prácu. Teraz pracujem ako finančná riaditeľka pre IPčko (psychologická poradňa) a finančná riaditeľka pre Nadáciu pre deti Slovenska, tiež zodpovedám za financie Nadácie Tesco. Pokúšala som sa aj o prechod do firemného sveta, rok som robila v IT start-upe, bolo to veľmi inšpiratívne a osviežujúce.

Svoju systematickú prácu finančníka posledný rok dopĺňam o tvorbu vlastnej relácie, rozhovorov s inšpiratívnymi ľuďmi o tom, ako sa veci DAJÚ. Reláciu chcem ďalej rozvíjať.

Čím sa zaoberáš profesionálne?

Viem manažovať finančnú stránku neziskovej organizácie a niesť zodpovednosť za správnosť a splnenie všetkých legislatívnych povinností. Viem manažovať menší tím pracovníkov a viem si ich vybrať a vyškoliť. Poznám výzvy a riešenia pre manažment neziskových organizácií, orientujem sa vo fundraisingu a mám mnohoročné skúsenosti z oblasti manažmentu neziskoviek. Viem odovzdávať svoje skúsenosti ďalej.

Baví ma tvorba relácie rozhovorov s inšpiratívnymi ľuďmi a učím sa procesu od jej tvorby, cez promo na sociálnych sieťach až po rozvoj a neustále zlepšovanie jej kvality.

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?

Chcela by som inšpirovať a učiť ľudí – to by sa mi páčilo. Odovzdať čo viem, vysvetliť, aby tomu rozumeli aj iní. Možno aj v tých financiách, alebo v manažmente neziskoviek, finančných manažérov je málo, tak ich vzdelávať a vychovávať nových.

A tiež by sa mi páčilo šíriť hodnotný a inšpiratívny obsah. Aby bola moja relácia kvalitná a aby ju ľudia počúvali a inšpirovali sa ňou.

Kontakty:

tel. 0917429982, mail: gabika.zubrikova@gmail.com, FCB, FCB: Dásato -Svet podľa Gabiky, IG, IG Dásato - Svet podľa Gabiky, Linkedin

Linky na  najlepšie články, rozhovory, podcasty: 

https://dennikn.sk/1696974/gabika-zubrikova-chcete-sa-citit-stastni-pomahajte-inym/?fbclid=IwAR0XKV-R2ytEoLDfuc5siHtLaLdoNoigHYttw6eFFVy8DGNNKAbrYRH1bp8

DÁSATO Svet podľa Gabiky:

♥Instagram: https://bit.ly/3D3OyKY

  youtube: https://bit.ly/DASATO

  spotify: https://spoti.fi/3D1lvb6

  apple podcast: https://apple.co/3wt7a4O