V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Veronika Jankovičová 

Telefón: +421904146844,  verojankovicova@gmail.com, 

Linked in,  FCB, IG,  https://www.babrubylon.org/

"Považujem sa za otvoreného človeka, ktorý je zvedavý. Rada sa učím novým veciam, prijímam nové výzvy do života, neuveriteľne rada cestujem a spoznávam ľudí z rôznych kultúr. Chcem sa dozvedieť čo najviac o ich životoch, myslení, kultúre a pod."

1/ Veronika, ako by si sama  seba opísala ? Čo je „the BEST OF YOU ?“

Považujem sa za otvoreného človeka, ktorý je zvedavý. Rada sa učím novým veciam, prijímam nové výzvy do života, neuveriteľne rada cestujem a spoznávam ľudí z rôznych kultúr, chcem sa dozvedieť čo najviac o ich životoch, myslení, kultúre a pod.

Som veľký estét, rada skrášľujem príbytky, snažím sa prerábať staré zdevastované priestory na útulné. Zároveň sa snažím pomáhať dobrým ľuďom pri ich plánoch, životných cestách. Veľkú časť svojho života venujem dobrovoľnej činnosti, aktivizmu.

Veľkú časť života som žila v zahraničí, už od mojho detstva ešte s rodičmi, neskôr počas štúdií, ide o viac ako polovicu môjho života a nedávno som sa vrátila na Slovensko a na novo spoznávam svoju krajinu a svoje rodné mesto, ku ktorým mám veľmi vrúcny vzťah.

Nemám rada, priam neznášam u ľudí, Slovákov neprajnosť, závisť, neochotu a arogantnosť (najmä v Bratislave), ktorá prerastá do nepríjemného, animózneho až agresívneho správania sa u ľudí. Žiaľ, v našej spoločnosti je to pomerne častý jav.

Všímam si to nielen ja, ale aj viacero cudzincov, ktorí sem prídu na návštevu, alebo tu žijú, a je mi to nesmierne ľúto, lebo si myslím, že nás to brzdí vo rozvoji a napredovaní. Naopak, verím v spoluprácu, pomáhanie si navzájom, dobré naladenie na rovnakej či podobnej vlnovej dĺžke, vrámci komunity like minded people sa dokáže dosiahnuť ďaleko viac!

Preto som rada, že som objavila Beelong!

2/ Prečo si v Be{e}longu? Čo ponúkaš do Be{e}longu? V čom by ti mohol byť Be{e}long nápomocný?

Časť odpovedí je v predchádzajúcom bode. Beelong mi je veľmi sympatický, že sa v ňom stretli ženy s čistými a dobrými úmyslami motivovať sa navzájom a pomáhať si.

Ide o ženy, ktoré sú úspešné, nemusia si nič dokazovať a sú láskavé a príjemné voči sebe. Panuje v ňom pozitívna a stimulujúca atmosféra a pohoda, čo je alfa omega pre úspešnú spoluprácu a dosiahnutie cieľov a úspechov.

Osobne som pripravená jednak poskytnúť svoju pomocnú ruku v oblasti v ktorej sa vyznám (európska politika, ale aj podnikanie a interiér dizajn) a taktiež budem vďačná za rady, ktoré by ostatné členky vedeli poskytnúť mne v mojich aktivitách, ako teraz kandidatúra do mestského zastupiteľstva Starého Mesta a vytváraní podnikateľskej platformy pre ženy z Ukrajiny, ktoré utiekli pred vojnou a našli si dočasné a možno aj trvalé bydlisko na Slovensku.

3/ Čím momentálne žiješ? Čo je momentálne tvoja životná téma? O čom v poslednej dobe najčastejšie hovoríš?

