V našej komunite sa dejú zaujímavé veci.

Ak chceš od nás dostávať praviudelný newsletter, prihlás sa na odber tu -->

Miroslava Klimantová

Výsadkárka. Tá, ktorú vysadíte v strede biznis džungle a pomôže vám nájsť 

tel: 0905/ 718 380, klimantova.miroslava@gmail.com, www.bizberry.sk

1.1/ Mirka, ako by si sama seba opísala ? Čo je "the BEST of you?"

Som strategická, mám holistický prístup k biznisu aj životu a dokážem veľmi štruktúrovane dosahovať svoje ciele.

2/Aké sú tvoje silné stránky podľa Gallup Clifton Strenghts? 

1. Futuristic 2. Relator 3. Competition 4. Ideation 5. Achiever 

3/ Čím momentálne žiješ? O čom najčastejšie hovoríš?

O vízii, dosahovaní cieľov a o tom, aby mi veci dávali zmysel. Rozmýšľam o tom, ako ľuďom pomôcť tak, aby vedeli naplno odomknúť svoj potenciál.

4/ Prečo si v Beelongu? Čo ponúkaš do Beelongu? V čom by ti mohol byť Beelong nápomocný ?

Do Beelongu ma dotiahla ma Zuzanka G. zaujímavým riadením osudu a som nadšená! Veľmi obdivujem Zuzku za jej energiu a hlbší zmysel, s ktorým Be{e}long založila. Predtým som sa vyhýbala komunitám, lebo som skôr introvert, a je úžasné, že v Be{e}longu sa cítim ako doma! Sú v ňom ženy, ktoré ma veľmi obohacujú a obdivujem ich. Po každej sobote sa cítim inšpirovane. Verím, že budeme pokračovať a budem môcť byť pre vás prínosom!  

Čím môžem byť nápomocná?

Pomôžem vytvoriť strategickú biznis mapu pre vaše podnikanie (viac na www.bizberry.sk) alebo vás pripravím na dôležitý rozhovor, napr. o zvýšení platu (biznis vyjednávanie).

Čo hľadám? 

Hľadám, kto by o mojej metodológii strategickej dielne urobil článok/rozhovor so mnou v relevantnom médiu a/ alebo nám doporučil klientov pre rozvoj biznisu a marketingu v Promo Punkers.

5/ Čím sa zaoberáš profesionálne? Ako sa stalo, že robíš to čo robíš teraz?

Posledných 20 rokov som viedla biznisy v korporátoch (napr. som bola riaditeľkou pre Unilever SR a Upfield ČR a SR). Vždy som chcela byť biznis  woman a neskôr podnikateľka.  Do korporátu som išla preto, aby som sa naučila robiť biznis a veľmi ma to bavilo. Keď som vo svojich 39 rokoch skončila, zistila som, že mám fakt veľa skúseností z obchodu aj zo strategického riadenia firiem a že ich chcem ďalej rozvíjať a uplatňovať!

Som veľká podporovateľka slovenských biznisov, lebo si myslím, že z pohľadu jednotlivca robia najväčší rozdiel. A tak som sa rozhodla, že budem robiť strategické biznis mapy pre podnikateľov. Neskôr sme sa spojili s Evou Babitzovou ako Promo Punkers – stalo sa to vďaka Beelongu, aby sme firmám vedeli doručiť komplexný biznis development program, ktorý rieši spolu so stratégiou aj marketing a komunikáciu.

Nebaví má budovať len jednu firmu, baví ma rôznorodosť, baví ma vstúpiť do niečoho nového, rozobrať to na súčiastky a vymyslieť riešenie.

Viem pomôcť  vybudovať firmu od začiatku so všetkým, čo k tomu patrí. Som ako výsadkárka, ktorú vysadíte v strede vašej biznis džungle a ja vám pomôžem, samozrejme za vašej aktívnej účasti, nájsť cestu von. Viem, že v džungli sa dá stratiť pomerne jednoducho... No ja rada behám s buzolou! Ten pocit, keď sa nám spoločne podarí dostať von a vidím ako môj klient duševne a finančne prosperuje, ten pocit milujem!

Aha, a ešte ma baví biznis vyjednávanie, zlepšujem sa v ňom od svojich 18 rokov a som ochotná naučiť to aj ostatných!

6/ Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti? Bez cenzúry! 

Ja proste milujem budovanie biznisov. Chcem zdokonaľovať moju metodológiu Strategickej dielne (strategické biznis mapy) a vybudovať s Evou v Promo Punkers nové odvetvie expertnej biznis podpory pre podniky tak, aby mali prístup k naozaj efektívnym nástrojom. Zatiaľ to vnímam tak, že si podnikateľ môže objednať rôznych poradcov či agentúry, ale ich rady zvyknú byť zložité a drahé. Malý podnikateľ potrebuje šetriť energiou a ja chcem ponúkať skratky, v tom dobrom slova zmysle. A chcem sa touto metódou presadiť a presláviť aj v zahraničí! 

7/ Aký je tvoj ranný rituál? Ktoré prvé 3 veci urobíš po otvorení očí? 

Zazvoní mi budík (zruším ho a odhodlávam sa, kedy vstanem), vypijem pohár vody, pohladím naše dve dlhosrsté britky a idem cvičiť alebo behať. Ranný tréning ma vždy dobre preberie.

8/ Ako relaxuješ? Aké máš záľuby a ako si k nim prišla?

Od malička som chcela mať záhradku, a to sa mi splnilo. No a rada behám. Zabehla som 5 maratónov a mám sen zabehnúť ultra dlhú trať. Inak, behať som neznášala, ale stalo sa mi to „náhodou“. Keď som sa presťahovala do Prahy, bývala som blízko cyklistického chodníka, kde všetci behali, a tak som začala behať aj ja. Veľmi mi to pomáhalo zbaviť sa stresu z práce. Milujem čítanie kníh a zbieranie húb. 

9/ Ako vidí Mirku Zuzana G: 

Mirku som spoznala tak, že nás prepojil náš spoločný známy po tom, ako som mu povedala o Be{e}longu. Tvrdil mi, že bude „veľmi vhodná“ a mal pravdu. Mirka na mňa pôsobí energicky a zároveň vyrovnane, akoby mala dobre integrovaný mužský a ženský princíp. Inak povedané: Vie, čo chce a vie to aj vyjadriť, ale robí  to empatickým spôsobom. Cítiť z nej, že má veľa skúseností (proste že má „odmakané“), ale zároveň má aj pokoru voči každému človeku a jeho (nielen podnikateľskému) príbehu. Má inteligentný zmysel pre humor a cit pre situáciu. No a má neuveriteľné hobby: biznis vyjednávanie. Chápete? To sa od nej (a nielen to) musím naučiť!