Community Building Masterclass - logo

How to build or revitalize
your professional community?

Starting on April 22nd, 2024!

Lucia Antalová členka Beelong komunity

Lucia Antalová, 39

Tá, ktorá sa rada a veľa pýta.

Ako by si sama seba opísala ? Čo je „the BEST OF YOU ?“ Čo robíš najlepšie, v čom si naozaj dobrá, čo sú tvoje silné stránky?

Viem vyjsť aj s veľmi komplikovanými povahami a vďaka tomu viem situáciu posunúť dopredu. Viem počúvať a pýtať sa, aby sa ľudia otvorili. Ufrfľaní, nároční, kritickí ľudia sú pre mňa výzva, nie problém. Mám záujem, vedieť, ako rozmýšľajú, čo je za ich postojom.

Viem sa veľmi rýchlo zorientovať aj v úplne novej téme. Viem sa rýchlo zahĺbiť, naštudovať a spoznať. (A potom aj rýchlo zabudnúť. Ale aspoň je zase v hlave miesto na nové veci.)

Hravosť a záujem. Priťahujem si tým do života tých správnych ľudí a príležitosti. Nerada robím veci sama, potrebujem sparringov, parťákov. Každý do toho prinesie niečo iné a tá výsledná synergia ma neskutočne baví.

Organizovanosť, systematickosť, štruktúrovanosť. Hľadám systém vo všetkom, čo sa mi dostane pod ruky, dávam veci do systému. (Pozn.: Ak chcete vidieť super level zorganizovanosti, opýtajte sa Lucky na jej appky.)

Akčnosť, ťah na bránu. Keď dostanem zadanie (alebo si ho sama vymyslím), tak valím vpred. Nájdem si potrebné informácie, obehám si, koho treba, vyrobím si výstup a odladím si ho so stakeholdermi a úloha je splnená coby dup. Úplne najviac ma baví dávať ľudí dokopy, a aby z toho vzniklo niečo hmatateľné (a ideálne rýchlo).

Prečo si v Be{e}longu? ČO ponúkaš do Be{e}longu? V čom by ti mohol byť Be{e}long nápomocný?

Milujem spoznávať, ako funguje svet, a ako fungujú iní ľudia a dennodenne hľadám pre seba inšpiráciu v akejkoľvek sfére. Beelong je koncentrovaná možnosť, ako sa efektívne a rýchlo inšpirovať, keďže prirodzene priťahuje zaujímavé a šikovné ženy z rôznych oblastí.

Baví ma téma rodičovstva, vzťahy medzi súrodencami, veľa som si o tom kedysi študovala. Rada pozdieľam a prepojím sa s ďalšími, koho to zaujíma.

Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

Mojou novou prácou pre mesto a vymýšľaním nových riešení v našej rozbiehajúcej sa organizácii. Je to extrémne živé a to ja mám rada.

Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila prácu/ kariéru/ zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Často sa mi stáva, že som v správny čas na správnom mieste, a dostanem sa tak k tej správnej príležitosti. Beriem to aj tak, že som mala šťastie na ľudí, ale tiež pre to aktívne niečo robím. Svedomitou prácou si získam ich dôveru a potom mi dávajú voľné ruky a ja mám možnosť si to tvoriť podľa seba.

Mám rada situácie, ktoré zamestnajú moju hlavu a ruky, rada si máknem. Nemám rada pocit, že zahnívam a tiež, že sa neučím nové veci v oblasti pre mňa zaujímavej. Preto som aj prácu menila vtedy, keď som mala pocit, že moja mentálna kapacita nie je využitá a firma na mňa zbytočne míňa peniaze. Pre mňa je práca hobby a chcem prinášať hodnotu, ktorá aj mne dáva zmysel. Keď to tak nie je, zdvíham kotvy.

Po Fakulte manažmentu UK som si v rámci zamestnania prešla human resources, change management, project management. Všetko z toho ma bavilo, ale teraz sa chcem posúvať viac smerom k procesom. Aby každý vedel, čo, kde, ako, kedy, aby to bolo pre ľudí a organizáciu efektívne. Ale aj monitorovať, vyhodnocovať a hľadať cesty, ako sa v čase
neustále posúvať vpred.

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry!

Ja už to tak mám. Ja si to tak vytváram priebežne.