Žijem svojou každodennou prácou a povinnosťami. Toto leto  som si pekne oddýchla na rôznych miestach na Slovensku, na našej chalupe a v zahraničí u kamarátov.  Snažím si zachovať rovnováhu medzi svojím profesionálnym a aj súkromným životom. Teším sa z každodenných radostí: narodila sa mi neterka Stella, môj pes Dáša mi robí radosť, rozveseluje ma neustále, chodíme s ňou často do prírody.

Popritom sa obzerám po spriaznenej duši životného partnera, keďže som mala tendenciu  si vyberať doteraz mužov Peter Panov. Taktiež začínam rozbiehať kampaň v mojej kandidatúre do mestského zastupiteľstva, ktorá sa pomaly začína rozbiehať, bude to určite rušná jeseň.

Momentálne som začala zbierať informácie ku kampani a pomaly začínam vytvárať aj rôzne aktivity. Určite by mi pomohli aj rady členiek Beelongu.

4/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Myslím si, že veľkou zmenou v mojom profesionálnom živote bolo skončenie môjho kontraktu v Európskom parlamente, kde som pracovala 10 rokov. Bol to veľmi zaujímavý job s veľa výzvami a istotami.

Najprv som si nevedela predstaviť, čo budem ďalej robiť. Išla som na pohovor na rôzne práce - dve z nich boli veľmi zaujímavé, no nepodarilo sa to. Neskôr som si začala hľadať svoje vlastné projekty a v podstate ma to začalo motivovať ísť svojou vlastnou cestou.

Popritom som zainvestovala do menšieho biznisu s nehnuteľnosťou, ktorý ma  živí a verím, že investícia sa oplatila.

Bola to makačka, no našla či objavila som v sebe nové talenty: ako naučiť sa pracovať z domu (čo bolo handy v čase lockdownu), kreativitu.

Vrátila som sa resp. pretranasformovala som svoju vášeň k móde na novú vášeň pre interiérový dizajn a naučila som sa logistike a organizovaní práce pri rekonštrukcii. Ide výlučne o mužský svet, čo bolo veľakrát pre mňa výzvou, lebo nie všetci v tej oblasti rešpektujú názory a manažovanie zo strany žien.

Po návrate na Slovensko zažívam ďalšiu transformáciu, tentokrát ide o osobný život – po mnohých rokoch, kedy som žila v zahraničí, sa snažím obnovovať svoje priateľstvá z mladosti, z detstva. Napriek tomu, že som sa vrátila do svojho rodného mesta, je to veľmi náročné a v podstate neľahké, keďže som mnohé roky riešila iné starosti a problémy, zdieľala radosti v inom prostredí.

A tak sa s tým dodnes trápim a zatiaľ to riešim tak, že si do Bratislavy pozývam svoje kamarátky zo zahraničia,  alebo za nimi cestujem ja. Snažím sa aj nadväzovať nové priateľstvá tu.

5/ Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Momentálne som začala žiť kampaňou do komunálnych volieb, keďže kandidujem za poslankyňu miestneho zastupiteľstva Starého Mesta. Na kandidátku som bola oslovená pre môj lokálny aktivizmus za záchranu parčíkov v našom susedstve menšou politickou stranou OKS, ktorej členovia sú mi sympatickí: Budem sa samozrejme snažiť uspieť:-)

6/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry!

Bavia ma veci ktoré robím, som sama sebe šéfkou a to sa mi páči. Sú isté veci, ktoré by som chcela zmeniť a postupne na zmene aj pracujem, no verím, že každá vec má aj správne načasovanie, a nie vždy len od nás samotných záleží, kedy sa tá zmena uskutoční, nastane. Takže sa snažím trpezlivo ku všetkému pristupovať, robiť maximum čo sama môžem ovplyvniť a ostatné nechávam na sily a rozhodnutia z hora;))

7/ Linky na  najlepšie články alebo príspevky v médiách:

Písala som a plánujem opäť písať blogy: https://blog.sme.sk/veronikajankovicova2

a taktiež mám webovú stránku môjho občianskeho združenia Babrubylon:  https://www.babrubylon.org/