V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať pravidelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Eva Jansa

Tá, ktorá vizualizuje a mení nevidomé

Ľudia hovoria, že mám prekvapivú kreativitu a zvedavú povahu, flexibilnú myseľ a divokú kombináciu skúseností.

1/ Eva, Ako by si samu seba opísala?

Som presvedčená, že stretnutie s každým človekom v živote vytvára špeciálne energie, ktoré si máme navzájom odovzdávať. Niekedy sú tie energie krátkodobé a niekedy dlhodobé a tak sa vytvoria hlbšie, alebo ľahšie vzťahy. Buď sme prijímateľom, alebo sponzorom. Pre každého človeka prinášam iné hodnoty, inú pomoc, iné kvality. Ak som prijímateľom, takisto vnímam ľudí inak, ako oni vnímajú mňa a opačne.

Ľudia hovoria, že mám prekvapivú kreativitu a zvedavú povahu, flexibilnú myseľ a divokú kombináciu skúseností.

Zvedavosť je pre mňa štandard, ktorý ma od začiatku môjho života poháňa v pred a rozvíja moje dary.

Minulosti som pracovala  na rôznych pozíciách, ako Produkt Dizajnér , Change Manažér, Projektový Manažér, menila som procesy výroby, sťahovala fabriku a hlavne rozvíjala myšlienku o sile vlastného potenciálu v ľuďoch.

Mám to šťastie, že dokážem počuť hlas svojho srdca, aj keď bolo obdobie, keď som si nebola istá čo mi napovedá. Pomocou vizualizovania svojich životných úspechov radosti a emočnej spokojnosti z vykonávaných aktivít som vytvorila cestu. Pomáha mi vidieť svoj potenciál. Medzitým, ani neviem ako, pomáham aj iným nájsť svoju cestu, vidieť dôvod prečo sú tu a ako môžu žiť spokojnejšie.

2/ Čím momentálne žiješ?

Základom môjho života je rodina. Momentálne žijem život, po ktorom som snívala. Mám zdravú rodinu, malého synčeka, veľkého nevlastného syna, dobrého manžela a ateliér, kde tvorím a dávam zo seba všetko to čo sa nedá opísať slovami.

Motivujem a pomáham okolitým priateľom, ľuďom, ktorí ma požiadajú o pomoc.

Stále spracovávam životné reštarty a výzvy, ktoré ma počas môjho rušného života stretli. Strata blízkej osoby, vyhorenie, post traumatický syndróm, dyslexia, ADHD, materstvo a iné.

Tvorím umenie a prezentujem svoju umeleckú- dizajnérsku tvorbu na rôznych akciách, vernisážach, výstavách, kde sa snažím osloviť čo najväčšie publikum s témami, ktoré ja sama spracovávam. Som presvedčená, že široké publikum prechádza podobnými, alebo možno aj takými istými situáciami, ako som prechádzala ja. V dnešnom svete je naozaj náročné nájsť niekoho, kto má voči vám empatiu a preto ja empatiu ponúkam cez svoju tvorbu, aby si ľudia nemysleli, že sú na to sami.

3/ Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Každý deň, odkedy som pochopila, že umenie lieči, som presvedčená, že túto informáciu musím zdieľať s čo najširším publikom. Ja som prežila svoju transformáciu viac krát. 1 krát, keď zomrela moja mama, 2 krát,  keď som musela opustiť  svoje biznis baby a 3 krát, keď sa mi narodil syn. Každý z týchto príbehov som zvládla iba vďaka tvorbe. Zistila som, že všetky emócie sa dajú namaľovať a aj tie, ktoré sa nedajú vypovedať inak. A to mi pomohlo prekonať samu seba, prekročiť svoj tieň. Nahliadnuť do vnútra schránky ktorú obývam.

4/ Čím sa zaoberáš profesionálne? Ak si v poslednom čase zmenila prácu, kariéru, zameranie, tak prečo tento kariérny posun?

Tvorím exkluzívnu zákazkovú olejo-maľbu ušitú na mieru zákazníkovi pre jeho interiér.

Sú  to väčšinou diela, ktoré sú ovplyvnené klientom, inšpirované klientom a ktoré majú klientovi vytvárať dobrý pocit, či už pre jeho domov, alebo pracovné prostredie.  Spolupracujem s interiérovými štúdiami pre, ktoré tieto diela pripravujem na kľúč. Mám desiatky spokojných zákazníkov, zberateľov, inštitúcií, ale aj podnikateľských subjektov, ako sú napríklad hotely, bary, reštaurácie, kde visia moje diela.

Medzitým pripravujem workshopy, tréningy zamerané na odbúravanie stresu, depresií, agresie vo formáte change manažmentu a art terapie pre firmy, ktorým záleží na zamestnancoch. Pomáham zlepšovať komunikáciu a problém solving v tímoch i medzi oddeleniami, kreatívne s merateľným výstupom. 

Som dizajnér emócii.

5/Prečo si v Beelongu?

Od prvého momentu, kedy som mala možnosť spoznať Beelong komunitu, mám možnosť rozširovať povedomie dobra o umení na Slovensku a verím, že mi pomôže rozširovať túto myšlienku aj v zahraničí. Verím, že táto kúzelná atmosféra spájajúca úspešné ženy z úplne odlišných odvetví s rovnakým silným potenciálom budovať budúcnosť je presne to miesto, kde sa cítim bezpečne, podporovaná, silná, stabilná a pochopená. Našla som priestor, kde môžem komunikovať svoje myšlienky, nápady so ženami, ktoré majú takisto podobné, alebo úplne iné myšlienky a nápady, ktoré nás spájajú v iných oblastiach. Je  úžasné vidieť čo všetko je možné, ak sa stretnú sebavedome ženy svojho daru. OMG, všetko je možné.

8/Čo by si chcela naozaj robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?

Myšlienkach si vizualizujem prekrásny vzdušný ateliér, úplne sprístupnený verejnosti zadarmo. Predstavte si miesto, kde môžete kedykoľvek prísť, zobrať si hocijaký materiál a pracovať na uvoľnení napätia pomocou umenia, uvoľnenia svojich emócií. A na akomkoľvek formáte,  s akýmkoľvek médiom v akomkoľvek rozpoložení. Predstavte si, že nemusíte riešiť, absolútne nič a nikoho čo si o tom bude myslieť. Viem si predstaviť viesť takýto ateliér, ako miesto očisty. Kde ľudia budú prichádzať nájsť seba a odchádzať s jasným darom úplného vyjadrenia. Milujem farby a syntézu činu počas tvorby, lebo to lieči myseľ.  Milujem hlinu, je ako odtlačok nasej ďalekej minulosti a symbol vecnosti života. Milujem rôzne inšpiratívne materiály s ktorými môžeme spracovať, úplne najväčšie divočiny svojej mysle z minulosti prítomnosti a budúcnosti o tom je sloboda umenia. Nie to, či je to milé oku, ale či je to vyjadrenie duše.

9/Linky na tvoje najlepšie články alebo príspevky v médiách:

https://zenskyweb.sk/clanok/52696-restart-zeny-navrat-k-svojmu-ja-na-vystave-medzi-nebom-zemou

Patenty:

https://patentimages.storage.googleapis.com/9b/99/48/19d6483e4569bc/WO2017031516A1.pdf

https://patentimages.storage.googleapis.com/3d/f8/79/d33c976857d1cd/WO2017031515A1.pdf

https://patentimages.storage.googleapis.com/e3/20/5e/14c1bd6ae15125/WO2016127197A1.pdf

https://www.linkedin.com/pulse/solar-panel-innovation-professor-amin-al-habaibeh/