V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať praviudelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Eva Babitzová

Miluje komunikáciu.

 

Je punkerka, aktivistka, nositeľka pochodne a chcela by zmeniť svet (nielen podnikaním) !

tel: 0908/777 755, babitzova@promopunkers.com; www.promopunkers.com

Evi, ako by si sama seba opísala ? 

Som komunikatívna, baví ma management, viem veľmi dobre zostavovať tímy tak, aby fungovali optimálne a ľudia v nich boli spokojní. Baví ma komunikácia a médiá - strávila som tam podstatnú časť života. Som v duši aj aktivistka - neviem si pomôcť, vždy sa niekde, v niečom angažujem. Takto sa popisujem ja. Moji blízki kamaráti hovoria, že som blázon - ja verím, že to myslia v dobrom.

Aké sú tvoje silné stránky podľa Gallup Clifton Strenhts? 

Individualization, Strategic, Positivity, Achiever, Maximazer 

Čím sa zaoberáš profesionálne? 

Vyštudovala som fyziku, ale keďže som tých päť rokov štúdia trávila aj vysielaním v Internátnom rozhlasovom štúdiu, osud ma napokon priviedol do médií. A tam som strávila podstatnú časť môjho profesného života - ako novinárka, píšúca, aj za mikrofónom, robila som obchod, marketing aj promotion - väčšinou som pôsobila na manažérskych pozíciách. Riaditeľkou rádia Expres som bola 9 rokov a cítila som sa v tom dobre. Až príliš dobre a príliš dlho. 

A tak som si vymyslela politiku. Urobilo v mojej generácii veľa ľudí - my sme po 1989 práve končili VŠ, mali sme veľa možností  a rýchlo urobili kariéru. A mali sme pocit, že by sme mohli našej krajine niečo vrátiť späť. Pri cestovaní sme zažívali lepšie usporiadané krajiny ako Slovensko a chceli sme si Slovensko urobiť lepším. Takže som sa išla pobiť do politiky, venovala som tomu 2 roky svojho života a celú svoju energiu. Bol to masaker. Rok a pol kampane naplno a potom monumentálna prehra. 

A tak som dostala od života skúsenosť, ktorú som potrebovala. Bolo to veľmi zdravé - hlavne pre moje manažérske ego, ktoré dovtedy nepoznalo nič iné ako úspech. Toto bol pre mňa ten prechod, ktorý zaznamenávam u mnohých niekde medzi 40 a 50. Keď sa tvoj život zastaví, rozsype a skladáš ho celý nanovo. 

 A tak som najskôr strávila 3 mesiace v Ázii a potom som hľadala. Consulting, mediálne projekty, všetko možné.

Čím momentálne žiješ? 

Mojou novou agentúrou Promo Punkers. Myslím, že to je ono - zrazu všetko ide, našla som si team a viem, čo idem robiť. Veľké promotion a súťaže - také, ako sme kedysi robili v Exprese, keď sa po celom Slovensku hľadal sekáč, keď sme zavesili auto na žeriav alebo keď z celého trhu zmilzli dvadsaťkorunáčky, lebo sme s nimi hrali miliónovú bankovku. Na trhu je veľa súťaží a hier - a málokto ich vie robiť. My vieme a máme 15 rokov skúseností, tak sa na to veľmi teším. Už som to prezentovala pár ľuďom z biznisu - a páči sa im to. Tak už len odvážnych klientov potrebujeme.

Čo ponúkaš do Be{e}longu?

No ponúkam seba. Ponúkam svoje skúsenosti z médií, marketingu aj manažmentu a rada pomôžem, kde môžem byť užitočná. (Moja poznámka: Eva má neuveriteľnú sieť známych, pozná v Bratislave každého, a to by tiež mohlo byť osožné).

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?  

To čo robím - Promo Punkers. Len by som chcela mať to šťastie, aby sme rástli, aby sme sa rozširovali do mnohých krajín a aby sme cez kreativitu zmenili komunikáciu a svet - aspoň trošku k lepšiemu.

V čom by ti mohol byť Be{e}long nápomocný?

Jednoducho. Ak  by ste mali nejakého klienta pre moju novú agentúru, dohodnite mi prezentáciu.

Aký je tvoj ranný rituál? Ktoré prvé 3 veci urobíš po otvorení očí?

Poteším sa, že žijem a teším sa, čo nové príde, skontrolujem telefón (áno, no), pohladkám psa a dám si kávu. Chcela by som aby to bolo niečo povznášajúcejšie, ale je to takto.

Ako relaxuješ? Aké máš záľuby a ako si k nim prišla? 

Mám rada cestovanie, také to ozajstné, kde spoznáte ľudí a krajinu - ako cestovateľ, nie turista. Potrebujem tiež samotu, kedy môžem byť len sama so sebou a v kľude si môžem popremýšľať o veciach, meditovať, maľovať. A odmalička veľmi rada čítam, už v 12 rokoch ma preradili z detskej knižnice do dospeláckej, lebo som ju mala celú prečítanú. A ešte mám veľmi rada aj spoločnosť, ľudí. Je pravda, že si ju čoraz viac vyberám - ale to patrí k výhodám veku. Čo ma baví? Život sám.

Prečo si v Be{e}longu? 

Teším sa z dobrej ženskej spoločnosti. Ja som ju totiž v živote objavila dosť neskoro - od detstva som rástla medzi chalanmi, partia na gympli a tak. Takže čaro ženskej spolupatričnosti som objavila až neskôr a užívam si to.

Ako vidí Evu Zuzana G.: 

Pred prvým stretnutím s Evou som mala veľký rešpekt. Pamätala som si jej meno z prvej strany ešte lososového, novinového vydania týždenníka Trend, aj z predvolebných billboardov Šance. Sledovala som ju na FCB, kde sa trefne vyjadrovala k rôznym spoločenským otázkam, obdivovala jej manažérske schopnosti. Pre mňa bola vždy superžena. Lenže z nášho prvého stretnutia som po minúte „zdrhla“, lebo mi zavolala mama a musela som ísť urgentne za otcom do nemocnice. Eva len povedala: „Chápem, ako ti môžem pomôcť?“ Taká je Eva. Vyzretá, empatická, hodnotová. Je na nej vidno, že si v živote prešla rôznymi „vecami“, takže má múdrosť, hlboké porozumenie pre súvislosti života a veľmi vzácnu vlastnosť, možno na prvý pohľad neviditeľnú – pokoru! Zároveň má energiu večnej punkerky, ktorá sa nedá zaškatuľkovať do žiadnej krabičky. Hovorí, čo si myslí. Robí, pre čo sa rozhodne. Má veľa energie, ktorú prirodzene rozdáva, niekedy až príliš. Má odvahu vrhať sa do vecí, na ktoré si väčšina netrúfa a opýtať sa na veci, na ktoré väčšina nechce počuť odpoveď. Je niečo ako nositeľkou pochodne, ktorá prešľapáva cestu iným. Som rada, že ju máme v Be{e}longu, lebo kým s nami bude, nedovolí nám zaspať na vavrínoch.