Beelong Summit o ženách pre ženy

Realizované s finančnou podporou Nadácie Ministerstva hospodárstva SR na rok 2023.

Online summit:

16. - 18.10.2023

Osobné stretnutie:

19. - 21.10.2023

Košice, Trenčín, Bratislava

Janka_Ďurková

Janka Ďurková, 41 

Tá, čo rada pozoruje pestrosť života

tel:  0903/202 630, mail: janka.durkova@gmail.com, IG, Linked in,  www.jadu.sk (pre informácie o kurzoch panvového dna)

" Mám chuť ľudí počúvať. Dať im priestor, nech si povedia svoje a otvoria sa. Veľmi ma bavia ich príbehy, zážitky a ďalšie zdieľania. Vďaka nim vidím, aký je život pestrý. Vypočuť človeka má svoju silu aj pre mňa,  aj pre toho, kto hovorí. Tvorí to spojenie."

Janka, čo je „THE BEST OF YOU ?“ 

Mojou silnou stránkou je to, že viem a mám chuť ľudí počúvať. Dať im priestor, nech si povedia svoje a otvoria sa. Veľmi ma bavia ich príbehy, zážitky a ďalšie zdieľania. Vďaka nim vidím, aký je život pestrý. Vypočuť človeka má svoju silu aj pre mňa,  aj pre toho, kto hovorí. Tvorí to spojenie.

Dobrá som aj v tom, že si viem zachovať pokoj a rozvahu a veci ma až tak nerozhádžu. Prišla som na to, že to pomáha aj ľudom v mojom okolí. Ten pokoj sa na nich prenesie. A keď sa to spojí s humorom, tak aj ťažká situácia je zrazu znesiteľnejšia.

Čím momentálne žiješ?

Momentálne žijem svojou "zmenou". Som na sabaticale, odišla som z práce a hľadám, kam chcem nasmerovať svoju pozornosť. Prišla som na to, že je to celkom dlhý proces a som asi niekde na jeho začiatku.

A najčastejšie hovorím v poslednej dobe o sebe. To je pre mňa veľká zmena. Doteraz som veľmi veľa vecí nehovorila a riešila si ich len vo svojom vnútri sama pre seba. Teraz si dovolím povedať ich nahlas a je to vlastne veľmi oslobodzujúce. Samu ma to posúva na mojej ceste ďalej.

Čím sa zaoberáš profesionálne?

Doteraz som pracovala ako právnička. Myslím, že v tejto oblasti ešte chvíľu pobudnem. Dám do nej viac kreativity a punku a budem spokojná. Okrem toho, pri napĺňaní svojej ženskej stránky, vediem kurzy panvového dna. Tam mám možnosť sprevádzať ženy touto témou, či už na fyzickej, emočnej alebo energetickej rovine. A odmenou je mi aj to, keď vidím, ako mi rozkvitnú priamo na kurze.

Prečo si v Beelongu? V čom by Ti mohol bol Beelong nápomocný?

Beelong som si našla na konci minulého roka. Normálne na mňa vyskočila webová stránka a ja som pocítila, že to je komunita, ktorú chcem spoznať. Okamžite som tam navnímala spoločnú tému a vedela som nejako podvedome, že medzi členkami nájdem pochopenie. Ako som mala možnosť zistiť, všetko sú to ľudsky úžasné a krásne ženy. Už len káva s nimi je veľká inšpirácia. Hmýri sa to tam energiou, aktivitou a niekedy naopak pokojným komorným tempom. Všetko má svoje čaro. 🙂

Zo začiatku som vnímala, že potrebujem najmä nasmerovanie v pracovnej oblasti. A zrazu prichádzam na to, že aj samotné neformálne stretnutia pri káve mi dávajú energiu, aby som sa posunula, kam potrebujem. To je dosť silný zážitok. Veľmi sa preto teším aj na ďalšie stretnutia pri "agende" :).

Beelongu som ochotná ponúknuť všetky svoje kvality. :))) Trošku sa rozkukám a potom myslím, že prídem na tému, ktorou by som mohla obohatiť túto krásnu komunitu. Len potrebujem čas si to navnímať.

Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?

Ja by som chcela viesť skutočne jednoduchý život. Každé ráno pri východe slnka si zasurfovať. Naplno vnímať seba, ľudí okolo a prírodu. Netrápiť sa zbytočnosťami a nekomplikovať si život. Ale myslím, že k tomu vlastne smerujem.

Kontakty:

mail: janka.durkova@gmail.com

IG link: https://www.instagram.com/janka.durkova/

Linked in: https://www.linkedin.com/in/jana-durkova-ba289a227/

Web: www.jadu.sk (pre informácie o kurzoch panvového dna)